Ganna valt werelduurrecord aan op racefiets uit 3D-printer
GRENCHEN (ANP) - De Italiaanse wielrenner Filippo Ganna valt komende zaterdag 8 oktober op een revolutionaire fiets het werelduurrecord aan. Fabrikant Pinarello heeft de tweewieler uit de 3D-printer laten komen en dat is een primeur.
De renner van Ineos Grenadiers onderneemt op de wielerbaan in het Zwitserse Grenchen zijn poging om de 55,548 kilometer van de Brit Daniel Bigham te verbeteren. Ganna is tweevoudig wereldkampioen tijdrijden. Hij raakte zijn titel vorige maand bij de WK in Australië kwijt aan de Noor Tobias Foss.
Volgens Pinarello heeft de 3D-printer het mogelijk gemaakt om "vormen en elementen aan te brengen die met de gewone carbon-technieken niet denkbaar zijn". Ineos noemt de Bolide F HR 3D de snelste fiets ooit ontwikkeld.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
56 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
3 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.
6 uur geleden