Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gamesmaker Ubisoft hoger op Wall Street door investering Tencent

Gamesmaker Ubisoft hoger op Wall Street door investering Tencent

NEW YORK (ANP) - Computergamesbedrijf Ubisoft is dinsdag flink gestegen op Wall Street, waar het Franse bedrijf ook een notering heeft. De aandelen van Ubisoft werden na een veel grotere sprong uiteindelijk 4,4 procent meer waard nadat het Chinese techconcern Tencent had bekendgemaakt zijn belang in de onderneming te willen vergroten. Tencent bezit nu al 4,5 procent van Ubisoft, dat wordt circa 10 procent.

De sfeer op Wall Street, dat de handelsweek nu pas begon omdat de beurzen maandag tijdens de feestdag Labor Day gesloten bleven, was verder bedrukt. Naast de energiecrisis in Europa ging de aandacht op de beurs in New York vooral uit naar de ontwikkelingen rond de inflatie en de toekomstige renteverhogingen door de Amerikaanse centrale bank om de stijging van de consumentenprijzen aan te pakken.

De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent lager op 31.145,30 punten. De breed samengestelde S&P 500 werd 0,4 procent lager gezet op 3908,19 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,7 procent in, tot 11.544,91 punten.

Luchtvaartmaatschappijen

Een positief cijfer over de bedrijvigheid in de dienstensector kon uiteindelijk zorgen over een recessie niet overwinnen. Luchtvaartmaatschappijen als Delta Air Lines, American Airlines en United Airlines stegen evenwel tot 3,6 procent na het nieuws dat de Amerikaanse luchtvaartsector in het weekend van Labor Day meer mensen vervoerde dan in 2019.

Tabaksbedrijf Altria verloor 1 procent. Vapingbedrijf Juul Labs, waar Altria een groot belang in heeft, bereikte een schikking in een zaak over reclame gericht op minderjarigen. Juul betaalt 438,5 miljoen dollar aan 33 Amerikaanse staten.

Apple

Apple werd 0,8 procent lager gezet. Het techbedrijf mag in Brazilië geen iPhones zonder lader meer verkopen. Volgens de Braziliaanse autoriteiten is dat een incompleet product. Ook kreeg Apple een boete van omgerekend enkele miljoenen dollars

Signify Health won 1,2 procent. Gezondheidszorgbedrijf CVS Health (min 0,7 procent) heeft een akkoord bereikt om het Amerikaanse zorgplatform over te nemen voor zo'n 8 miljard dollar. Signify Health stond al enige tijd in de belangstelling van beleggers vanwege overnamegeruchten rond het bedrijf.

De euro bleef minder waard dan de dollar en stond op 0,9902 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 86,79 dollar. Brentolie verruilde voor 92,71 dollar per vat van eigenaar, wat een daling van 3,1 procent is.

Meer uit Financieel

PME verhoogt pensioenen volgend jaar met 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. Daardoor krijgen ongeveer 170.000 gepensioneerden vanaf begin volgend jaar een hoger bedrag op hun bankrekening.

29 minuten geleden
Bloomberg: Duitsland overweegt verkoop genationaliseerd Uniper

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland bereidt zich voor op een mogelijke verkoop van het genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dit zou een van de grootste privatiseringen van Duitsland ooit kunnen worden, nu de regering in Berlijn afstapt van het idee om het nutsbedrijf te fuseren met de door de staat gesteunde gasreus SEFE. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Twijfels over AI toch niet weg op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - Het sentiment onder beleggers op Wall Street heeft donderdag in de loop van de handelsdag een ommezwaai gemaakt. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden aanvankelijk voor opluchting bij beleggers. Maar Wall Street sloot uiteindelijk met verliezen, mede ingegeven door twijfels over de vraag of de Federal Reserve de rente in december zal verlagen.

1 uur geleden
Krant: senator VS wil onderzoek naar banden JPMorgan en Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Ron Wyden roept op tot een onderzoek naar de relatie tussen JPMorgan Chase en de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De grote bank zou opzettelijk meer dan 1 miljard dollar aan verdachte transacties van Epstein niet hebben aangekaart. Dat schrijft The New York Times, met verwijzing naar een rapport dat Wyden heeft opgesteld op basis van recent vrijgegeven rechtbankstukken.

2 uur geleden
Zonnepaneeleigenaren in onzekerheid door onbekende tarieven

AMERSFOORT (ANP) - Energieleveranciers moeten de terugleververgoeding en terugleverkosten vanaf 2027 snel bekendmaken. Met die oproep is de Vereniging Eigen Huis (VEH) donderdag gekomen. De belangenorganisatie voor huizenbezitters heeft negen energiebedrijven per brief gevraagd een positieve vergoeding te garanderen om te voorkomen dat zonnepaneeleigenaren moeten betalen voor hun teruggeleverde stroom.

3 uur geleden
Duitsland wil meer geld steken in ruimtevaartorganisatie ESA

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland is van plan zijn financiering voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA aanzienlijk te verhogen. Onderzoeksminister Dorothee Bär zal naar verwachting tot 5 miljard euro toezeggen tijdens de ESA-conferentie in Bremen volgende week.

3 uur geleden
Winsten Europese beurzen zwakken af na publicatie banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met winsten gesloten. In de middaghandel werden de plussen echter kleiner, na nieuwe cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. Het vanwege de shutdown uitgestelde banenrapport over september bevatte volgens economen van ING gemengde signalen. Daardoor blijft het lastig goed in te schatten wat de Fed volgende maand met de Amerikaanse rente doet.

4 uur geleden