
Gameontwikkelaar Ubisoft keldert op beurs in Parijs na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Ubisoft is donderdag gekelderd op de aandelenbeurs in Parijs. Beleggers waren niet te spreken over de jaarresultaten van de gameontwikkelaar, die het afgelopen jaar te maken had met verschillende tegenslagen. Ook de nieuwe game Assassin's Creed Shadows, gelanceerd aan het einde van het gebroken boekjaar, wist het tij voor het Franse bedrijf niet te keren. Het aandeel zakte ruim 18 procent.
Ubisoft meldde een verlies van 159 miljoen euro, tegen een winst van bijna 158 miljoen euro een jaar eerder. Het bedrijf heeft verschillende games gelanceerd die niet in de smaak vielen bij het grote publiek. Het nieuwste spel in de Assassin's Creed-reeks deed dat wel, maar kon een negatief resultaat niet voorkomen.
De stemming op de aandelenbeurs in Amsterdam was verder terughoudend, na de recente opmars die volgde op de doorbraak in het handelsoverleg tussen de VS en China. De AEX-index stond aan het einde van de handelsdag een fractie lager op 929,00 punten. De MidKap steeg 0,1 procent naar 863,77 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt wonnen tot 0,7 procent.
In de AEX zette ABN AMRO (plus 1,6 procent) de opmars van een dag eerder voort. De bank sloot dinsdag al 5,5 procent hoger na de presentatie van de kwartaalresultaten. Analisten van Deutsche Bank verhoogden daarnaast het koersdoel voor het aandeel.
SBM Offshore eindigde bijna 3 procent lager in de MidKap en was daarmee hekkensluiter bij de middelgrote fondsen. Beleggers reageerden op de kwartaalresultaten van de maritiem dienstverlener. Die vielen niet in de smaak, ondanks dat de omzet flink is gestegen en het bedrijf de verwachtingen voor dit jaar handhaafde.
Bij de kleinere bedrijven maakte CM.com een koerssprong van ruim 7 procent. Het bedrijf, dat communicatie- en betaaldiensten verleent, kwam voorafgaand aan zijn beleggersdag met nieuwe doelstellingen. Volgens topman Jeroen van Glabbeek zal de winstgroei de komende jaren versnellen door de snelle ontwikkeling in kunstmatige intelligentie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een aanzienlijke winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa eindigden de meeste graadmeters in de plus. Beleggers lijken optimistischer te worden over handelsbesprekingen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie, na een bemoedigend socialmediabericht van de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Trump Media & Technology zegt 2,5 miljard dollar te willen ophalen bij institutionele beleggers voor de aankoop van bitcoins. Het mediabedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social ziet beleggingen in die cryptomunt als middel voor "financiële vrijheid".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt blij te zijn met de haast die de Europese Unie zou maken met handelsbesprekingen. Hij zei vorige week per 1 juni importheffingen van 50 procent te willen instellen voor producten uit de EU, maar stelde die maatregel vervolgens uit.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bezoekers van het Oktoberfest in München moeten dit jaar weer meer geld betalen voor bier. Een liter bier zal tijdens het evenement, waar ook veel Nederlanders naartoe gaan, tussen de 14,50 en 15,80 euro kosten, meldt de gemeente München. Daarmee liggen de prijzen gemiddeld ruim 3,5 procent hoger dan in 2024.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde dinsdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging van topman Elon Musk om zich weer volledig te richten op zijn bedrijven, waaronder de elektrische autofabrikant. De miljardair, die ook eigenaar is van berichtenplatform X en ruimtevaartbedrijf SpaceX, zei afgelopen week al dat hij zijn politieke activiteiten fors wilde afbouwen. Het aandeel Tesla steeg bijna 4 procent.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - De omzet van het Chinese moederbedrijf van webwinkel Temu is het afgelopen kwartaal een stuk minder hard gegroeid dan in de periodes daarvoor. E-commercebedrijf PDD Holdings heeft last van het handelsconflict tussen China en de Verenigde Staten en worstelt met toegenomen concurrentie in thuismarkt China.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse gamesindustrie heeft tussen 2021 en 2023 een recordomzet geboekt, meldt brancheorganisatie Dutch Games Association (DGA) op basis van de meest recente cijfers. Ook het aantal bedrijven liet een lichte stijging zien. Ondanks positieve cijfers spelen er echter ook groeiende zorgen binnen de sector. Volgens DGA heeft dat voornamelijk te maken met de "wereldwijde malaise" waarin de gamesindustrie zich bevindt.
4 uur geleden