Gastheer Johnson prijst akkoord: routekaart naar 1,5 graden
GLASGOW (ANP) - De Britse premier Boris Johnson is tevreden met het slotakkoord dat zaterdagavond is gesloten op de klimaattop in Glasgow en noemt het "een routekaart naar maximaal 1,5 graden opwarming". Op Twitter bedankte de gastheer van de COP26 alle leiders en onderhandelaars die tot het akkoord kwamen.
Johnson erkent dat er in de komende jaren "nog veel werk te doen is", maar noemt het akkoord "een grote stap voorwaarts". Het is volgens de Britse premier de eerste keer dat een internationaal akkoord is bereikt over vermindering van het steenkoolgebruik.
De Britse oppositieleider Keir Starmer noemde het klimaatakkoord juist een "gemiste kans" omdat er direct maatregelen nodig zijn om de klimaatcrisis aan te pakken, maar daar in zijn ogen onvoldoende voor is geregeld. Hij houdt Johnson medeverantwoordelijk voor het in zijn ogen teleurstellende eindresultaat.
Johnson lag in de afgelopen weken meermaals onder vuur tijdens de klimaattop. Zo meldden Britse media dat hij met een privéjet vanuit Glasgow naar Londen vloog voor een diner. Ook zat hij op een zeker moment in een ogenschijnlijk slapende houding naast de hoogbejaarde bioloog David Attenborough, zonder mondkapje op.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
1 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
4 uur geleden