Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gastland Australië verder op WK voetbal na zege op Denemarken

Gastland Australië verder op WK voetbal na zege op Denemarken

SYDNEY (ANP) - De voetbalsters van Australië zijn doorgedrongen tot de kwartfinales van het WK. Het gastland was in Sydney met 2-0 te sterk voor Denemarken.

Denemarken had gedurende de openingsfase het beste van het spel, maar Australië bleek effectiever. Na een fraaie dieptepass van Mary Fowler opende Caitlin Foord na een half uur de score. Op aangeven van Emily Van Egmond tekende Hayley Raso zo'n 20 minuten voor tijd voor de 2-0. Bij het gastland maakte Sam Kerr, de topscorer aller tijden van Australië, haar eerste minuten van het toernooi na een kuitblessure.

Ondanks positieve geluiden vorige week zat Kerr tegen Denemarken opnieuw op de bank. Zonder Kerr had Australië in de groepsfase verloren van Nigeria, maar was het land dat het WK samen met Nieuw-Zeeland organiseert alsnog als groepswinnaar doorgegaan naar de knock-outfase.

Dreigend

Tegen Denemarken, dat eveneens 6 punten had gepakt in de poulefase, had Australië het in het eerste half uur lastig. De Scandinavische ploeg nam het initiatief en was een aantal keer dreigend via Katrine Veje en vooral Pernille Harder. Na een snelle counter was het echter Foord die de 1-0 aan de andere kant van het veld maakte. De middenveldster zag vervolgens in de slotfase van de eerste helft een van richting veranderd schot net naast vliegen.

Na rust kreeg Van Egmond namens Australië een kans op de 2-0, maar haar poging om achter het standbeen langs te scoren mislukte. Even later behield ze het overzicht door de bal klaar te leggen voor Raso, die scoorde met een lage schuiver: 2-0. Met nog 10 minuten te gaan, kwam Kerr onder luid gejuich van de bank voor haar eerste optreden tijdens dit WK. Ze kreeg nog één kans op een treffer, maar haar schot vloog over.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht-spits Haller in selectie Ivoorkust voor Afrika Cup

YAMOUSSOUKRO (ANP) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller is opgenomen in de selectie van Ivoorkust voor de Afrika Cup. De voetbalbond van het West-Afrikaanse land heeft de selectie bekendgemaakt, met Haller als enige speler uit de Eredivisie.

22 minuten geleden
Mensenrechtenorganisatie dient klacht in tegen FIFA-baas om Trump

LONDEN (ANP/AFP) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft bij de ethische commissie van de FIFA een klacht ingediend tegen voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond. Hij wordt ervan beschuldigd zijn neutraliteitsplicht te hebben geschonden ten gunste van de Amerikaanse president Donald Trump.

27 minuten geleden
Messi voor de tweede keer meest waardevolle speler in MLS

MIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.

2 uur geleden
Ajax wil tegen Qarabag 'heel graag van heel vervelende nul af'

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.

6 uur geleden
Gehavend Real Madrid onder druk voor duel met Manchester City

MADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.

6 uur geleden
ArenA heeft aangifte gedaan na vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.

8 uur geleden
Ajax in ieder geval tot winterstop zonder spits Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.

8 uur geleden