Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gasprijs stijgt flink door problemen rond levering uit Rusland

Gasprijs stijgt flink door problemen rond levering uit Rusland

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is dinsdagmiddag flink omhooggeschoten. Dat gebeurde nadat het Russische staatsgasbedrijf Gazprom zei dat technische problemen de levering via een belangrijke gaspijpleiding naar Duitsland met 40 procent zouden kunnen verminderen.

Het gaat om de zogeheten Nordstream-pijp. Volgens Gazprom kan er mogelijk maar zo'n 100 miljoen kubieke meter gas per dag door die leiding stromen, in plaats van de geplande 167 miljoen. Dit zou onder meer komen omdat het Duitse industrieconcern Siemens bepaalde pomp-apparatuur niet heeft teruggegeven die naar het bedrijf was gestuurd voor reparatie.

Persbureau Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat een turbine waarmee het gas door de pijplijn wordt gepompt in Canada was voor onderhoud. Door de sancties moest dat apparaat daar blijven. Een tweede turbine die aan onderhoud toe is, kan juist niet naar Canada worden gestuurd vanwege de sancties tegen Rusland.

De prijs voor gas op de Amsterdamse gasbeurs, die maatgevend is voor Europese prijzen, steeg kort na het verschijnen van dit bericht met zo'n 13 procent tot 94 euro per megawattuur. Op de Britse markt werd gas aan het begin van de middag ongeveer 11 procent duurder.

Al eerder ging de gasprijs omhoog omdat er minder gas vanuit Noorwegen de Europese markt op kwam. Ook een explosie in een terminal voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in Texas droeg bij aan de stijgende prijzen. Daardoor zal de levering van lng vanuit de Verenigde Staten mogelijk enige tijd beperkt zijn.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

3 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

3 uur geleden
Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

5 uur geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

5 uur geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

7 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

9 uur geleden