Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gangmaker Dumfries ziet internationals elkaar snel waarheid zeggen

Gangmaker Dumfries ziet internationals elkaar snel waarheid zeggen

WOLFSBURG (ANP) - Vraag een speler van Oranje wie de gangmaker van het team is en hij noemt de naam van Denzel Dumfries. "Ik houd van grapjes maken", lacht de rechtsback als hij op de reacties van zijn ploeggenoten mag reageren. "Ik ben blij dat mijn geintjes aanslaan. Een goede sfeer is belangrijk."

Op zijn vorige twee grote toernooien met Oranje was het ook best gezellig. Maar op het EK van 2021 ging het fout in de achtste finales tegen Tsjechië (0-2) en anderhalf jaar later nam Argentinië de strafschoppen beter in de kwartfinale van het WK in Qatar. "We moeten lering trekken uit die uitschakelingen", vindt Dumfries. "Het is niet dat we toen niets tegen elkaar durfden te zeggen, maar we hebben wel stappen gezet om elkaar de waarheid te zeggen. We proberen elkaar met opbouwende kritiek beter te maken. Niet alleen de ervaren spelers trekken hun mond open. Er is ook een klimaat dat jonge jongens iets durven te zeggen."

Succes komt geen voetballer aanwaaien, zo weet de 28-jarige Dumfries als geen ander. Als klein jongetje schreef hij zijn doelstellingen op een muur van zijn slaapkamer. Later noteerde de verdediger zijn dromen in een schrift. Maar op 18-jarige leeftijd voetbalde de Rotterdammer nog altijd bij de amateurs van Barendrecht. Geen schande natuurlijk, maar Dumfries wilde meer.

Kans

Uiteindelijk durfde Sparta het met hem aan en greep Dumfries zijn kans bij SC Heerenveen en PSV. Inmiddels speelt de 52-voudig international alweer drie jaar voor Internazionale, de regerend kampioen van Italië. Hij is nog steeds geen fijnzinnige technicus en de kritiek over zijn 'harde voeten' zal waarschijnlijk nooit verstommen, maar ook voor bondscoach Ronald Koeman is het heerlijk om Dumfries in zijn team te hebben.

Hij is snel en beresterk en als aanvaller moet je hem wel drie keer voorbij. Als het even kan, dan gaat Dumfries ook mee naar voren. Hij scoorde al zesmaal voor Oranje en bereidde zestien treffers voor. In de voorbereiding op het EK vormt Dumfries een koppel met Xavi Simons, een rechtsbuiten met een vrije rol.

Als de snelle Jeremie Frimpong het veld in komt, dan moet Dumfries vaak wijken voor Lutsharel Geertruida. Frimpong heeft Koeman misschien wel het meest verrast in de aanloop naar het EK in Duitsland. Vreest Dumfries dat hij plaats moet maken voor Geertruida? "Ik weet niet of ik zondag begin tegen Polen", antwoordt hij. "En ik ga ook geen duel in met de gedachte dat ik na een uur gewisseld kan worden. Het is goed dat er veel concurrentie is. Het is ook fijn dat veel Nederlanders ons hier komen steunen. Daar ben ik ze dankbaar voor."

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

1 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

1 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

1 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

1 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

4 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

4 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

4 uur geleden