Gastland Australië verder op WK voetbal na zege op Denemarken
SYDNEY (ANP) - De voetbalsters van Australië zijn doorgedrongen tot de kwartfinales van het WK. Het gastland was in Sydney met 2-0 te sterk voor Denemarken.
Denemarken had gedurende de openingsfase het beste van het spel, maar Australië bleek effectiever. Na een fraaie dieptepass van Mary Fowler opende Caitlin Foord na een half uur de score. Op aangeven van Emily Van Egmond tekende Hayley Raso zo'n 20 minuten voor tijd voor de 2-0. Bij het gastland maakte Sam Kerr, de topscorer aller tijden van Australië, haar eerste minuten van het toernooi na een kuitblessure.
Ondanks positieve geluiden vorige week zat Kerr tegen Denemarken opnieuw op de bank. Zonder Kerr had Australië in de groepsfase verloren van Nigeria, maar was het land dat het WK samen met Nieuw-Zeeland organiseert alsnog als groepswinnaar doorgegaan naar de knock-outfase.
Dreigend
Tegen Denemarken, dat eveneens 6 punten had gepakt in de poulefase, had Australië het in het eerste half uur lastig. De Scandinavische ploeg nam het initiatief en was een aantal keer dreigend via Katrine Veje en vooral Pernille Harder. Na een snelle counter was het echter Foord die de 1-0 aan de andere kant van het veld maakte. De middenveldster zag vervolgens in de slotfase van de eerste helft een van richting veranderd schot net naast vliegen.
Na rust kreeg Van Egmond namens Australië een kans op de 2-0, maar haar poging om achter het standbeen langs te scoren mislukte. Even later behield ze het overzicht door de bal klaar te leggen voor Raso, die scoorde met een lage schuiver: 2-0. Met nog 10 minuten te gaan, kwam Kerr onder luid gejuich van de bank voor haar eerste optreden tijdens dit WK. Ze kreeg nog één kans op een treffer, maar haar schot vloog over.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
53 minuten geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
7 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
8 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
9 uur geleden