Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gamebedrijf Zynga wint op Wall Street na overnamebod

Gamebedrijf Zynga wint op Wall Street na overnamebod

NEW YORK (ANP) - De maker van onlinegames Zynga is maandag omhooggeschoten op de beurzen in New York na een overnamebod. De stemming op Wall Street bleef voorzichtig na de onrustige eerste handelsweek van het nieuwe jaar. De rentevrees keerde vorige week weer terug op de markten nadat de Federal Reserve had laten doorschemeren dat de Amerikaanse rente mogelijk sneller dan verwacht zal worden verhoogd om de hoge inflatie te beteugelen.

Beleggers kijken dan ook vooral uit naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat op woensdag verschijnt. Daarnaast is er dinsdag de hoorzitting van centralebankpresident Jerome Powell voor het Amerikaanse Congres vanwege zijn herbenoeming als voorzitter van de Federal Reserve. Aan het einde van de week wordt het cijferseizoen afgetrapt met de resultaten van de grote Amerikaanse banken Citigroup, Wells Fargo en JPMorgan Chase.

Ook zal worden gelet op het veiligheidsoverleg tussen de Russische en Amerikaanse onderministers van Buitenlandse Zaken in het Zwitserse Genève. De spanning tussen de twee landen loopt momenteel op door de Russische troepenopbouw aan de grens met Oekraïne. Woensdag staat een topoverleg tussen Rusland en de NAVO in Brussel op de agenda.

FarmVille

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,9 procent lager op 35.915 punten. De brede S&P 500 leverde 1,3 procent in tot 4614 punten. De Nasdaq verloor 1,8 procent tot 14.667 punten. De techgraadmeter kende afgelopen week met een verlies van 4,5 procent de slechtste week sinds februari vorig jaar.

Zynga steeg meer dan 46 procent. Het bedrijf achter het bekende spel FarmVille wordt voor 12,7 miljard dollar overgenomen door branchegenoot Take-Two Interactive (min 13 procent).

Sportkleding

Lululemon zakte 4,2 procent. De verkoper van de sportkleding waarschuwde dat de omzet en winst in het vierde kwartaal aan de onderkant van de eerdere verwachtingen zullen uitkomen. Volgens topman Calvin McDonald kampte het bedrijf met de gevolgen van de opmars van de omikronvariant.

Beyond Meat daalde 1,5 procent. Pizza Hut zet de Italian Sausage Crumbles van de producent van veganistische vleesvervangers op het menu in al zijn vestigingen in Canada.

Apple

Apple verloor 0,7 procent. De Taiwanese chipfabrikant TSMC, een belangrijke leverancier van de iPhonemaker, boekte voor het zesde kwartaal op rij een recordomzet.

De euro was 1,1296 dollar waard, tegen 1,1351 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 78,78 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 81,69 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street opent vrijwel vlak in afwachting rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.

20 minuten geleden
India grijpt weer in bij IndiGo na grote vluchtuitval

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.

2 uur geleden
Wingtech nodigt beheerders chipmaker Nexperia uit in China

NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
ANVR: vakantieboekingen naar VS trekken laatste maanden weer aan

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.

3 uur geleden
EY verwacht meer Europese beursgangen volgend jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.

3 uur geleden
Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

4 uur geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

5 uur geleden