Gantz en Netanyahu krijgen twee dagen extra om regering te vormen
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu en oppositieleider Benny Gantz hebben van de president twee dagen langer de tijd gekregen om een regering te vormen. De deadline hiervoor liep om 23.00 uur Nederlandse tijd af, nog geen uur later was president Reuven Rivlin akkoord met de verlenging.
Gantz heeft van Rivlin het mandaat gekregen om een regering te vormen. Rivlin stemde in met de verlenging omdat de twee politieke leiders aangaven dicht bij een akkoord te zijn.
In Israël is al meer dan een jaar sprake van een politieke patstelling. Het afgelopen jaar zijn de Israëliërs drie keer naar de stembus gegaan. Geen van de verkiezingen leverden een winnaar met een meerderheid in het parlement op en onderhandelingen tussen Netanyahu en Gantz liepen steeds op niets uit.
Gantz en Netanyahu lijken nu bereid meer compromissen te sluiten vanwege het coronavirus. In Israël zijn 110 mensen overleden en hebben zeker 11.000 mensen het virus. Een meerderheidsregering kan beter optreden en ze willen voorkomen dat er weer gestemd moet worden.
Meer uit Buitenland
QUITO (ANP) - Het ziet ernaar uit dat kiezers in Ecuador tegen de terugkeer van buitenlandse militaire bases hebben gestemd. Dat blijkt uit de eerste resultaten van het referendum dat zondag werd gehouden.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt een ommekeer te hebben gemaakt wat betreft de openbaarmaking van de zogenoemde Epstein-documenten. "Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden moeten stemmen voor het vrijgeven van de Epstein-documenten, omdat we niets te verbergen hebben", schreef Trump op zijn sociale mediaplatform Truth Social.
22 minuten geledenSANTIAGO (ANP) - In de voorlopige exitpoll van de presidentsverkiezingen in Chili gaat de communistische Jeanette Jara voorop, gevolgd door de extreemrechtse José Antonio Kast. In de tweede ronde, die op 14 december plaatsvindt, zullen Jara en Kast het tegen elkaar opnemen, bevestigt de huidige Chileense president Gabriel Boric.
3 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Volgens Duitse autoriteiten is een omstreden veiling van holocaustobjecten geannuleerd. De kavels zijn inmiddels verwijderd van de website van het veilinghuis in het West-Duitse Neuss.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De kans groeit dat het Amerikaanse parlement een vrijgave van de zogenoemde Epstein-documenten gaat afdwingen. De dossiers gaan over een spraakmakend misbruikschandaal waarin de Republikeinse president Donald Trump mogelijk een rol speelt. Volgens een Republikeinse parlementariër zullen mogelijk honderd of meer partijgenoten meestemmen met de oppositionele Democraten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Gerald R. Ford is met een begeleidende vloot aangekomen in de Caribische Zee, meldt het Amerikaanse ministerie van Defensie. De vloot is de Caribische wateren binnengevaren via de Anegada-passage, een waterweg ten oosten van de Britse Maagdeneilanden.
12 uur geledenCAÏRO (ANP/DPA) - Twee weken na de feestelijke opening van het Groot Egyptische Museum (GEM) in Caïro is besloten de bezoekersstromen te beheersen. Toegangskaarten kunnen alleen nog voor een tijdvak worden geboekt. Vanaf begin december is de ticketverkoop tot nader order alleen nog online mogelijk, meldt het museum.
13 uur geleden