Gasprijs gestegen naar hoogste niveau dit jaar
AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijzen zijn woensdag gestegen naar het hoogste niveau van dit jaar. Dat gebeurde na berichten dat Oekraïne een belangrijk punt voor de doorvoer van gas bij de grensstad Soedzja in Rusland heeft ingenomen. Hierdoor ontstonden zorgen over de aanvoer van Russisch gas naar Europa. Het doorvoerpunt bij Soedzja is het enige dat hiervoor nog wordt gebruikt.
Persbureau Bloomberg kon de inname door Oekraïne niet verifiëren. Desondanks is de gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam woensdag 4,9 procent gestegen tot 38,55 euro per megawattuur. De laatste keer dat de prijs zo hoog lag was in december vorig jaar.
De Oekraïense beheerder van het gasnet zegt in zijn dagelijkse update dat de aanvoer donderdag op het normale niveau lijkt te liggen. Het Russische staatsgasbedrijf Gazprom meldt dat de toevoer woensdag op het gebruikelijke niveau ligt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
4 uur geleden