Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gattuso volgt Ancelotti op bij Napoli

Gattuso volgt Ancelotti op bij Napoli

NAPELS (ANP) - Gennaro Gattuso keert terug in de Italiaanse voetbalcompetitie. De voormalige middenvelder is woensdag aangesteld als trainer van Napoli, dat een dag eerder Carlo Ancelotti wegstuurde.

Gattuso was voor het laatst werkzaam bij AC Milan. Daar leverde hij na vorig seizoen zijn contract in nadat hij met de club naast deelname aan de Champions League greep.

Napoli eindigde vorig seizoen als tweede in de Serie A. Dit seizoen lukte het Ancelotti niet die prestaties te evenaren. Na vijftien speelronden is Napoli de nummer 7. De club plaatste zich dinsdag wel voor de achtste finales van de Champions League door Genk met 4-0 te verslaan. Ancelotti moest desondanks vertrekken.

Contact met Ancelotti

"Ik hoefde niet lang na te denken over dit aanbod. Napoli is een geweldige club", aldus de 41-jarige Gattuso, die dertien jaar lang voor Milan voetbalde en in 2006 met Italië de wereldtitel behaalde. "Dit is een sterk team met goede voetballers. 99 procent van de voetballers in deze selectie zijn geschikt voor het type voetbal dat ik graag wil spelen."

Gattuso had eerder op woensdag even contact met Ancelotti. "Hij is een soort vader voor mij geweest in het voetbal. Op moeilijke momenten belde ik hem altijd. Carlo was altijd vriendelijk en beleefd."

Meer uit Voetbal

Verdediger Botman staat voor rentree bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."

1 uur geleden
Guardiola ziet Manchester City veel kansen missen in Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."

3 uur geleden
Dick Advocaat: 'Na het WK stop ik als trainer'

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.

7 uur geleden
Liverpool-coach Slot gefrustreerd over gebrek aan kansen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.

14 uur geleden
Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

14 uur geleden
Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

22 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

1 dag geleden