Gasperini nieuwe coach AS Roma
ROME (ANP/AFP) - Gian Piero Gasperini is de nieuwe trainer van AS Roma. De club uit de Italiaanse hoofdstad maakte vrijdag de komst van de 67-jarige Italiaan bekend. Gasperini, die voor drie jaar heeft getekend, had zelf eind mei zijn vertrek bij Atalanta gemeld in een open brief in de krant L'Eco di Bergamo. Hij schreef toe te zijn aan een nieuwe uitdaging.
Gasperini was sinds 2016 werkzaam bij Atalanta, waarmee hij vorig jaar de Europa League veroverde en dit jaar als derde eindigde in de Serie A. AS Roma sloot het seizoen als vijfde af en mist deelname aan de Champions League komend seizoen.
"AS Roma is verheugd aan te kondigen dat Gian Piero Gasperini de nieuwe coach is", aldus AS Roma in een verklaring. "Zijn carrière tot nu toe wordt gekenmerkt door zijn innovatieve tactische keuzes, zijn cultuur van hard werken en het vermogen om het beste in zijn spelers naar boven te halen. We zijn ervan overtuigd dat Gasperini de perfecte man is voor deze baan."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
4 uur geleden