Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gamebedrijf Take-Two na cijfers omhoog op lager Wall Street

Gamebedrijf Take-Two na cijfers omhoog op lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - Take-Two Interactive Software behoorde vrijdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers zetten het gamebedrijf na het verschijnen van kwartaalresultaten meer dan 4 procent hoger. Wall Street bleef verder terughoudend op de laatste dag van een turbulente beursweek.

De kwartaalwinst van Take-Two viel hoger uit dan verwacht, maar de omzet stelde teleur. Wel rekent het bedrijf op groei in de boekjaren 2026 en 2027 door de lancering van de langverwachte game Grand Theft Auto VI. De opvolger van het populaire spel GTA V wordt in de herfst van 2025 uitgebracht.

Donderdag lieten de Amerikaanse beurzen nog een sterk herstel zien na de hevige verkoopgolf aan het begin van de week, veroorzaakt door de angst voor een recessie in de Verenigde Staten. Maar de Dow-Jonesindex noteerde vrijdag kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 39.267 punten. De brede S&P 500-index verloor 0,3 procent tot 5305 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 16.631 punten.

Paramount

Paramount Global noteerde tegelijkertijd dik 2 procent hoger. De Hollywoodstudio, die achter tal van grote films en televisiezenders als CBS, MTV en Nickelodeon zit, boekte afgelopen kwartaal veel meer winst dan verwacht. Paramount wist onder meer voor het eerst winst te boeken met zijn streamingdienst. De omzet viel echter fors lager uit dan voorzien, door lagere inkomsten uit tv-reclames en kabelabonnementen. Om kosten te besparen gaat het bedrijf zo'n 2000 werknemers ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeelsbestand in de VS.

Expedia steeg daarnaast ruim 9 procent. Het bedrijf achter reiswebsites als Expedia.com, HomeAway en Trivago boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar internationale reizen. Wel zei het bedrijf dat de marktomstandigheden in juli wat uitdagender waren.

Beleggers kijken verder uit naar de inflatiecijfers en winkelverkopen, die volgende week op het programma staan. Op de beurzen wordt gehoopt dat inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de Federal Reserve volgende maand kan beginnen met het verlagen van de rente om de economie te ondersteunen. De winkelverkopen geven meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument.

Meer uit Financieel

Ferrari herstelt op beurs dankzij interesse voor elektrisch model

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.

1 uur geleden
IATA: wereldwijd minder vliegpassagiers door oorlog Midden-Oosten

GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.

2 uur geleden
Klanten bij de Bijenkorf geven dik 8 procent minder uit

AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Snowflake fors hoger op Wall Street na cijfers en Amazon-deal

NEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.

3 uur geleden
Consumentenbond kritisch op prijsverhogingen KPN en Ziggo

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.

3 uur geleden
ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

5 uur geleden
Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

5 uur geleden