Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gamesbedrijf keldert op Wall Street door uitstel GTA VI

Gamesbedrijf keldert op Wall Street door uitstel GTA VI

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Gamesbedrijf Take-Two Interactive is vrijdag meer dan 8 procent onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zijn geschrokken van het nieuws dat de lancering van het spel GTA VI is uitgesteld tot mei volgend jaar. Naar dat spel wordt door veel gamers al jaren uitgekeken. Amerikaanse beleggers verwerkten daarnaast de kwartaalcijfers van techconcerns Apple en Amazon en nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.

Apple verloor in de vroege handel bijna 5 procent aan beurswaarde. De onderneming heeft meer iPhones verkocht, maar zag de omzet in China krimpen. Topman Tim Cook waarschuwde verder dat alle importheffingen Apple in het lopende kwartaal 900 miljoen dollar extra kosten.

Amazon noteerde ruim 1 procent lager. Het techbedrijf profiteerde van betere verkopen door zijn webwinkels en een grotere vraag naar clouddiensten. Maar bij beleggers blijven zorgen leven over de mogelijke impact van handelstarieven. Ook de grote oliebedrijven Chevron en ExxonMobil zijn met cijfers gekomen. Hun beurskoers bleef rond de slotstanden van donderdag.

De algehele stemming bij Amerikaanse beleggers was positief, geholpen door hoopgevende berichten van de laatste dagen over toenaderingspogingen tussen de Verenigde Staten en China. De brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 5654 punten. Als de graadmeter de dag hoger sluit is dat de negende winstdag op rij. Daarmee zou het de langste winstreeks zijn sinds 2004. De bekende Dow-Jonesindex won daarnaast 1 procent tot 41.135 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,8 procent vooruit naar 17.854 punten.

De Amerikaanse overheid bracht naar buiten dat de banengroei in de Verenigde Staten in april aardig op niveau bleef. Het aantal banen buiten de landbouw steeg vorige maand met 177.000, meer dan analisten hadden verwacht. Wel werd het banencijfer van een maand eerder behoorlijk naar beneden bijgesteld.

"Deze data zijn op het eerste gezicht geruststellend omdat ze laten zien dat een recessie misschien niet direct op de loer ligt", reageerde een fondsbeheerder bij de firma Ecofi. Volgens haar ligt het na deze cijfers ook niet voor de hand dat de Federal Reserve snel met een nieuwe renteverlaging komt. De Amerikaanse president Donald Trump riep daar vrijdag evenwel andermaal toe op. Op zijn platform Truth Social stelde hij ook dat er "geen inflatie" is.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

8 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

10 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

13 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

13 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

14 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

15 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

16 uur geleden