Gangmaker Dumfries ziet internationals elkaar snel waarheid zeggen
WOLFSBURG (ANP) - Vraag een speler van Oranje wie de gangmaker van het team is en hij noemt de naam van Denzel Dumfries. "Ik houd van grapjes maken", lacht de rechtsback als hij op de reacties van zijn ploeggenoten mag reageren. "Ik ben blij dat mijn geintjes aanslaan. Een goede sfeer is belangrijk."
Op zijn vorige twee grote toernooien met Oranje was het ook best gezellig. Maar op het EK van 2021 ging het fout in de achtste finales tegen Tsjechië (0-2) en anderhalf jaar later nam Argentinië de strafschoppen beter in de kwartfinale van het WK in Qatar. "We moeten lering trekken uit die uitschakelingen", vindt Dumfries. "Het is niet dat we toen niets tegen elkaar durfden te zeggen, maar we hebben wel stappen gezet om elkaar de waarheid te zeggen. We proberen elkaar met opbouwende kritiek beter te maken. Niet alleen de ervaren spelers trekken hun mond open. Er is ook een klimaat dat jonge jongens iets durven te zeggen."
Succes komt geen voetballer aanwaaien, zo weet de 28-jarige Dumfries als geen ander. Als klein jongetje schreef hij zijn doelstellingen op een muur van zijn slaapkamer. Later noteerde de verdediger zijn dromen in een schrift. Maar op 18-jarige leeftijd voetbalde de Rotterdammer nog altijd bij de amateurs van Barendrecht. Geen schande natuurlijk, maar Dumfries wilde meer.
Kans
Uiteindelijk durfde Sparta het met hem aan en greep Dumfries zijn kans bij SC Heerenveen en PSV. Inmiddels speelt de 52-voudig international alweer drie jaar voor Internazionale, de regerend kampioen van Italië. Hij is nog steeds geen fijnzinnige technicus en de kritiek over zijn 'harde voeten' zal waarschijnlijk nooit verstommen, maar ook voor bondscoach Ronald Koeman is het heerlijk om Dumfries in zijn team te hebben.
Hij is snel en beresterk en als aanvaller moet je hem wel drie keer voorbij. Als het even kan, dan gaat Dumfries ook mee naar voren. Hij scoorde al zesmaal voor Oranje en bereidde zestien treffers voor. In de voorbereiding op het EK vormt Dumfries een koppel met Xavi Simons, een rechtsbuiten met een vrije rol.
Als de snelle Jeremie Frimpong het veld in komt, dan moet Dumfries vaak wijken voor Lutsharel Geertruida. Frimpong heeft Koeman misschien wel het meest verrast in de aanloop naar het EK in Duitsland. Vreest Dumfries dat hij plaats moet maken voor Geertruida? "Ik weet niet of ik zondag begin tegen Polen", antwoordt hij. "En ik ga ook geen duel in met de gedachte dat ik na een uur gewisseld kan worden. Het is goed dat er veel concurrentie is. Het is ook fijn dat veel Nederlanders ons hier komen steunen. Daar ben ik ze dankbaar voor."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
3 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
6 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
6 uur geleden