Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gasunie koopt vanaf volgend jaar elektriciteit in van windparken

Gasunie koopt vanaf volgend jaar elektriciteit in van windparken

GRONINGEN (ANP) - Gasunie gebruikt vanaf volgend jaar groene elektriciteit van windparken van energieleverancier Greenchoice voor het transporteren van onder meer aardgas in Nederland. Het staatsbedrijf heeft een contract voor vijf jaar afgesloten. De komende jaren wil Gasunie ook van andere nog te bouwen windparken stroom gaan inkopen.

Tot nu toe vergroende Gasunie in Nederland de eigen elektriciteitsinkoop nog volledig met zogeheten groenestroomcertificaten, speciale verhandelbare garantiebewijzen. Maar nu gaat het bedrijf dus rechtstreeks groene stroom inkopen. Daardoor wordt volgens Gasunie een kwart van het eigen energieverbruik gekoppeld aan groene én lokaal opgewekte elektriciteit.

"Gasunie heeft als energienetbeheerder de maatschappelijke taak om transport van energie te garanderen en de energietransitie te versnellen", verklaart financieel directeur Janneke Hermes. "In 2030 willen we het grootste deel van onze elektriciteitsbehoefte op uurbasis invullen uit hernieuwbare bronnen."

Opslag en transport

Gasunie is in Nederland verantwoordelijk voor het transporteren en opslaan van aardgas. Vanwege maatregelen tegen klimaatverandering zal dat steeds meer veranderen in onder meer waterstof en CO2.

Gasunie investeert tot 2030 bijna 10 miljard euro in de overgang van gastransportbedrijf naar een duurzame aanbieder van energie-infrastructuur. Het staatsbedrijf zei dat die investeringen nodig waren om Nederland in 2050 klimaatneutraal te maken. Gasunie heeft ook projecten lopen met onder meer groen gas en waterstof. Het bedrijf gaat bijvoorbeeld een landelijk transportnetwerk voor waterstof aanleggen en beheren.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

5 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

6 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

7 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

9 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

9 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

11 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

12 uur geleden