Gattuso volgt Ancelotti op bij Napoli
NAPELS (ANP) - Gennaro Gattuso keert terug in de Italiaanse voetbalcompetitie. De voormalige middenvelder is woensdag aangesteld als trainer van Napoli, dat een dag eerder Carlo Ancelotti wegstuurde.
Gattuso was voor het laatst werkzaam bij AC Milan. Daar leverde hij na vorig seizoen zijn contract in nadat hij met de club naast deelname aan de Champions League greep.
Napoli eindigde vorig seizoen als tweede in de Serie A. Dit seizoen lukte het Ancelotti niet die prestaties te evenaren. Na vijftien speelronden is Napoli de nummer 7. De club plaatste zich dinsdag wel voor de achtste finales van de Champions League door Genk met 4-0 te verslaan. Ancelotti moest desondanks vertrekken.
Contact met Ancelotti
"Ik hoefde niet lang na te denken over dit aanbod. Napoli is een geweldige club", aldus de 41-jarige Gattuso, die dertien jaar lang voor Milan voetbalde en in 2006 met Italië de wereldtitel behaalde. "Dit is een sterk team met goede voetballers. 99 procent van de voetballers in deze selectie zijn geschikt voor het type voetbal dat ik graag wil spelen."
Gattuso had eerder op woensdag even contact met Ancelotti. "Hij is een soort vader voor mij geweest in het voetbal. Op moeilijke momenten belde ik hem altijd. Carlo was altijd vriendelijk en beleefd."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
2 uur geleden