Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gates Foundation doneert 1,2 miljard dollar aan poliobestrijding

Gates Foundation doneert 1,2 miljard dollar aan poliobestrijding

BERLIJN (ANP/DPA) - De Bill & Melinda Gates Foundation van Microsoft-oprichter Bill Gates doneert 1,2 miljard dollar voor de strijd tegen polio. Dat maakte de stichting zondag bekend op de gezondheidsconferentie World Health Summit in Berlijn. Het geld komt ten goede aan het Global Polio Eradication Initiative (GPEI), dat in totaal al 5 miljard dollar van de Gates Foundation ontving.

In Berlijn is dinsdag een donorconferentie voor de strijd tegen polio. Die moet 4,8 miljard dollar inzamelen om de komende vier jaar elk jaar 370 miljoen kinderen in te enten tegen de ziekte en om zieke kinderen te verzorgen. Polio uitroeien is al sinds 1988 een doelstelling van de Wereldgezondheidsorganisatie. De ziekte, die ook wel kinderverlamming wordt genoemd, verspreidt zich onder slechte hygiënische omstandigheden. Dankzij vaccinatie en verbetering van de levensomstandigheden kan 99 procent van alle besmettingen worden verhinderd.

Polio veroorzaakt verlammingsverschijnselen en kan uiteindelijk ook tot de dood leiden. De afgelopen jaren stokte de vooruitgang in de strijd tegen de ziekte, onder meer omdat kinderen door de coronapandemie niet of te laat werden ingeënt. Polio komt nog voor in Pakistan en Afghanistan, en is onlangs voor het eerst sinds jaren ook in Afrika vastgesteld.Toch blijft de uitroeiing van de ziekte binnen bereik, denkt Bill Gates. "Als we samenwerken, kan de wereld deze ziekte de wereld uithelpen."

Meer uit Gezond

Medicijntekorten in 2025 met ongeveer een derde gedaald

DEN HAAG (ANP) - Medicijntekorten zijn dit jaar aanzienlijk afgenomen. De tekorten zijn met ongeveer een derde gedaald vergeleken met 2024, signaleert adviesbureau in de zorg SiRM in een woensdag gepubliceerd rapport. Dat is opgesteld in opdracht van branchevereniging BG Pharma. Volgens de vereniging is er sprake van een keerpunt in de langdurige problemen met de beschikbaarheid van medicijnen.

1 dag geleden
Onderzoek: nog veel onduidelijkheid over vergoedingen ggz in 2026

DEN HAAG (ANP) - Voor veel mensen die geestelijke gezondheidszorg nodig hebben, is nog onduidelijk of hun zorgverzekeraar die zorg in het nieuwe jaar vergoedt. De Consumentenbond meldt op basis van eigen onderzoek dat zes op de tien ggz-behandelaren nog geen contracten met de verzekeraars rond hebben. "Dat is net zoveel als eind 2024, terwijl de noodzaak dit jaar veel groter is", zegt de organisatie.

3 dagen geleden
Griepcijfers dalen weer, van epidemie geen sprake

UTRECHT (ANP) - Huisartsen zien een vermindering in het aantal patiënten met griepachtige klachten. Voor elke 100.000 inwoners gingen er afgelopen week 21 naar de huisarts met verschijnselen die op griep duiden. Dat blijkt uit gebundelde huisartsendata van gezondheidsinstituut Nivel.

1 week geleden
Handchirurgen: verdubbeling van amputaties door illegaal vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar is het aantal jongeren dat een hand of arm is verloren door exploderend vuurwerk meer dan verdubbeld. Dat komt volgens de Nederlandse Vereniging voor Handchirurgie (NVvH) vooral door "de illegale Cobra".

1 week geleden
Arbodiensten: meeste ziekteverzuim in 2025 door stress en griep

UTRECHT (ANP) - Stressgerelateerde klachten en griepverschijnselen waren ook dit jaar de belangrijkste oorzaken van ziekteverzuim onder werknemers in Nederland. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Ze zeggen dat het verzuim onverminderd hoog bleef en dat er meer focus moet komen op preventie, bijvoorbeeld door snelle ondersteuning bij mentale en fysieke klachten.

1 week geleden
Producent borstimplantaten niet aansprakelijk voor ziektes

AMSTERDAM (ANP) - De producent van borstimplantaten Allergan is niet verantwoordelijk voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen, zo oordeelt de rechtbank. Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann had de zaak aangespannen.

2 weken geleden
NPV teleurgesteld in meerderheid voor initiatiefwet embryokweek

VEENENDAAL (ANP) - De Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) is teleurgesteld in de Kamermeerderheid die dinsdagmiddag voor de initiatiefwet voor embryokweek stemde. Dat zegt directeur Bert-Jan Heusinkveld. "Daarmee gaat wel een wissel om. Leven wordt nu gekweekt om instrumenteel gebruikt te worden. Het gaat niet meer over het leven van het embryo, maar de dienst van het embryo voor onderzoeksdoelen", aldus de directeur van de christelijke organisatie.

2 weken geleden