Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gastland Marokko na zege op Tanzania in kwartfinales Afrika Cup

Gastland Marokko na zege op Tanzania in kwartfinales Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.

Bij Marokko stonden PSV'er Ismael Saibari en oud-Ajacied Noussair Mazraoui in de basis. PSV-verdediger Anass Salah-Eddine zat net als Feyenoorder Oussama Targhalline en de niet fitte voormalige Feyenoorder Sofyan Amrabat op de reservebank. Salah-Eddine kwam een kwartier voor tijd in het veld voor Mazraoui. Targhalline maakte vijf minuten voor tijd zijn debuut op de Afrika Cup.

Het elftal van bondscoach Walid Regragui kwam in de eerste helft in het Prince Moulay Abdellah Stadion niet tot scoren. Na een kwartier werd een doelpunt van Saibari afgekeurd wegens buitenspel. Brahim Díaz van Real Madrid schoot in de 64e minuut raak na een assist van Achraf Hakimi.

De 'Leeuwen van de Atlas' versloegen in de groepsfase de Comoren (2-0) en Zambia (3-0) en speelden gelijk tegen Mali (1-1). Marokko won de Afrika Cup één keer, dat was in 1976.

Meer uit Voetbal

Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

20 minuten geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

4 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

17 uur geleden
Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

21 uur geleden
Atlético Madrid rekent op spits Álvarez voor uitduel met Arsenal

LONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.

21 uur geleden
Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

23 uur geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

1 dag geleden