Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gasprijs beweegt op en neer na nieuws over top Biden en Poetin

Gasprijs beweegt op en neer na nieuws over top Biden en Poetin

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De gasprijs beweegt maandag op en neer vanwege nieuws over een mogelijke top over Oekraïne tussen Joe Biden en Vladimir Poetin. De presidenten van de Verenigde Staten en Rusland zouden elkaar op Bidens initiatief kunnen ontmoeten, wat de prijs van gas deed dalen. Toen het Kremlin liet weten dat zo'n top nu nog niet gepland staat, steeg de prijs weer.

De prijs van gas op de toonaangevende Amsterdamse beurs daalde in de eerste uren van de handel tot 6,5 procent. Na de opmerkingen vanuit Moskou steeg de gasprijs weer aanzienlijk en even na 11.00 uur was de daling nog maar 2,7 procent. Daarmee kostte een megawattuur gas 71,80 euro.

De prijs van gas schommelt al enkele weken vanwege de spanningen rond Oekraïne. Europa krijgt een aanzienlijk deel van zijn gas uit Rusland en daarvan stroomt weer een flink deel door Oekraïne. Dat deel kan bij een Russische inval in Oekraïne in gevaar komen. Bijbehorende sancties tegen Rusland zouden ervoor kunnen zorgen dat de hele gasstroom uit Rusland afgesneden wordt.

Goudprijs

Ook de goudprijs beweegt mee met de zorgen om de situatie in Oekraïne. Als de kans op een confrontatie groter wordt geacht, stijgen de goudprijzen. Als de spanningen afnemen, dalen die weer. Beleggers zijn bang dat aandelen door een eventuele oorlog in waarde dalen en zoeken hun heil in goud, dat daardoor de hoogste prijzen sinds juni bereikte. De prijs van een troy ounce goud, of 31,1 gram, ging even boven de 1900 dollar.

Analisten van Capital Economics denken dat als de spanningen afnemen de goudprijs richting de 1600 dollar gaat. Dan gaat de verwachte rentestijging in de VS weer meespelen in de prijs. Een hogere rente drukt doorgaans de goudprijs omdat beleggers vaker kiezen voor het gegarandeerde rendement dat rente oplevert.

Meer uit Financieel

Nederlanders geven meer uit aan eten en drinken buiten de deur

EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.

2 uur geleden
Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

9 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

10 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

11 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

11 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

12 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

13 uur geleden