Gantz en Netanyahu krijgen twee dagen extra om regering te vormen
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu en oppositieleider Benny Gantz hebben van de president twee dagen langer de tijd gekregen om een regering te vormen. De deadline hiervoor liep om 23.00 uur Nederlandse tijd af, nog geen uur later was president Reuven Rivlin akkoord met de verlenging.
Gantz heeft van Rivlin het mandaat gekregen om een regering te vormen. Rivlin stemde in met de verlenging omdat de twee politieke leiders aangaven dicht bij een akkoord te zijn.
In Israël is al meer dan een jaar sprake van een politieke patstelling. Het afgelopen jaar zijn de Israëliërs drie keer naar de stembus gegaan. Geen van de verkiezingen leverden een winnaar met een meerderheid in het parlement op en onderhandelingen tussen Netanyahu en Gantz liepen steeds op niets uit.
Gantz en Netanyahu lijken nu bereid meer compromissen te sluiten vanwege het coronavirus. In Israël zijn 110 mensen overleden en hebben zeker 11.000 mensen het virus. Een meerderheidsregering kan beter optreden en ze willen voorkomen dat er weer gestemd moet worden.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/RTR) - Japan heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de arrestatie van een Japanse journalist, meldt persbureau Kyodo. Tokio heeft opgeroepen tot een "eerlijke en onpartijdige behandeling" voor de verslaggever, die wordt beschuldigd van spionage.
38 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse politie is het hoofdkantoor van de oppositiegezinde zender Halk TV binnengevallen. Live-uitzendingen zijn stilgelegd. Dit meldde de zender woensdagochtend op X.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - In grote delen van Kyiv is de stroom uitgevallen door grootschalige Russische aanvallen op energievoorzieningen. Dat meldt Vitali Klytsjko, de burgemeester van de stad, op Telegram. Het is de derde nacht op rij sinds de Amerikaanse president Donald Trump een energiebestand aankondigde tussen Rusland en Oekraïne, dat Kyiv claimt dat de Russen zich daar niet aan hebben gehouden.
2 uur geledenWASILLA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kiezers in Alaska beloofd dat de oorlog in Iran "heel snel" zal worden beëindigd en dat daardoor ook de prijzen van bijvoorbeeld olie zullen dalen. Trump voerde campagne in Alaska, een normaal gesproken trouw Republikeinse staat die nu toch gewonnen zou kunnen worden door de Democraten.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In India zijn dertien kinderen omgekomen doordat een boot op de rivier de Ganges is gekapseisd. Alle slachtoffers waren 15 jaar of jonger. Dat hebben lokale autoriteiten woensdag bekendgemaakt.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De strijd tegen honger in de wereld stagneert. Vooral in Afrika ten zuiden van de Sahara verslechtert de situatie. Dat blijkt uit twee rapporten die woensdag zijn verschenen in aanloop naar Wereldvoedseldag op 16 oktober.
4 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Bij nieuwe aanvallen van de Jemenitische Houthi's op Saudi-Arabië zijn in de hoofdstad Riyad vier mensen, onder wie een kind, gewond geraakt door brokstukken van twee onderschepte kruisraketten. Vijftien woningen raakten beschadigd, zo meldden de Saudische autoriteiten in de nacht van dinsdag op woensdag.
6 uur geleden