Gangmaker Dumfries ziet internationals elkaar snel waarheid zeggen
WOLFSBURG (ANP) - Vraag een speler van Oranje wie de gangmaker van het team is en hij noemt de naam van Denzel Dumfries. "Ik houd van grapjes maken", lacht de rechtsback als hij op de reacties van zijn ploeggenoten mag reageren. "Ik ben blij dat mijn geintjes aanslaan. Een goede sfeer is belangrijk."
Op zijn vorige twee grote toernooien met Oranje was het ook best gezellig. Maar op het EK van 2021 ging het fout in de achtste finales tegen Tsjechië (0-2) en anderhalf jaar later nam Argentinië de strafschoppen beter in de kwartfinale van het WK in Qatar. "We moeten lering trekken uit die uitschakelingen", vindt Dumfries. "Het is niet dat we toen niets tegen elkaar durfden te zeggen, maar we hebben wel stappen gezet om elkaar de waarheid te zeggen. We proberen elkaar met opbouwende kritiek beter te maken. Niet alleen de ervaren spelers trekken hun mond open. Er is ook een klimaat dat jonge jongens iets durven te zeggen."
Succes komt geen voetballer aanwaaien, zo weet de 28-jarige Dumfries als geen ander. Als klein jongetje schreef hij zijn doelstellingen op een muur van zijn slaapkamer. Later noteerde de verdediger zijn dromen in een schrift. Maar op 18-jarige leeftijd voetbalde de Rotterdammer nog altijd bij de amateurs van Barendrecht. Geen schande natuurlijk, maar Dumfries wilde meer.
Kans
Uiteindelijk durfde Sparta het met hem aan en greep Dumfries zijn kans bij SC Heerenveen en PSV. Inmiddels speelt de 52-voudig international alweer drie jaar voor Internazionale, de regerend kampioen van Italië. Hij is nog steeds geen fijnzinnige technicus en de kritiek over zijn 'harde voeten' zal waarschijnlijk nooit verstommen, maar ook voor bondscoach Ronald Koeman is het heerlijk om Dumfries in zijn team te hebben.
Hij is snel en beresterk en als aanvaller moet je hem wel drie keer voorbij. Als het even kan, dan gaat Dumfries ook mee naar voren. Hij scoorde al zesmaal voor Oranje en bereidde zestien treffers voor. In de voorbereiding op het EK vormt Dumfries een koppel met Xavi Simons, een rechtsbuiten met een vrije rol.
Als de snelle Jeremie Frimpong het veld in komt, dan moet Dumfries vaak wijken voor Lutsharel Geertruida. Frimpong heeft Koeman misschien wel het meest verrast in de aanloop naar het EK in Duitsland. Vreest Dumfries dat hij plaats moet maken voor Geertruida? "Ik weet niet of ik zondag begin tegen Polen", antwoordt hij. "En ik ga ook geen duel in met de gedachte dat ik na een uur gewisseld kan worden. Het is goed dat er veel concurrentie is. Het is ook fijn dat veel Nederlanders ons hier komen steunen. Daar ben ik ze dankbaar voor."
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
39 minuten geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
1 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden