Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gaspijplijn Nord Stream gaat weer dicht, Gazprom claimt onderhoud

Gaspijplijn Nord Stream gaat weer dicht, Gazprom claimt onderhoud

SINT-PETERSBURG (ANP) - Gaspijplijn Nord Stream 1 gaat opnieuw dicht voor onderhoud, heeft het Russische staatsgasconcern Gazprom aangekondigd. Woensdag om 04.00 uur in de ochtend wordt de gastoevoer stilgelegd en pas 72 uur later wordt die hervat. In tegenstelling tot de sluiting eerder deze zomer betreft het hier geen gepland onderhoud.

Toen Nord Stream 1, een gaspijplijn die van de Russische kust onder de Oostzee doorloopt naar het Duitse Lubmin, na een onderhoud van tien dagen weer open ging, verlaagde Gazprom de hoeveelheid gas die door de lijn heen kwam. Die ging omlaag naar een vijfde van het normale niveau. Gazprom had daarvoor ook al twee keer de hoeveelheid gas die naar Duitsland kwam verminderd, wat Rusland het verwijt van de Duitse politiek opleverde dat het land gas als politiek drukmiddel inzet. Moskou zou Duitsland zo willen straffen voor de sancties die de Europese Unie aan Rusland heeft opgelegd vanwege de oorlog in Oekraïne.

Ook nu is er de angst dat Gazprom het onderhoud zal aangrijpen om nog minder gas aan Duitsland te leveren. De Duitse gasopslagen zitten ondertussen al voller dan dat land zich voor dit moment ten doel had gesteld, zei bondskanselier Olaf Scholz dinsdag. Dus zelfs met wat extra tegenslag lijkt Duitsland op tijd klaar te kunnen zijn voor de winter.

Meer uit Financieel

OM: Damen wil proces zo lang mogelijk rekken

ZWOLLE (ANP) - Damen is erop uit om het strafproces dat speelt rond de scheepsbouwer "zo lang mogelijk te rekken". Dat zei de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Zwolle in reactie op de onderzoekswensen van Damen, dat onder meer ruim honderd getuigen van over de hele wereld wil laten ondervragen.

2 minuten geleden
Betaalbedrijf Mollie koopt Britse branchegenoot voor 1,1 miljard

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse betaaldienstverlener Mollie koopt zijn Britse branchegenoot GoCardless voor een bedrag van 1,1 miljard euro. Na de overname, die wordt afgehandeld in aandelen en contanten, ontstaat een fintechbedrijf dat samen zo'n 350.000 bedrijven als klant heeft.

3 minuten geleden
EU wil medicijnmakers belonen die nieuwe antibiotica maken

BRUSSEL (ANP) - De EU wil medicijnmakers die nieuwe soorten antibiotica ontwikkelen belonen. Daarvoor hebben vertegenwoordigers van het Europees Parlement en de lidstaten een voorlopig akkoord bereikt, naar aanleiding van een voorstel van de Europese Commissie.

31 minuten geleden
Time kiest 'Architecten van AI' tot Personen van het Jaar

NEW YORK (ANP) - Time Magazine benoemt de "Architecten van AI" tot Personen van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift koos Jensen Huang van Nvidia, Sam Altman van OpenAI en Elon Musk van xAI vanwege hun "baanbrekende werk" dat de toekomst van technologie en samenleving vormgeeft.

43 minuten geleden
Duitsland wil minder bezwaarmogelijkheden rond infraprojecten

BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland gaat het moeilijker maken voor milieuorganisaties om te procederen tegen infrastructuurprojecten. In plannen voor een nieuwe wet staat dat bezwaar alleen nog mogelijk wordt als een partij dat eerder in de planningsfase ook al heeft gedaan. Dit moet gaan gelden voor met name werkzaamheden aan wegen en kanalen.

1 uur geleden
Honderden vluchten geannuleerd in Portugal door staking

LISSABON (ANP/RTR) - In Portugal zijn donderdag honderden vluchten geannuleerd door een landelijke staking. Ook het treinverkeer in heel het land kwam tot stilstand en scholen moesten de deuren sluiten vanwege protesten tegen voorgestelde hervormingen van de arbeidswet.

3 uur geleden
IEA verlaagt voorspelling recordoverschot olie in 2026

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.

4 uur geleden