Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gantz en Netanyahu gaan praten over eenheidsregering

Gantz en Netanyahu gaan praten over eenheidsregering

TEL AVIV (ANP/DPA/RTR) - De rechts-conservatieve premier Benjamin Netanyahu en oppositieleider Benny Gantz gaan praten over de vorming van regering van nationale eenheid in Israël. Beiden hebben er zondagavond mee ingestemd dat onderhandelaars van hun partijen "zo snel mogelijk" bijeen zullen komen. Dat staat in een gezamenlijke verklaring.

Kort daarvoor had de woordvoerder van president Reuven Rivlin bevestigd dat het staatshoofd Gantz maandag wilde gaan vragen een kabinet te formeren. Uit de peiling onder de partijleiders bleek dat 61 van de 120 afgevaardigden in de Knesset van mening waren dat Gantz die opdracht moest krijgen.

Netanyahu (70) wordt verdacht van van corruptie. Zijn rechtszaak zou dinsdag beginnen maar is twee maanden uitgesteld wegens de coronacrisis. Critici menen dat de Netanyahu misbruik probeert te maken van de situatie om strafvervolging te ontlopen. Zolang hij de Israëlische premier is, kan hij niet worden veroordeeld. Na drie verkiezingen in een jaar tijd verkeert het land nog altijd in een politieke impasse en lukt het niet een coalitie te vormen.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Trump verleent ons licenties voor Patriot-raketten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ermee ingestemd Oekraïne licenties te verlenen voor de productie van Patriot-raketten, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdagavond (lokale tijd) in Washington. Zelensky had daar een ontmoeting met Trump

3 uur geleden
Dodental door zware aardbeving in zuiden Japan loopt op

TOKIO (ANP) - De aardbeving van dinsdag in de Japanse zuidelijke regio Kumamoto heeft al aan minstens dertien mensen het leven gekost. Dat meldt premier Sanae Takaichi. "Er is aanzienlijke schade vastgesteld, waaronder ingestorte gebouwen, branden en schade aan wegen," zei ze ook.

3 uur geleden
Saudi's vallen samen met VS pro-Iraanse milities in Irak aan

RIYAD/WASHINGTON (ANP) - Saudi-Arabië meldt dat zijn strijdkrachten "gerichte aanvallen" hebben uitgevoerd op door Iran gesteunde milities in Irak, in coördinatie met het Amerikaanse Centraal Commando. Volgens de Saudi's waren de acties een reactie op recente droneaanvallen op Saudische olie-installaties vanuit Irak.

4 uur geleden
Rusland: geen mobilisatie nodig dankzij 200.000 legerrekruten

MOSKOU (ANP) - Zo'n 200.000 Russen hebben in de eerste helft van het jaar een contract getekend om in de strijdkrachten te dienen, waarmee het leger "volledig aan zijn personeelsbehoeften heeft voldaan". Dat zei oud-president Dmitri Medvedev, tegenwoordig vicevoorzitter van de Russische Veiligheidsraad, in een op Telegram geplaatste video.

4 uur geleden
Trumps kandidaat Jay Clayton wordt nieuwe inlichtingenchef VS

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben de door president Donald Trump voorgedragen Jay Clayton bevestigd als hoofd van de nationale inlichtingendienst, die toezicht houdt op de achttien inlichtingendiensten van het Amerikaanse leger. Clayton was hiervoor officier van justitie in Manhattan.

4 uur geleden
Iran bestookt Amerikaanse legerbases in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Revolutionaire Garde heeft vanuit Iran meerdere ballistische raketten afgevuurd op Amerikaanse militaire bases in het Midden-Oosten. Dat meldt het Amerikaanse leger, dat tevens zegt dat het alle projectielen heeft onderschept. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios was een basis in Jordanië een van de doelwitten.

6 uur geleden
Doden gemeld door explosie in winkelcentrum in zuiden Japan

KUMAMOTO (ANP) - Volgens de Japanse staatsomroep NHK zijn twee vrouwen omgekomen na een explosie dinsdag in een winkelcentrum in de Japanse zuidelijke regio Kumamoto. Eerder meldde NHK dat er mogelijk nog twintig tot dertig mensen in het gebouw aanwezig waren, die echter niet bereikbaar waren. Een persoon was "in een toestand van hartstilstand", aldus NHK.

6 uur geleden