Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gasprijs beweegt op en neer na nieuws over top Biden en Poetin

Gasprijs beweegt op en neer na nieuws over top Biden en Poetin

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De gasprijs beweegt maandag op en neer vanwege nieuws over een mogelijke top over Oekraïne tussen Joe Biden en Vladimir Poetin. De presidenten van de Verenigde Staten en Rusland zouden elkaar op Bidens initiatief kunnen ontmoeten, wat de prijs van gas deed dalen. Toen het Kremlin liet weten dat zo'n top nu nog niet gepland staat, steeg de prijs weer.

De prijs van gas op de toonaangevende Amsterdamse beurs daalde in de eerste uren van de handel tot 6,5 procent. Na de opmerkingen vanuit Moskou steeg de gasprijs weer aanzienlijk en even na 11.00 uur was de daling nog maar 2,7 procent. Daarmee kostte een megawattuur gas 71,80 euro.

De prijs van gas schommelt al enkele weken vanwege de spanningen rond Oekraïne. Europa krijgt een aanzienlijk deel van zijn gas uit Rusland en daarvan stroomt weer een flink deel door Oekraïne. Dat deel kan bij een Russische inval in Oekraïne in gevaar komen. Bijbehorende sancties tegen Rusland zouden ervoor kunnen zorgen dat de hele gasstroom uit Rusland afgesneden wordt.

Goudprijs

Ook de goudprijs beweegt mee met de zorgen om de situatie in Oekraïne. Als de kans op een confrontatie groter wordt geacht, stijgen de goudprijzen. Als de spanningen afnemen, dalen die weer. Beleggers zijn bang dat aandelen door een eventuele oorlog in waarde dalen en zoeken hun heil in goud, dat daardoor de hoogste prijzen sinds juni bereikte. De prijs van een troy ounce goud, of 31,1 gram, ging even boven de 1900 dollar.

Analisten van Capital Economics denken dat als de spanningen afnemen de goudprijs richting de 1600 dollar gaat. Dan gaat de verwachte rentestijging in de VS weer meespelen in de prijs. Een hogere rente drukt doorgaans de goudprijs omdat beleggers vaker kiezen voor het gegarandeerde rendement dat rente oplevert.

Meer uit Financieel

Zweedse minister van Financiën noemt importheffingen Trump absurd

STOCKHOLM (ANP) - De importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Groenland zijn "absurd" en een poging tot chantage waar de EU niet aan mag toegeven. Dat heeft de Zweedse minister van Financiën Elisabeth Svantesson gezegd. De importheffing van 10 procent geldt voor alle landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Zweden. Trump dreigt het eiland, dat tot Denemarken behoort, te annexeren.

41 minuten geleden
Inflatie eurozone zakt onder ECB-doelstelling van 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december afgenomen tot 1,9 procent, meldt Eurostat. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied ligt daarmee iets lager dan de 2 procent die het Europese statistiekbureau eerder deze maand bekendmaakte. De inflatie is daarmee voor het eerst sinds mei vorig jaar weer gezakt tot onder de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB) van 2 procent.

1 uur geleden
Duitse Groenen willen opschorting import gas uit VS om Groenland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Europese Unie moet overwegen de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten op te schorten door het conflict over Groenland. Dat zegt de Duitse centrumlinkse politieke partij De Groenen in een reactie op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen, waaronder Duitsland en Nederland, een importheffing van 10 procent op te leggen omdat ze militairen naar Groenland hebben gestuurd.

2 uur geleden
Britse premier Starmer wil handelsoorlog voorkomen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat er met de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor Europese landen die Groenland militair steunen een verkeerde weg wordt ingeslagen. Dat zei hij maandag op een persconferentie, het Verenigd Koninkrijk is een van die landen waar die heffing voor geldt. Starmer zegt ook vastberaden te zijn om de relatie met de Verenigde Staten sterk te houden.

2 uur geleden
Duitse minister van Financiën: Europa laat zich niet chanteren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën en vicekanselier Lars Klingbeil zegt dat "Europa zich niet zal laten chanteren door de Verenigde Staten om Groenland". De regering-Trump heeft de acht Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd een importheffing van 10 procent opgelegd. De heffing gaat op 1 februari in en wordt 1 juni verhoogd tot 25 procent.

2 uur geleden
Franse minister van Financiën roept G7-landen bijeen om heffingen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure gaat de ministers van Financiën van de G7-landen bijeenroepen om te praten over handel en soevereiniteit. Dat zei hij maandag in reactie op de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen.

2 uur geleden
IMF stelt groeiverwachting wereldeconomie iets naar boven bij

BRUSSEL (ANP) - De wereldwijde economie groeit dit jaar naar verwachting iets harder dan eerder werd gedacht. Dat heeft het Internationaal Monetair Fonds (IMF) maandag bekendgemaakt. Het fonds heeft zijn raming voor de mondiale groei licht naar boven bijgesteld. De verwachting voor de Nederlandse economie is hetzelfde gebleven ten opzichte van de vorige raming in oktober.

2 uur geleden