Ganna valt werelduurrecord aan op racefiets uit 3D-printer
GRENCHEN (ANP) - De Italiaanse wielrenner Filippo Ganna valt komende zaterdag 8 oktober op een revolutionaire fiets het werelduurrecord aan. Fabrikant Pinarello heeft de tweewieler uit de 3D-printer laten komen en dat is een primeur.
De renner van Ineos Grenadiers onderneemt op de wielerbaan in het Zwitserse Grenchen zijn poging om de 55,548 kilometer van de Brit Daniel Bigham te verbeteren. Ganna is tweevoudig wereldkampioen tijdrijden. Hij raakte zijn titel vorige maand bij de WK in Australië kwijt aan de Noor Tobias Foss.
Volgens Pinarello heeft de 3D-printer het mogelijk gemaakt om "vormen en elementen aan te brengen die met de gewone carbon-technieken niet denkbaar zijn". Ineos noemt de Bolide F HR 3D de snelste fiets ooit ontwikkeld.
Meer uit Sport
PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
45 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
21 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
22 uur geleden