Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gangmaker Dumfries ziet internationals elkaar snel waarheid zeggen

Gangmaker Dumfries ziet internationals elkaar snel waarheid zeggen

WOLFSBURG (ANP) - Vraag een speler van Oranje wie de gangmaker van het team is en hij noemt de naam van Denzel Dumfries. "Ik houd van grapjes maken", lacht de rechtsback als hij op de reacties van zijn ploeggenoten mag reageren. "Ik ben blij dat mijn geintjes aanslaan. Een goede sfeer is belangrijk."

Op zijn vorige twee grote toernooien met Oranje was het ook best gezellig. Maar op het EK van 2021 ging het fout in de achtste finales tegen Tsjechië (0-2) en anderhalf jaar later nam Argentinië de strafschoppen beter in de kwartfinale van het WK in Qatar. "We moeten lering trekken uit die uitschakelingen", vindt Dumfries. "Het is niet dat we toen niets tegen elkaar durfden te zeggen, maar we hebben wel stappen gezet om elkaar de waarheid te zeggen. We proberen elkaar met opbouwende kritiek beter te maken. Niet alleen de ervaren spelers trekken hun mond open. Er is ook een klimaat dat jonge jongens iets durven te zeggen."

Succes komt geen voetballer aanwaaien, zo weet de 28-jarige Dumfries als geen ander. Als klein jongetje schreef hij zijn doelstellingen op een muur van zijn slaapkamer. Later noteerde de verdediger zijn dromen in een schrift. Maar op 18-jarige leeftijd voetbalde de Rotterdammer nog altijd bij de amateurs van Barendrecht. Geen schande natuurlijk, maar Dumfries wilde meer.

Kans

Uiteindelijk durfde Sparta het met hem aan en greep Dumfries zijn kans bij SC Heerenveen en PSV. Inmiddels speelt de 52-voudig international alweer drie jaar voor Internazionale, de regerend kampioen van Italië. Hij is nog steeds geen fijnzinnige technicus en de kritiek over zijn 'harde voeten' zal waarschijnlijk nooit verstommen, maar ook voor bondscoach Ronald Koeman is het heerlijk om Dumfries in zijn team te hebben.

Hij is snel en beresterk en als aanvaller moet je hem wel drie keer voorbij. Als het even kan, dan gaat Dumfries ook mee naar voren. Hij scoorde al zesmaal voor Oranje en bereidde zestien treffers voor. In de voorbereiding op het EK vormt Dumfries een koppel met Xavi Simons, een rechtsbuiten met een vrije rol.

Als de snelle Jeremie Frimpong het veld in komt, dan moet Dumfries vaak wijken voor Lutsharel Geertruida. Frimpong heeft Koeman misschien wel het meest verrast in de aanloop naar het EK in Duitsland. Vreest Dumfries dat hij plaats moet maken voor Geertruida? "Ik weet niet of ik zondag begin tegen Polen", antwoordt hij. "En ik ga ook geen duel in met de gedachte dat ik na een uur gewisseld kan worden. Het is goed dat er veel concurrentie is. Het is ook fijn dat veel Nederlanders ons hier komen steunen. Daar ben ik ze dankbaar voor."

Meer uit Voetbal

NAC na late nederlaag in Utrecht weer stap dichter bij degradatie

UTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.

24 minuten geleden
Afrikaanse voetbalbond maakt speeldata Afrika Cup 2027 bekend

CAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.

57 minuten geleden
Tottenham Hotspur ziet concurrent West Ham United ruim verliezen

BRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.

1 uur geleden
Bayern in aanloop naar return tegen PSG gelijk tegen Heidenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.

1 uur geleden
Voetbalsters Lyon naar Champions League-finale na zege op Arsenal

LYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.

1 uur geleden
Villarreal verzekert zich opnieuw van deelname Champions League

VILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.

2 uur geleden
Ajax profiteert van promotie Ipswich en verkoopt Akpom

IPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.

3 uur geleden