Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gasberaad: Vijlbrief moet puin ruimen van voorgangers

Gasberaad: Vijlbrief moet puin ruimen van voorgangers

GRONINGEN (ANP) - De nieuwe staatssecretaris van Mijnbouw Hans Vijlbrief moet het puin van zijn voorgangers opruimen, zegt voorman Jan Wigboldus van het Groninger Gasberaad. De belangenorganisatie sprak dinsdag met Vijlbrief tijdens zijn werkbezoek aan Groningen.

Naast het Gasberaad, waarin organisaties zich hebben verenigd om op te komen voor verschillende belangen in de regio, sprak Vijlbrief ook met de Groninger Bodembeweging. Die club komt op voor Groningers met aardbevingsschade.

"We zijn elkaar niet naar de keel gevlogen", grapte Wigboldus over de ontmoeting met de bewindsman. Hij is positief over het gesprek. "Het is goed verlopen. De heer Vijlbrief stelde zich echt redelijk en bescheiden op." De staatssecretaris, eerder verantwoordelijk voor de Belastingdienst, heeft volgens het Gasberaad aangegeven dat hij "meer van de daden dan van de woorden is".

'Nog niet overtuigd'

Hoopgevend is dat niet nog niet direct, zegt Wigboldus. "Wij zijn nu bij de zevende bewindspersoon op dit dossier, geloof ik. We zijn nog niet overtuigd. Ervaring heeft ons geleerd dat nieuwe bezems wel schoon vegen, maar niet in Groningen." Daarnaast begon Vijlbrief op "achterstand", zegt de boer en belangenbehartiger. Groningers gingen dit weekeinde de straat op na gestuntel met subsidie voor huizen en nadat het vorige kabinet op de valreep aankondigde de gaskraan mogelijk meer open te draaien in 2022.

"Ondanks de goede voornemens zijn we wat murw geslagen hier", zegt Wigboldus daarover. Dat er één specifieke bewindspersoon voor het Groningendossier is, "kan helpen", aldus de voorman van het Gasberaad. "Maar de bal ligt dus bij de staatssecretaris." Verder willen de Groningers vooral zien wat het nieuwe kabinet gaat doen. Wel is hij blij dat Vijlbrief snel in gesprek wil met Duitsland over de vraag naar gas en de gevolgen daarvoor voor het echt kunnen dichtdraaien van de gaskraan.

Meer uit Binnenland

Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

1 uur geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

1 uur geleden
Kabinet trekt 2 miljoen uit voor terugvinden Oekraïense kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.

1 uur geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

1 uur geleden
Martini Ziekenhuis Groningen stelt operaties uit om griepgolf

GRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.

2 uur geleden
Ruim 13 miljoen illegale sigaretten gevonden bij drie onderzoeken

UTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.

2 uur geleden
OM wil in hoger beroep na vrijspraak in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.

2 uur geleden