Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gantz en Netanyahu gaan praten over eenheidsregering

Gantz en Netanyahu gaan praten over eenheidsregering

TEL AVIV (ANP/DPA/RTR) - De rechts-conservatieve premier Benjamin Netanyahu en oppositieleider Benny Gantz gaan praten over de vorming van regering van nationale eenheid in Israël. Beiden hebben er zondagavond mee ingestemd dat onderhandelaars van hun partijen "zo snel mogelijk" bijeen zullen komen. Dat staat in een gezamenlijke verklaring.

Kort daarvoor had de woordvoerder van president Reuven Rivlin bevestigd dat het staatshoofd Gantz maandag wilde gaan vragen een kabinet te formeren. Uit de peiling onder de partijleiders bleek dat 61 van de 120 afgevaardigden in de Knesset van mening waren dat Gantz die opdracht moest krijgen.

Netanyahu (70) wordt verdacht van van corruptie. Zijn rechtszaak zou dinsdag beginnen maar is twee maanden uitgesteld wegens de coronacrisis. Critici menen dat de Netanyahu misbruik probeert te maken van de situatie om strafvervolging te ontlopen. Zolang hij de Israëlische premier is, kan hij niet worden veroordeeld. Na drie verkiezingen in een jaar tijd verkeert het land nog altijd in een politieke impasse en lukt het niet een coalitie te vormen.

Meer uit Buitenland

Gevangene in het Duitse Essen ontsnapt bij doktersafspraak

ESSEN (ANP/DPA) - In de Duitse stad Essen is een gevangene ontsnapt die naar een doktersafspraak werd gebracht. Twee gemaskerde mannen wisten de twee gevangenisbewaarders woensdagmiddag te overmeesteren bij de medische praktijk. De gevangene ging ervandoor op een elektrische scooter.

5 minuten geleden
Zelensky vindt verlies van VS als trouwe bondgenoot 'jammer'

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het is jammer dat Oekraïne de Verenigde Staten verliest als trouwe bondgenoot. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de Britse presentator Piers Morgan.

2 uur geleden
Recordaantal scheepsaanvallen bij Straat van Hormuz

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - Sinds zondag zijn er zeker tien schepen aangevallen in of bij de Straat van Hormuz, blijkt uit gegevens van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) en de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Dat is een recordaantal in zo'n korte periode sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran.

2 uur geleden
Rusland meldt aanvallen Oekraïne op raffinaderijen, Kyiv ontkent

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische vicepremier Aleksandr Novak zegt dat Oekraïne woensdag twee olieraffinaderijen in Rusland heeft aangevallen. Oekraïne heeft deze beschuldigingen ontkend.

4 uur geleden
Kenia meldt tweede besmetting met ebolavirus

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is een tweede geval van ebola vastgesteld, meldt het ministerie van Volksgezondheid in dat land. Het gaat om een naaste van de 40-jarige zakenman bij wie een week eerder ebola werd vastgesteld.

4 uur geleden
Britse uitgever stopt samenwerking met Sally Rooney om activisme

CASTLEBAR (ANP) - De Britse uitgever Faber & Faber stopt met het aanbieden van de boeken van Sally Rooney. Dat zegt de Ierse bestsellerauteur tegen The Guardian. Reden voor de breuk is haar steun voor Palestine Action, een actiegroep die in juli 2025 door het VK werd verboden en is aangemerkt als terroristisch.

4 uur geleden
Paus Leo 'herstelt volgens verwachting', meldt Vaticaan

ROME (ANP/RTR) - Het herstel van paus Leo XIV na zijn longoperatie verloopt volgens verwachting, laat het Vaticaan weten. Hij kan rondlopen in zijn ziekenhuiskamer en eet weer normaal. Leo werd dinsdag geopereerd aan zijn long, waarbij een knobbel werd verwijderd. Achteraf bleek het om een kwaadaardige tumor te gaan.

5 uur geleden