Gamewinkelketen Game Mania in financiële problemen, zoekt koper
ANTWERPEN (ANP) - Game Mania is op zoek naar een overnamekandidaat, meldt de gamewinkelketen donderdag. Moedervennootschap Heroik heeft bij de ondernemingsrechtbank in Antwerpen een soort uitstel van betaling aangevraagd en deze toegewezen gekregen. Daardoor is Game Mania tijdelijk beschermd tegen schuldeisers.
"Deze moeilijke beslissing komt voort uit de noodzaak het bedrijf sneller aan te passen aan de veranderende markt gedreven door de digitalisering in zowel de videogamesindustrie als in een sterk competitief retaillandschap", meldt de onderneming. "De forse kostenstijgingen door hoge inflatie zorgden voor extra druk op de financiële resultaten van het bedrijf."
Game Mania, met een hoofdkantoor in Antwerpen, heeft in Nederland en België respectievelijk 21 en 14 winkels, waar in totaal 165 mensen werken. Het bedrijf benadrukt tijdens de zoektocht naar een overnemer volledig operationeel te blijven. Game Mania heeft nu drie maanden de tijd om een koper te vinden.
Vragen
"Wij begrijpen dat deze stap vragen en zorgen met zich meebrengt voor onze klanten, medewerkers en partners", erkent topman Kris Lenaerts van Heroik in een toelichting. "Het besluit is genomen met het oog op het maximaal behouden van onze activiteiten en werkgelegenheid."
Het aantal winkels van Game Mania is de afgelopen jaren al flink geslonken. Zo telde het bedrijf in 2019 nog ongeveer 75 winkels in Nederland en België. Lenaerts vertelde dat jaar aan vakwebsite RetailTrends het aantal winkels te willen terugdringen, een beslissing die destijds te maken had met de groei van de webshop.
Het bedrijf deelt verder geen details over de hoogte van de schuld, om wat voor schulden het gaat en hoeveel schuldeisers er zijn.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
12 uur geleden