Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gasunie koopt vanaf volgend jaar elektriciteit in van windparken

Gasunie koopt vanaf volgend jaar elektriciteit in van windparken

GRONINGEN (ANP) - Gasunie gebruikt vanaf volgend jaar groene elektriciteit van windparken van energieleverancier Greenchoice voor het transporteren van onder meer aardgas in Nederland. Het staatsbedrijf heeft een contract voor vijf jaar afgesloten. De komende jaren wil Gasunie ook van andere nog te bouwen windparken stroom gaan inkopen.

Tot nu toe vergroende Gasunie in Nederland de eigen elektriciteitsinkoop nog volledig met zogeheten groenestroomcertificaten, speciale verhandelbare garantiebewijzen. Maar nu gaat het bedrijf dus rechtstreeks groene stroom inkopen. Daardoor wordt volgens Gasunie een kwart van het eigen energieverbruik gekoppeld aan groene én lokaal opgewekte elektriciteit.

"Gasunie heeft als energienetbeheerder de maatschappelijke taak om transport van energie te garanderen en de energietransitie te versnellen", verklaart financieel directeur Janneke Hermes. "In 2030 willen we het grootste deel van onze elektriciteitsbehoefte op uurbasis invullen uit hernieuwbare bronnen."

Opslag en transport

Gasunie is in Nederland verantwoordelijk voor het transporteren en opslaan van aardgas. Vanwege maatregelen tegen klimaatverandering zal dat steeds meer veranderen in onder meer waterstof en CO2.

Gasunie investeert tot 2030 bijna 10 miljard euro in de overgang van gastransportbedrijf naar een duurzame aanbieder van energie-infrastructuur. Het staatsbedrijf zei dat die investeringen nodig waren om Nederland in 2050 klimaatneutraal te maken. Gasunie heeft ook projecten lopen met onder meer groen gas en waterstof. Het bedrijf gaat bijvoorbeeld een landelijk transportnetwerk voor waterstof aanleggen en beheren.

Meer uit Financieel

Forbes: vermogen Russische miljardairs opnieuw gestegen

MOSKOU (ANP/RTR) - Het vermogen van Russische miljardairs is vorig jaar gegroeid tot 697 miljard dollar, zo'n 595 miljard euro. Ondanks de oorlog in Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland groeide het vermogen van de rijkste Russen met 11 procent. Dat meldt de Russische tak van zakentijdschrift Forbes.

4 minuten geleden
Nestlé verhoogt verkopen ondanks grote terugroepactie babyvoeding

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verhoogd, werd donderdag bekend. Dit gebeurde ondanks een grootschalige terugroepactie van babyvoeding omdat die mogelijk een giftige stof zou bevatten.

35 minuten geleden
Chipbedrijf Besi stijgt op lager Damrak na sterke orders

AMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van bijna 2 procent de sterkste stijger in de AEX-index.

1 uur geleden
Aantal brievenbusmaatschappijen in tien jaar bijna gehalveerd

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brievenbusmaatschappijen van multinationals is in ongeveer tien jaar bijna gehalveerd. Toch blijft Nederland volgens De Nederlandsche Bank (DNB) een belangrijk knooppunt voor geldstromen, ondanks diverse maatregelen die zijn genomen om belastingontwijking via doorstroomconstructies terug te dringen.

1 uur geleden
Oud-topbestuurder Nike gaat kwakkelend sportmerk Lululemon leiden

VANCOUVER (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Canadees-Amerikaanse sportkledingmerk Lululemon Athletica, onder meer bekend van de yogaleggings, heeft een voormalige topbestuurder van concurrent Nike benoemd om het bedrijf te gaan leiden. Heidi O'Neill moet zorgen voor groei van Lululemon, dat kampt met zwakkere verkopen en een flink gedaalde beurskoers.

1 uur geleden
Gasreserves Nederland lopen langzaam op na historisch laag niveau

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden geleidelijk verder aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie zijn de huidige gasreserves donderdag gestegen tot 8,3 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent begin april. Rond dezelfde tijd vorig jaar bedroeg de gasvoorraad nog meer dan 25 procent.

2 uur geleden
Fugro: impact Iranoorlog beperkt tot activiteiten in VAE en Qatar

LEIDSCHENDAM (ANP) - De directe impact van de oorlog in het Midden-Oosten is volgens Fugro grotendeels beperkt gebleven tot de activiteiten van het bedrijf in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Qatar. Dat meldt de bodemonderzoeker en oliedienstverlener donderdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Ook spreekt het bedrijf van enkele indirecte gevolgen in andere landen en regio's.

2 uur geleden