Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

Ismael Saibari stond in de basis bij Marokko. De PSV'er werd in de tweede helft gewisseld. Feyenoorders Oussama Targhaline en Anass Salah-Edine bleven de hele wedstrijd op de reservebank.

Marokko was de betere ploeg en liet geregeld vloeiend aanvalsspel zien. Ayoub El Kaabi opende al snel de score. De spits kopte uit een voorzet van Azzedine Ounahi raak. Brahim Diaz verdubbelde de score na een klein halfuur met een harde schuiver.

Tweede helft

In de tweede helft maakte El Kaabi zijn tweede voor Marokko. Hij scoorde met een perfect getimede omhaal. Het publiek in het Prince Moulay Abdellah Stadium begroette na ruim een uur invaller Achraf Hakimi met luid gejuich. De onlangs tot beste voetballer van Afrika uitgeroepen Hakimi viel in voor oud-Ajacied Noussair Mazraoui.

Het duel tussen Mali en de Comoren eindigde in 0-0. Mali, waar Feyenoorder Gaoussou Diarra in de tweede helft inviel, gaat als nummer 2 van de poule door naar de achtste finales.

Zuid-Afrika mag ook verder in het toernooi na een 3-2-zege op Zimbabwe. De ploeg van de Belgische bondscoach Hugo Broos eindigde als tweede in groep B met 6 punten. Egypte werd poulewinnaar met 7 punten. De zevenvoudig kampioen kwam in zijn derde en laatste groepswedstrijd tegen Angola niet verder dan 0-0. Sterspeler Mohamed Salah kreeg rust.

Meer uit Voetbal

Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

11 uur geleden
Atlético schakelt Tottenham uit, Simons scoort twee keer

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.

11 uur geleden
FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

13 uur geleden
Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

14 uur geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

15 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

16 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

18 uur geleden