Gastheer Johnson prijst akkoord: routekaart naar 1,5 graden
GLASGOW (ANP) - De Britse premier Boris Johnson is tevreden met het slotakkoord dat zaterdagavond is gesloten op de klimaattop in Glasgow en noemt het "een routekaart naar maximaal 1,5 graden opwarming". Op Twitter bedankte de gastheer van de COP26 alle leiders en onderhandelaars die tot het akkoord kwamen.
Johnson erkent dat er in de komende jaren "nog veel werk te doen is", maar noemt het akkoord "een grote stap voorwaarts". Het is volgens de Britse premier de eerste keer dat een internationaal akkoord is bereikt over vermindering van het steenkoolgebruik.
De Britse oppositieleider Keir Starmer noemde het klimaatakkoord juist een "gemiste kans" omdat er direct maatregelen nodig zijn om de klimaatcrisis aan te pakken, maar daar in zijn ogen onvoldoende voor is geregeld. Hij houdt Johnson medeverantwoordelijk voor het in zijn ogen teleurstellende eindresultaat.
Johnson lag in de afgelopen weken meermaals onder vuur tijdens de klimaattop. Zo meldden Britse media dat hij met een privéjet vanuit Glasgow naar Londen vloog voor een diner. Ook zat hij op een zeker moment in een ogenschijnlijk slapende houding naast de hoogbejaarde bioloog David Attenborough, zonder mondkapje op.
Meer uit Buitenland
KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
51 minuten geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
7 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
9 uur geleden