Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gastheer Johnson prijst akkoord: routekaart naar 1,5 graden

Gastheer Johnson prijst akkoord: routekaart naar 1,5 graden

GLASGOW (ANP) - De Britse premier Boris Johnson is tevreden met het slotakkoord dat zaterdagavond is gesloten op de klimaattop in Glasgow en noemt het "een routekaart naar maximaal 1,5 graden opwarming". Op Twitter bedankte de gastheer van de COP26 alle leiders en onderhandelaars die tot het akkoord kwamen.

Johnson erkent dat er in de komende jaren "nog veel werk te doen is", maar noemt het akkoord "een grote stap voorwaarts". Het is volgens de Britse premier de eerste keer dat een internationaal akkoord is bereikt over vermindering van het steenkoolgebruik.

De Britse oppositieleider Keir Starmer noemde het klimaatakkoord juist een "gemiste kans" omdat er direct maatregelen nodig zijn om de klimaatcrisis aan te pakken, maar daar in zijn ogen onvoldoende voor is geregeld. Hij houdt Johnson medeverantwoordelijk voor het in zijn ogen teleurstellende eindresultaat.

Johnson lag in de afgelopen weken meermaals onder vuur tijdens de klimaattop. Zo meldden Britse media dat hij met een privéjet vanuit Glasgow naar Londen vloog voor een diner. Ook zat hij op een zeker moment in een ogenschijnlijk slapende houding naast de hoogbejaarde bioloog David Attenborough, zonder mondkapje op.

Meer uit Buitenland

Libanees archeologisch complex beschadigd door Israëlische aanval

TYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.

9 minuten geleden
Oekraïne ontvangt bijna zes miljard euro van EU voor drones

NICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.

57 minuten geleden
EU-ministers van Defensie vinden acties Iran onaanvaardbaar

NICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.

1 uur geleden
Regeringspartij Armenië wint parlementsverkiezingen

JEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense parlementsverkiezingen zijn gewonnen door de partij van premier Nikol Pasjinjan. Hij heeft de afgelopen jaren geprobeerd de afhankelijkheid van Rusland te verminderen en de banden met het Westen aan te halen.

1 uur geleden
Iran kondigt einde aan van aanvallen op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.

1 uur geleden
Kallas: dronemuur aan oostflank EU moet snel operationeel zijn

NICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.

1 uur geleden
Paus Leo spreekt in Spaans parlement over wereldcrisis

MADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.

2 uur geleden