Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gastheer Johnson prijst akkoord: routekaart naar 1,5 graden

Gastheer Johnson prijst akkoord: routekaart naar 1,5 graden

GLASGOW (ANP) - De Britse premier Boris Johnson is tevreden met het slotakkoord dat zaterdagavond is gesloten op de klimaattop in Glasgow en noemt het "een routekaart naar maximaal 1,5 graden opwarming". Op Twitter bedankte de gastheer van de COP26 alle leiders en onderhandelaars die tot het akkoord kwamen.

Johnson erkent dat er in de komende jaren "nog veel werk te doen is", maar noemt het akkoord "een grote stap voorwaarts". Het is volgens de Britse premier de eerste keer dat een internationaal akkoord is bereikt over vermindering van het steenkoolgebruik.

De Britse oppositieleider Keir Starmer noemde het klimaatakkoord juist een "gemiste kans" omdat er direct maatregelen nodig zijn om de klimaatcrisis aan te pakken, maar daar in zijn ogen onvoldoende voor is geregeld. Hij houdt Johnson medeverantwoordelijk voor het in zijn ogen teleurstellende eindresultaat.

Johnson lag in de afgelopen weken meermaals onder vuur tijdens de klimaattop. Zo meldden Britse media dat hij met een privéjet vanuit Glasgow naar Londen vloog voor een diner. Ook zat hij op een zeker moment in een ogenschijnlijk slapende houding naast de hoogbejaarde bioloog David Attenborough, zonder mondkapje op.

Meer uit Buitenland

Macron roept investeerders naar Europa, dat beschermt tegen tiran

DAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de ondernemers en investeerders op het World Economic Forum voor.

36 minuten geleden
Spaanse minister gaat niet uit van sabotage als oorzaak treinramp

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten gaan na de treincrash met tientallen doden niet uit van sabotage. "De mogelijkheid van sabotage is nooit overwogen", verklaarde minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska. Hij zei dat al vanaf het begin wordt gekeken naar een technische oorzaak. "Er is nooit iets geweest dat op het tegendeel wijst."

37 minuten geleden
Europarlement: Groenland is niet te koop, Trump moet gestopt

STRAATSBURG (ANP) - De dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen, is ook voor het Europees Parlement volstrekt onacceptabel. Dat geldt ook voor de extra importheffingen die Trump oplegt aan de landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Groenland is niet te koop en Trump moet worden gestopt, is de centrale boodschap.

40 minuten geleden
SDF: teruggetrokken uit kamp Al-Hol, waar ook IS'ers zitten

AL-HOL (ANP/RTR/DPA/AFP) - De door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) hebben zich naar eigen zeggen teruggetrokken uit het vluchtelingenkamp Al-Hol. In dat kamp zitten duizenden mensen vast die lid waren van terreurbeweging Islamitische Staat, of familie zijn van voormalige jihadisten. De Syrische krijgsmacht zegt de controle over het kamp over te nemen.

43 minuten geleden
Mike Johnson spreekt Brits parlement toe over samenwerking met VS

LONDEN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, heeft het Britse parlement toegesproken. Zijn bezoek is naar aanleiding van de 250e verjaardag van de Amerikaanse onafhankelijkheid. "We zijn er altijd in geslaagd om onze meningsverschillen als vrienden rustig op te lossen", zei Johnson. "Dat zullen we blijven doen."

2 uur geleden
Zelensky uitgenodigd voor Trumps vredesraad

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is uitgenodigd om deel te nemen aan de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump, zegt hij tegen journalisten. Diplomaten zijn volgens Zelensky bezig met de uitnodiging, maar hij stelt ook dat het moeilijk voor te stellen is hoe hij samen met Rusland in deze of een andere raad kan zitten.

2 uur geleden
VK keurt komst Chinese 'mega-ambassade' goed

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor de komst van een Chinese 'mega-ambassade' in Londen. Daarmee moet volgens Britse media voorlopig een einde komen aan het gesteggel over de omstreden diplomatieke post.

3 uur geleden