GameStop schiet omhoog op afwachtend Wall Street
NEW YORK (ANP) - GameStop maakte woensdag een koerssprong van 32 procent op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de Amerikaanse gamewinkelketen voor het eerst in twee jaar weer een kwartaalwinst wist te boeken. Ook de omzet van de retailer viel wat hoger uit dan verwacht. De beurshandel op Wall Street stond verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt.
De Amerikaanse centrale bank gaat naar verwachting de rente verder verhogen in de strijd tegen de hoge inflatie. Dat zal de negende keer op rij zijn. Wel wordt gehoopt dat de Fed de rente wat minder agressief zal opvoeren dan eerder werd voorzien. Begin deze maand waarschuwde Fed-voorzitter Jerome Powell nog voor de hardnekkige inflatie en leek hij aan te sturen op een renteverhoging van een half procentpunt. Door de recente onrust in de bankensector wordt er nu echter gerekend op een kleinere rentestap van een kwart procentpunt.
Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd wat Powell gaat zeggen over de problemen in de bankensector en of die van invloed zullen zijn op de toekomstige rentestappen. Naast het rentebesluit zullen de Fed-bestuurders namelijk ook hun renteverwachtingen voor de komende tijd bekendmaken. Ook komt de centrale bank met nieuwe prognoses voor de groei van de grootste economie ter wereld.
Dalingen
In afwachting van het Fed-besluit noteerde de Dow-Jonesindex kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 32.525 punten. De brede S&P 500 daalde eveneens 0,1 procent tot 3998 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,2 procent tot 11.840 punten.
Nike zakte 1,4 procent. De sportkledingfabrikant boekte afgelopen kwartaal minder winst. Het bedrijf probeert overtollige voorraden weg te werken en prijst veel artikelen daarom af. De omzet steeg wel, dankzij goede verkoopcijfers in onder andere Noord-Amerika en Europa. In China namen de verkopen wel af.
Reddingsplan
First Republic Bank verloor 2,7 procent. De regionale bank won een dag eerder 30 procent door de hoop op een reddingsplan voor de bank uit Californië. Als het verhogen van het eigen kapitaal niet slaagt, overweegt de bank volgens persbureau Reuters onderdelen te verkopen.
Virgin Orbit werd liefst 44 procent meer waard. Volgens persbureau Reuters wil durfinvesteerder Matthew Brown 200 miljoen dollar steken in het noodlijdende bedrijf. Het ruimtevaartbedrijf van de bekende Britse zakenman en miljardair Richard Branson stuurde vorige week nog bijna alle werknemers met verlof om uit de financiële problemen te komen.
Aanklacht
Meta Platforms won 0,3 procent. Facebook-oprichter Mark Zuckerberg, die ook de topman is van moederbedrijf Meta Platforms, is door aandeelhouders aangeklaagd. Onder meer pensioen- en investeringsfondsen claimen dat Facebook en Instagram al jaren een oogje dichtknijpen bij praktijken van mensenhandel en uitbuiting via die sociale netwerken.
De euro was 1,0780 dollar waard, tegen 1,0768 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 69,54 dollar. Brentolie daalde ook 0,1 procent in prijs, tot 75,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie begint maandag met een procedure tegen chatbot Grok. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van ingewijden. Volgens Handelsblatt komt de commissie met strengere maatregelen om de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI ertoe te dwingen de EU te verlaten.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle gokreclames op Facebook in Nederland komen van illegale aanbieders. Dit meldt brancheorganisatie Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) na een analyse van advertenties op het socialemediaplatform van techconcern Meta Platforms.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
1 uur geleden