Gasunie stap verder met ontwikkeling lng-terminal in Duitsland
GRONINGEN (ANP) - Gasunie heeft een nieuwe stap gezet in de ontwikkeling van de terminal voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in het Duitse Brunsbüttel, in de buurt van Hamburg. Het bedrijf CS Gas North gaat de lng-terminal bouwen voor German LNG, een deelneming van Gasunie. De nieuwe terminal, die in 2026 operationeel zal zijn, moet Duitsland helpen minder afhankelijk te zijn van Russisch gas.
De terminal zal een jaarlijkse doorvoercapaciteit hebben van minstens 8 miljard kubieke meter aardgas met een mogelijke uitbreiding naar ten minste 10 miljard kubieke meter. Gasunie beheert de terminal na afronding van de bouwwerkzaamheden. Als eerste klanten van de terminal zijn al contracten getekend met ConocoPhillips, INEOS en RWE Supply & Trading. Daarnaast is de vergunningenprocedure begonnen.
Naast deze terminal heeft Gasunie ook een nieuwe, drijvende lng-terminal in Eemshaven in gebruik genomen en de bestaande capaciteit van een terminal op de Maasvlakte in Rotterdam geoptimaliseerd. Daardoor kan er meer vloeibaar gemaakt aardgas in gasvorm worden omgezet zodat het aan het gasnetwerk kan worden geleverd. De terminal in Brunsbüttel moet op termijn ook klaargemaakt worden voor de productie van waterstof om daarmee een waterstofleveringscentrum voor Noord-Duitsland te worden.
De Europese Commissie ging onlangs akkoord met de bouw, financiering en exploitatie van de nieuwe terminal in Brunsbüttel. Naast het Nederlandse staatsbedrijf Gasunie, steekt het Duitse Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW) geld in het project. Minister Sigrid Kaag van Financiën zei eerder dat Gasunie met de nieuwe terminal "een belangrijke bijdrage levert aan het veiligstellen van de Europese leveringszekerheid van gas" en het afbouwen van de afhankelijkheid van gas uit Rusland.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
46 minuten geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.
4 uur geledenROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
13 uur geleden