Gat in beveiliging TikTok ontdekt en gedicht
DEN HAAG (ANP) - In de veelgebruikte video-app TikTok heeft een groot veiligheidslek gezeten. Kwaadwillenden konden accounts van gebruikers overnemen. Ze konden geplaatste video's verwijderen of juist video's publiceren die de gebruiker niet openbaar had willen hebben. Verder konden ze persoonlijke informatie van gebruikers achterhalen.
Cyberbeveiliger Check Point Research, dat het lek ontdekte, zegt dat de makers van TikTok het gat inmiddels hebben gedicht. Het is niet bekend of de kwetsbaarheid daadwerkelijk is misbruikt.
Wie TikTok wil gaan gebruiken, kan zichzelf via de site van TikTok een sms laten sturen. Daarin staat een link naar de plek waar de app kan worden gedownload. Die sms kon worden onderschept en de link kon worden veranderd, zodat nietsvermoedende mensen naar een verkeerde bestemming konden worden geleid. Mensen vertrouwen berichten van TikTok en zullen dus eerder op de link drukken.
Jongeren over de hele wereld gebruiken TikTok om korte filmpjes van zichzelf te delen. De app is meer dan een miljard keer gedownload.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
16 minuten geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
16 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
21 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
9 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
14 uur geleden