Gamesmaker Ubisoft hoger op Wall Street door investering Tencent
NEW YORK (ANP) - Computergamesbedrijf Ubisoft is dinsdag flink gestegen op Wall Street, waar het Franse bedrijf ook een notering heeft. De aandelen van Ubisoft werden na een veel grotere sprong uiteindelijk 4,4 procent meer waard nadat het Chinese techconcern Tencent had bekendgemaakt zijn belang in de onderneming te willen vergroten. Tencent bezit nu al 4,5 procent van Ubisoft, dat wordt circa 10 procent.
De sfeer op Wall Street, dat de handelsweek nu pas begon omdat de beurzen maandag tijdens de feestdag Labor Day gesloten bleven, was verder bedrukt. Naast de energiecrisis in Europa ging de aandacht op de beurs in New York vooral uit naar de ontwikkelingen rond de inflatie en de toekomstige renteverhogingen door de Amerikaanse centrale bank om de stijging van de consumentenprijzen aan te pakken.
De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent lager op 31.145,30 punten. De breed samengestelde S&P 500 werd 0,4 procent lager gezet op 3908,19 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,7 procent in, tot 11.544,91 punten.
Luchtvaartmaatschappijen
Een positief cijfer over de bedrijvigheid in de dienstensector kon uiteindelijk zorgen over een recessie niet overwinnen. Luchtvaartmaatschappijen als Delta Air Lines, American Airlines en United Airlines stegen evenwel tot 3,6 procent na het nieuws dat de Amerikaanse luchtvaartsector in het weekend van Labor Day meer mensen vervoerde dan in 2019.
Tabaksbedrijf Altria verloor 1 procent. Vapingbedrijf Juul Labs, waar Altria een groot belang in heeft, bereikte een schikking in een zaak over reclame gericht op minderjarigen. Juul betaalt 438,5 miljoen dollar aan 33 Amerikaanse staten.
Apple
Apple werd 0,8 procent lager gezet. Het techbedrijf mag in Brazilië geen iPhones zonder lader meer verkopen. Volgens de Braziliaanse autoriteiten is dat een incompleet product. Ook kreeg Apple een boete van omgerekend enkele miljoenen dollars
Signify Health won 1,2 procent. Gezondheidszorgbedrijf CVS Health (min 0,7 procent) heeft een akkoord bereikt om het Amerikaanse zorgplatform over te nemen voor zo'n 8 miljard dollar. Signify Health stond al enige tijd in de belangstelling van beleggers vanwege overnamegeruchten rond het bedrijf.
De euro bleef minder waard dan de dollar en stond op 0,9902 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 86,79 dollar. Brentolie verruilde voor 92,71 dollar per vat van eigenaar, wat een daling van 3,1 procent is.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.
3 uur geledenNICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
4 uur geleden