Gastland Australië verder op WK voetbal na zege op Denemarken
SYDNEY (ANP) - De voetbalsters van Australië zijn doorgedrongen tot de kwartfinales van het WK. Het gastland was in Sydney met 2-0 te sterk voor Denemarken.
Denemarken had gedurende de openingsfase het beste van het spel, maar Australië bleek effectiever. Na een fraaie dieptepass van Mary Fowler opende Caitlin Foord na een half uur de score. Op aangeven van Emily Van Egmond tekende Hayley Raso zo'n 20 minuten voor tijd voor de 2-0. Bij het gastland maakte Sam Kerr, de topscorer aller tijden van Australië, haar eerste minuten van het toernooi na een kuitblessure.
Ondanks positieve geluiden vorige week zat Kerr tegen Denemarken opnieuw op de bank. Zonder Kerr had Australië in de groepsfase verloren van Nigeria, maar was het land dat het WK samen met Nieuw-Zeeland organiseert alsnog als groepswinnaar doorgegaan naar de knock-outfase.
Dreigend
Tegen Denemarken, dat eveneens 6 punten had gepakt in de poulefase, had Australië het in het eerste half uur lastig. De Scandinavische ploeg nam het initiatief en was een aantal keer dreigend via Katrine Veje en vooral Pernille Harder. Na een snelle counter was het echter Foord die de 1-0 aan de andere kant van het veld maakte. De middenveldster zag vervolgens in de slotfase van de eerste helft een van richting veranderd schot net naast vliegen.
Na rust kreeg Van Egmond namens Australië een kans op de 2-0, maar haar poging om achter het standbeen langs te scoren mislukte. Even later behield ze het overzicht door de bal klaar te leggen voor Raso, die scoorde met een lage schuiver: 2-0. Met nog 10 minuten te gaan, kwam Kerr onder luid gejuich van de bank voor haar eerste optreden tijdens dit WK. Ze kreeg nog één kans op een treffer, maar haar schot vloog over.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
7 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
12 uur geleden