Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gattuso volgt Ancelotti op bij Napoli

Gattuso volgt Ancelotti op bij Napoli

NAPELS (ANP) - Gennaro Gattuso keert terug in de Italiaanse voetbalcompetitie. De voormalige middenvelder is woensdag aangesteld als trainer van Napoli, dat een dag eerder Carlo Ancelotti wegstuurde.

Gattuso was voor het laatst werkzaam bij AC Milan. Daar leverde hij na vorig seizoen zijn contract in nadat hij met de club naast deelname aan de Champions League greep.

Napoli eindigde vorig seizoen als tweede in de Serie A. Dit seizoen lukte het Ancelotti niet die prestaties te evenaren. Na vijftien speelronden is Napoli de nummer 7. De club plaatste zich dinsdag wel voor de achtste finales van de Champions League door Genk met 4-0 te verslaan. Ancelotti moest desondanks vertrekken.

Contact met Ancelotti

"Ik hoefde niet lang na te denken over dit aanbod. Napoli is een geweldige club", aldus de 41-jarige Gattuso, die dertien jaar lang voor Milan voetbalde en in 2006 met Italië de wereldtitel behaalde. "Dit is een sterk team met goede voetballers. 99 procent van de voetballers in deze selectie zijn geschikt voor het type voetbal dat ik graag wil spelen."

Gattuso had eerder op woensdag even contact met Ancelotti. "Hij is een soort vader voor mij geweest in het voetbal. Op moeilijke momenten belde ik hem altijd. Carlo was altijd vriendelijk en beleefd."

Meer uit Voetbal

Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

13 seconden geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

16 minuten geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

45 minuten geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

4 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

4 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

4 uur geleden
Coach Slot verliest met Liverpool van Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.

4 uur geleden