Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gamebedrijf Take-Two na cijfers omhoog op lager Wall Street

Gamebedrijf Take-Two na cijfers omhoog op lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - Take-Two Interactive Software behoorde vrijdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers zetten het gamebedrijf na het verschijnen van kwartaalresultaten meer dan 4 procent hoger. Wall Street bleef verder terughoudend op de laatste dag van een turbulente beursweek.

De kwartaalwinst van Take-Two viel hoger uit dan verwacht, maar de omzet stelde teleur. Wel rekent het bedrijf op groei in de boekjaren 2026 en 2027 door de lancering van de langverwachte game Grand Theft Auto VI. De opvolger van het populaire spel GTA V wordt in de herfst van 2025 uitgebracht.

Donderdag lieten de Amerikaanse beurzen nog een sterk herstel zien na de hevige verkoopgolf aan het begin van de week, veroorzaakt door de angst voor een recessie in de Verenigde Staten. Maar de Dow-Jonesindex noteerde vrijdag kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 39.267 punten. De brede S&P 500-index verloor 0,3 procent tot 5305 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 16.631 punten.

Paramount

Paramount Global noteerde tegelijkertijd dik 2 procent hoger. De Hollywoodstudio, die achter tal van grote films en televisiezenders als CBS, MTV en Nickelodeon zit, boekte afgelopen kwartaal veel meer winst dan verwacht. Paramount wist onder meer voor het eerst winst te boeken met zijn streamingdienst. De omzet viel echter fors lager uit dan voorzien, door lagere inkomsten uit tv-reclames en kabelabonnementen. Om kosten te besparen gaat het bedrijf zo'n 2000 werknemers ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeelsbestand in de VS.

Expedia steeg daarnaast ruim 9 procent. Het bedrijf achter reiswebsites als Expedia.com, HomeAway en Trivago boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar internationale reizen. Wel zei het bedrijf dat de marktomstandigheden in juli wat uitdagender waren.

Beleggers kijken verder uit naar de inflatiecijfers en winkelverkopen, die volgende week op het programma staan. Op de beurzen wordt gehoopt dat inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de Federal Reserve volgende maand kan beginnen met het verlagen van de rente om de economie te ondersteunen. De winkelverkopen geven meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument.

Meer uit Financieel

ASML ziet kansen in India en gaat helpen bij bouw chipfabriek

DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.

4 uur geleden
Japans bedrijf waarschuwt artsen na 20 dode medicijngebruikers

TOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiƫnten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.

5 uur geleden
Beijing: China en VS gaan heffingen op sommige producten verlagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

7 uur geleden
Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

8 uur geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

10 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

11 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

13 uur geleden