Gastland Australië verder op WK voetbal na zege op Denemarken
SYDNEY (ANP) - De voetbalsters van Australië zijn doorgedrongen tot de kwartfinales van het WK. Het gastland was in Sydney met 2-0 te sterk voor Denemarken.
Denemarken had gedurende de openingsfase het beste van het spel, maar Australië bleek effectiever. Na een fraaie dieptepass van Mary Fowler opende Caitlin Foord na een half uur de score. Op aangeven van Emily Van Egmond tekende Hayley Raso zo'n 20 minuten voor tijd voor de 2-0. Bij het gastland maakte Sam Kerr, de topscorer aller tijden van Australië, haar eerste minuten van het toernooi na een kuitblessure.
Ondanks positieve geluiden vorige week zat Kerr tegen Denemarken opnieuw op de bank. Zonder Kerr had Australië in de groepsfase verloren van Nigeria, maar was het land dat het WK samen met Nieuw-Zeeland organiseert alsnog als groepswinnaar doorgegaan naar de knock-outfase.
Dreigend
Tegen Denemarken, dat eveneens 6 punten had gepakt in de poulefase, had Australië het in het eerste half uur lastig. De Scandinavische ploeg nam het initiatief en was een aantal keer dreigend via Katrine Veje en vooral Pernille Harder. Na een snelle counter was het echter Foord die de 1-0 aan de andere kant van het veld maakte. De middenveldster zag vervolgens in de slotfase van de eerste helft een van richting veranderd schot net naast vliegen.
Na rust kreeg Van Egmond namens Australië een kans op de 2-0, maar haar poging om achter het standbeen langs te scoren mislukte. Even later behield ze het overzicht door de bal klaar te leggen voor Raso, die scoorde met een lage schuiver: 2-0. Met nog 10 minuten te gaan, kwam Kerr onder luid gejuich van de bank voor haar eerste optreden tijdens dit WK. Ze kreeg nog één kans op een treffer, maar haar schot vloog over.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
12 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
22 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
22 uur geleden