Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gantz en Netanyahu gaan praten over eenheidsregering

Gantz en Netanyahu gaan praten over eenheidsregering

TEL AVIV (ANP/DPA/RTR) - De rechts-conservatieve premier Benjamin Netanyahu en oppositieleider Benny Gantz gaan praten over de vorming van regering van nationale eenheid in Israël. Beiden hebben er zondagavond mee ingestemd dat onderhandelaars van hun partijen "zo snel mogelijk" bijeen zullen komen. Dat staat in een gezamenlijke verklaring.

Kort daarvoor had de woordvoerder van president Reuven Rivlin bevestigd dat het staatshoofd Gantz maandag wilde gaan vragen een kabinet te formeren. Uit de peiling onder de partijleiders bleek dat 61 van de 120 afgevaardigden in de Knesset van mening waren dat Gantz die opdracht moest krijgen.

Netanyahu (70) wordt verdacht van van corruptie. Zijn rechtszaak zou dinsdag beginnen maar is twee maanden uitgesteld wegens de coronacrisis. Critici menen dat de Netanyahu misbruik probeert te maken van de situatie om strafvervolging te ontlopen. Zolang hij de Israëlische premier is, kan hij niet worden veroordeeld. Na drie verkiezingen in een jaar tijd verkeert het land nog altijd in een politieke impasse en lukt het niet een coalitie te vormen.

Meer uit Buitenland

Franse avondklok blijft komende dagen van kracht

PARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.

20 minuten geleden
Axios: Netanyahu vroeg Trump om meer verkiezingssteun

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.

1 uur geleden
EU-topvrouw Von der Leyen: democratie heeft gewonnen in Brazilië

BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.

2 uur geleden
Arrestaties in Jordanië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.

2 uur geleden
Houthi's melden nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.

3 uur geleden
Flávio Bolsonaro erkent nederlaag tegen Lula niet

BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.

5 uur geleden
Trump noemt Democratische senaatskandidaat 'jihadist'

PORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.

5 uur geleden