Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gates Foundation doneert 1,2 miljard dollar aan poliobestrijding

Gates Foundation doneert 1,2 miljard dollar aan poliobestrijding

BERLIJN (ANP/DPA) - De Bill & Melinda Gates Foundation van Microsoft-oprichter Bill Gates doneert 1,2 miljard dollar voor de strijd tegen polio. Dat maakte de stichting zondag bekend op de gezondheidsconferentie World Health Summit in Berlijn. Het geld komt ten goede aan het Global Polio Eradication Initiative (GPEI), dat in totaal al 5 miljard dollar van de Gates Foundation ontving.

In Berlijn is dinsdag een donorconferentie voor de strijd tegen polio. Die moet 4,8 miljard dollar inzamelen om de komende vier jaar elk jaar 370 miljoen kinderen in te enten tegen de ziekte en om zieke kinderen te verzorgen. Polio uitroeien is al sinds 1988 een doelstelling van de Wereldgezondheidsorganisatie. De ziekte, die ook wel kinderverlamming wordt genoemd, verspreidt zich onder slechte hygiënische omstandigheden. Dankzij vaccinatie en verbetering van de levensomstandigheden kan 99 procent van alle besmettingen worden verhinderd.

Polio veroorzaakt verlammingsverschijnselen en kan uiteindelijk ook tot de dood leiden. De afgelopen jaren stokte de vooruitgang in de strijd tegen de ziekte, onder meer omdat kinderen door de coronapandemie niet of te laat werden ingeënt. Polio komt nog voor in Pakistan en Afghanistan, en is onlangs voor het eerst sinds jaren ook in Afrika vastgesteld.Toch blijft de uitroeiing van de ziekte binnen bereik, denkt Bill Gates. "Als we samenwerken, kan de wereld deze ziekte de wereld uithelpen."

Meer uit Gezond

WHO: paniek om hantavirus na cruisebesmetting niet nodig

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt betrokken te zijn bij de afhandeling van de situatie met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip. Dat meldt de Europese tak van de WHO in een persbericht. Drie opvarenden van de MV Hondius, die nu voor de Kaapverdische hoofdstad Praia ligt, overleden onlangs nadat zij aan boord ziek waren geworden. Onder hen twee Nederlanders.

1 dag geleden
RIVM: meeste hantavirussen niet van mens op mens overdraagbaar

BILTHOVEN (ANP) - In Nederland komen bij mensen infecties voor met verschillende soorten hantavirussen. Muizen en ratten kunnen de virussen bij zich dragen en zo mensen besmetten. De hantavirussen die voorkomen in Europa zijn niet van mens op mens overdraagbaar. Alleen van één soort hantavirus, het Andesvirus dat voorkomt in Zuid-Amerika, is bekend dat het in kleine clusters ook van mens op mens overdraagbaar is. Dat staat op de site van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu.

1 dag geleden
RIVM pleit voor neutraal uiterlijk e-sigaretten

BILTHOVEN (ANP) - Elektronische sigaretten zouden een neutraal uiterlijk moeten hebben. Daarvoor pleit onderzoeker Ina Hellmich van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De regel geldt al voor de verpakkingen waar de vapes in zitten, maar zou volgens Hellmich ook moeten gaan gelden voor de apparaten die mensen aan hun mond zetten.

1 dag geleden
Zwemseizoen in open wateren begint met tientallen waarschuwingen

DEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.

4 dagen geleden
Meer dan helft van de Nederlanders verbrandt door zon in de zomer

MAASTRICHT (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders (56 procent) is afgelopen zomer verbrand door de zon. Dat blijkt uit onderzoek dat de Universiteit Maastricht heeft gedaan in opdracht van het Nationaal Huidfonds.

4 dagen geleden
Geen gevaarlijke waarden gemeten bij rook in delen Zuid-Holland

LEIDEN (ANP) - De rook die woensdag trok over onder meer Leiden, Alphen aan den Rijn en Gouda als gevolg van de natuurbrand bij 't Harde was niet schadelijk, meldt de veiligheidsregio Hollands Midden. "Er zijn door de brandweer metingen verricht in de regio. Hierbij zijn geen gevaarlijke waarden gemeten", wordt gemeld.

5 dagen geleden
Huisartsenvereniging over hack ChipSoft: alertheid blijft nodig

UTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV waarschuwt dat er toch nog steeds iets kan gebeuren met de gegevens die buitgemaakt waren bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft. "Alertheid blijft daarom nodig." ChipSoft liet dinsdag weten dat de patiënteninformatie die was gestolen nergens is gepubliceerd en inmiddels is vernietigd.

5 dagen geleden