Gamebedrijven onderuit op Aziatische beurzen na kritiek Peking
TOKIO (ANP) - De Japanse en Chinese makers van computerspelletjes zijn dinsdag hard onderuitgegaan op de aandelenbeurzen in Tokio en Hongkong. De koersdalingen volgden op berichten in de Chinese staatsmedia, waarin online gaming werd omschreven als "spiritueel opium" en zorgen werden geuit over de hoeveelheid tijd die de jeugd doorbrengt met het spelen van games. Beleggers vrezen nu dat Peking strengere maatregelen tegen de sector zal nemen.
Tencent kelderde dik 7 procent in Hongkong. Het grote Chinese technologieconcern is onder meer eigenaar van game-ontwikkelaar Riot Games, de maker van het populaire spel League of Legends. In de Chinese staatsmedia werd herhaaldelijk het onlinespel "Honor of Kings" van Tencent aangehaald, dat populair is onder studenten. Chinese sectorgenoten als Netease en Bilibili raakten respectievelijk 7 en 4 procent kwijt.
In Tokio dook de Japanse maker van onlinegames Nexon ruim 6 procent omlaag. Ook andere Japanse producenten van computerspellen stonden onder druk. Konami Holdings, DeNA, Sony en Nintendo verloren tot meer dan 3 procent. De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, sloot door de verliezen in de gamesector 0,5 procent lager op 27.641,83 punten. Ook de zorgen over de aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen in Japan drukten de stemming op de beurs.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,5 procent in de min en de beurs in Shanghai verloor 0,4 procent. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,4 procent na het besluit van de Australische centrale bank om de rente conform verwachting ongewijzigd te laten op 0,1 procent. De Zuid-Koreaanse Kospi hield het hoofd boven water met een plus van 0,3 procent.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."
1 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - Veel brancheorganisaties voor het Duitse bedrijfsleven verwachten komend jaar banenverlies in hun sectoren door de aanhoudende zwakte van de Duitse economie. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen, dat een peiling hield onder 46 brancheorganisaties.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het beursjaar 2025 heeft in heel Europa in het teken van de kunstmatige intelligentie (AI) gestaan, waarbij de aandacht van beleggers vooral is uitgegaan naar de grote Amerikaanse techconcerns. Hoewel AI ook bij Nederlandse beleggers een rol speelde, blijkt uit analyse van meer dan 1 miljoen Nederlandse beleggersrekeningen bij broker DeGiro dat er in Nederland geen sprake was van een overweldigende dominantie van Amerikaanse techgiganten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij vuurwerkwinkels is het maandag al een grote drukte met mensen die bestellingen komen afhalen nu het dit jaar waarschijnlijk voor het laatst is dat Nederlanders consumentenvuurwerk mogen afsteken. Lange rijen met afhalers staan voor de winkels. Vooral de zogenoemde compounds, een cakebox met een enkele lont, doen het uitstekend. Vuurwerkverkopers zien dat mensen vaker in groepen gezamenlijk vuurwerk inkopen, bijvoorbeeld als vriendenclubs of in familieverband.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna alle gemeenten zijn er in 2025 net zoveel vuurwerkwinkels als een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers over het aantal vuurwerkverkooppunten in Nederland die het ANP heeft opgevraagd bij de omgevingsdiensten.
4 uur geleden