Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gasverbruik in Nederland fors gedaald in eerste vijf maanden 2022

Gasverbruik in Nederland fors gedaald in eerste vijf maanden 2022

DEN HAAG (ANP) - Het gasverbruik in Nederland is fors gedaald. In de eerste vijf maanden van dit jaar is 25 tot 33 procent minder gas gebruikt dan in voorgaande jaren, blijkt uit cijfers van Gasunie Transport Services (GTS). Nederlanders bespaarden op gas, onder meer vanwege de hoge prijzen maar ook de warme winter speelde een rol, schrijven klimaatminister Rob Jetten en staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) in een brief aan de Tweede Kamer.

De prijzen zijn flink gestegen door onder meer het uitbreken van de oorlog in Oekraïne in februari. Voor die tijd werd gas ook al duurder, omdat na de coronapandemie de wereldeconomie snel herstelde en daardoor de vraag naar energie flink steeg.

Het kabinet wil nog dit jaar af van het gas van agressor Rusland. Om de gaslevering overeind te houden, wordt onder meer ingezet op minder verbruik van gas. In april en mei liep daarvoor een campagne, die in het najaar wordt herhaald. Daarnaast wordt sneller ingezet op duurzame energie en een groene economie.

Reserves voor de winter

Tegelijk moet er voldoende gas op voorraad komen. Zo wordt meer vloeibaar gas geïmporteerd uit andere landen en worden de gasopslagen goed gevuld die onder meer dienen als reserves voor de winterperiode. Op dit moment zijn de laagcalorische gasopslagen voor 45 procent gevuld en de private gasopslag in Bergermeer in Noord-Holland voor ongeveer 25 procent. Voor Bergermeer is dit twee keer zoveel als rond deze tijd vorig jaar.

Voor de vulling van deze commerciële gasopslag wordt subsidie verstrekt, waarvoor volgens Jetten voldoende interesse is. Van acht belangstellende bedrijven zijn er inmiddels vier uitgekozen die de gasvoorraad aanvullen. In de winter moet de opslag tot 80 procent vol zijn.

Meer uit Binnenland

Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, ook medische gegevens gestolen van patiënten. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

40 minuten geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

5 uur geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

5 uur geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

6 uur geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

6 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

7 uur geleden
Advocaten: verdachte Z. was tijdens roof niet in Drents Museum

ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.

7 uur geleden