Gardner verovert in Valencia wereldtitel in Moto2
VALENCIA (ANP) - Motorcoureur Remy Gardner heeft zich in Valencia laten kronen tot wereldkampioen in de Moto2. De Australiër van Red Bull KTM Ajo had in de Grote Prijs van Valencia genoeg aan de tiende plaats om zijn voorsprong op zijn Spaanse teamgenoot Raúl Fernández te behouden. Gardner won dit jaar vijf grands prix. De vreugde bij het team was compleet met de dagzege voor Fernández.
Fernández hield in de slotrace de Italiaan Fabio Di Giannantonio en de Spanjaard Augusto Fernández achter zich. De Nederlander Bo Bendsneyder eindigde als 25e en laatste. In de eindstand had Gardner 4 punten voorsprong op zijn teamgenoot Fernández. De Italiaan Marco Bezzecchi sloot het seizoen op ruime afstand als derde af. Bendsneyder bezet de zestiende plaats in het eindklassement.
In de Moto3-klasse ging de zege naar de Spanjaard Xavier Artigas. Voor de rijder van Honda-Leopard Racing was het zijn eerste zege ooit in de Moto3. Zijn landgenoot Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) was al zeker van de wereldtitel. De 17-jarige Spanjaard kwam zondag kort voor de finish ten val. Hij blijft in de WK-stand de Italiaan Dennis Foggia (Honda) en Sergio García voor.
Meer uit Sport
RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
55 minuten geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
1 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met enige moeite de tweede ronde bereikt in het masterstoernooi van Shanghai. De 31-jarige tennisser won van de Spanjaard Daniel Merida in drie sets: 1-6 6-3 6-4.
9 uur geleden