Gattuso volgt Ancelotti op bij Napoli
NAPELS (ANP) - Gennaro Gattuso keert terug in de Italiaanse voetbalcompetitie. De voormalige middenvelder is woensdag aangesteld als trainer van Napoli, dat een dag eerder Carlo Ancelotti wegstuurde.
Gattuso was voor het laatst werkzaam bij AC Milan. Daar leverde hij na vorig seizoen zijn contract in nadat hij met de club naast deelname aan de Champions League greep.
Napoli eindigde vorig seizoen als tweede in de Serie A. Dit seizoen lukte het Ancelotti niet die prestaties te evenaren. Na vijftien speelronden is Napoli de nummer 7. De club plaatste zich dinsdag wel voor de achtste finales van de Champions League door Genk met 4-0 te verslaan. Ancelotti moest desondanks vertrekken.
Contact met Ancelotti
"Ik hoefde niet lang na te denken over dit aanbod. Napoli is een geweldige club", aldus de 41-jarige Gattuso, die dertien jaar lang voor Milan voetbalde en in 2006 met Italië de wereldtitel behaalde. "Dit is een sterk team met goede voetballers. 99 procent van de voetballers in deze selectie zijn geschikt voor het type voetbal dat ik graag wil spelen."
Gattuso had eerder op woensdag even contact met Ancelotti. "Hij is een soort vader voor mij geweest in het voetbal. Op moeilijke momenten belde ik hem altijd. Carlo was altijd vriendelijk en beleefd."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
47 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
16 uur geleden