Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gary Lineker keert terug als presentator bij de BBC

Gary Lineker keert terug als presentator bij de BBC

LONDEN (ANP) - Gary Lineker keert weer terug als voetbalpresentator van de BBC. Dat meldt de Britse omroep in een verklaring.

De presentator van het populaire programma Match of the Day moest onlangs een stap terugdoen nadat hij op Twitter kritiek had geuit op de toon waarmee de Britse regering plannen voor het nieuwe asielbeleid bekendmaakte. De BBC vond dat hij zich met zijn tweet niet hield aan de richtlijnen van de omroep.

BBC-directeur Tim Davie erkent in de verklaring dat er "grijze gebieden" zijn in het eigen socialmediabeleid. De omroep kondigt een onafhankelijk onderzoek aan naar de bestaande richtlijnen. Volgens Davie is Lineker voorstander van zo'n onderzoek. De directeur biedt zijn excuses aan voor de "moeilijke tijd" die medewerkers, presentatoren en kijkers van de BBC de afgelopen dagen ervoeren. Hij sprak ondanks een lastige periode zijn waardering uit voor Lineker. "Gary is een gewaardeerd onderdeel van de BBC en ik weet hoeveel de BBC voor hem betekent. Ik kijk ernaar uit om hem komend weekend weer te zien presenteren."

De oud-voetballer zei blij te zijn dat hij terug mag keren. "Na een aantal surrealistische dagen ben ik opgelucht dat we hier doorheen zijn gekomen", schreef Lineker op Twitter. "Ik presenteer al bijna drie decennia voor de BBC en kan niet wachten om zaterdag terug te keren in mijn vertrouwde stoel. Het is zwaar geweest, maar dit is niet te vergelijken met wat mensen moeten doorstaan die hun land moeten ontvluchten vanwege een oorlog."

Na de ophef rond Lineker deed de BBC zaterdag geen interviews met spelers na de wedstrijden in de Premier League. Uit solidariteit met Lineker besloten de analisten Ian Wright en Alan Shearer zaterdagavond ook niet aan te schuiven bij Match of the Day. Het programma bestond alleen uit samenvattingen. Voormalig voetbalster Alex Scott zag af van de presentatie van Football Focus. Dit programma wordt, met Scott als vaste presentatrice, op zaterdag rond lunchtijd uitgezonden.

Meer uit Voetbal

Iran: nog geen enkele voetballer heeft visum voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.

34 minuten geleden
Mbappé ontbreekt bij Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.

35 minuten geleden
Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

13 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

15 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

15 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

16 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

16 uur geleden