Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ganna mist finale achtervolging op WK baanwielrennen

Ganna mist finale achtervolging op WK baanwielrennen

ROUBAIX (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna kan zijn titel op de individuele achtervolging bij de WK baanwielrennen in Roubaix niet verdedigen. De renner van Ineos was de afgelopen drie edities de beste over 4 kilometer, maar sloot vrijdagmiddag de kwalificaties slechts af met de derde tijd: 4.06,402.

Zowel de Amerikaan Ashton Lambie als Ganna's landgenoot Jonathan Milan was sneller. Ganna gaat met de Zwitser Claudio Imhof strijden om het brons. Lambie realiseerde een tijd van 4.03,237. De Amerikaan bezit sinds augustus het wereldrecord (3.59,930), gereden op hoogte in Mexico.

Ganna was wereldkampioen in 2016 en van 2018 tot en met 2020. De afgelopen twee jaar veroverde hij ook de titel tijdrijden op de weg. Onder meer samen met Milan pakte Ganna donderdag wel het goud op de ploegachtervolging en ook olympisch goud in Japan.

Meer uit Sport

Teamsprinters snelste in kwalificaties WK baanwielrennen

SANTIAGO (ANP) - De Nederlandse teamsprinters hebben bij de WK baanwielrennen in Chili de beste tijd neergezet in de kwalificaties. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland kwamen uit op 41,860. Daarmee waren ze sneller dan Groot-Brittannië (42,131) en Australië (42,691).

2 uur geleden
Vijf Nederlandse wielrensters maken kans op Vélo d'Or

PARIJS (ANP) - Wielrensters Mischa Bredewold, Puck Pieterse, Demi Vollering, Marianne Vos en Lorena Wiebes zijn genomineerd voor de Vélo d'Or, een Franse prijs voor de beste wielrenner van het jaar. Ze horen bij de tien finalisten die kans maken op de titel, onder wie ook de Franse tourwinnares Pauline Ferrand-Prévot.

5 uur geleden
Alpine berispt Colapinto om negeren teamorder

AUSTIN (ANP) - Franco Colapinto is door zijn team Alpine berispt voor het negeren van een teamorder tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit de vooruitblik van het Formule 1-team op de komende Grote Prijs van Mexico. "Instructies van het team moeten altijd worden opgevolgd, wat er ook gebeurt", zegt de Argentijn, die nog geen enkel punt heeft gescoord in het WK.

6 uur geleden
Turner Hashimoto wint voor derde keer WK-goud in meerkamp

JAKARTA (ANP) - Turner Daiki Hashimoto uit Japan heeft voor de derde keer in zijn loopbaan de wereldtitel op de meerkamp gewonnen. De Japanner kwam na een stabiele ronde langs de zes toestellen uit op een totaal van 85,131 punten. Daarmee bleef hij de Chinees Zhang Boheng (84,333) voor. De Zwitser Noe Seifert greep verrassend brons: 82,831.

7 uur geleden
IOC doet Indonesië in de ban na weren Israëliërs op WK turnen

LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) stopt de dialoog met Indonesië over het organiseren van toekomstige Olympische Spelen in dat land en spoort alle overkoepelende sportbonden aan geen internationale kampioenschappen te houden in het Aziatische land. Dat staat in een verklaring van het IOC naar aanleiding van het weren van de Israëlische ploeg op het WK turnen.

7 uur geleden
Schaakbond bekijkt campagne Kramnik tegen overleden grootmeester

PARIJS (ANP/RTR) - De mondiale schaakbond FIDE gaat de publieke aanvallen van voormalig wereldkampioen Vladimir Kramnik aan het adres van de zondag overleden Amerikaanse grootmeester Daniel Naroditsky nader bekijken.

8 uur geleden
EHF houdt vanaf 2030 vierjaarlijkse Europese Handbalspelen

WENEN (ANP) - De Europese handbalfederatie (EHF) wil vanaf 2030 een nieuw vierjaarlijks toernooi organiseren onder de naam Europese Handbalspelen. De beste acht nationale ploegen van Europa bij de mannen en de vrouwen spelen om een startbewijs voor de Olympische Spelen.

9 uur geleden