Gasprijs omlaag na sluiting Nord Stream en meer gas uit Noorwegen
AMSTERDAM (ANP/RTR) - De groothandelsprijzen voor gas zijn woensdag in een sterk schommelende sessie gedaald. Beleggers zetten het dichtdraaien van de gaspijpleiding Nord Stream 1 af tegen het bericht dat er meer gas vanuit Noorwegen beschikbaar is.
Op de voor Europa maatgevende beurs in Amsterdam daalde de prijs voor een megawattuur gas aan het einde van de middag met 17,55 euro naar 233,45 euro. Eerder in de sessie werd nog een prijsstijging tot 270 euro gemeld.
Rusland heeft de gasleveringen via Nord Steam 1, Europa's belangrijkste aanvoerroute, stilgelegd voor drie dagen onderhoud. De vraag is of de gaskraan daarna weer opengaat. De economische strijd tussen Moskou en Brussel maakt dat onzeker. De kans op een recessie neemt toe, en ook wordt het steeds waarschijnlijker dat in enkele van de rijkste landen van de regio gas moet worden gerantsoeneerd.
Wel bleek dat er meer gas vanuit Noorwegen naar Europa stroomde. Ook is de windproductie in bepaalde landen toegenomen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
7 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
8 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
9 uur geleden