Gamebedrijf Electronic Arts lager op Wall Street na waarschuwing
NEW YORK (ANP) - Electronic Arts (EA) ging donderdag 18 procent onderuit bij het begin van de handel op de aandelenbeurzen in New York. Het is de sterkste daling van het aandeel sinds 2008, berekende persbureau Bloomberg.
De Amerikaanse ontwikkelaar van computerspellen, bekend van sportgames en The Sims, verlaagde zijn verwachtingen voor het boekjaar dat loopt tot eind maart. Het bedrijf wees daarbij op zwakte bij zijn voetbalvideogames. Die werden eerder onder de naam FIFA uitgebracht, maar in 2022 eindigde de deal van EA met de voetbalbond en werden de laatste twee voetbalgames verkocht als EA Sports FC. Ook het aantal spelers van 'Dragon Age', een rollenspel voor Sony's PlayStation en de Xbox van Microsoft, bleef achter bij de verwachtingen.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de koerswinsten in de afgelopen twee dagen die volgden op de terugkeer van Trump in het Witte Huis. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een plus van 0,1 procent op 44.209 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent op 6076 punten. De index van de vijfhonderd grootste Amerikaanse bedrijven tikte een dag eerder nog een nieuw recordniveau aan. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,5 procent tot 19.907 punten.
Microsoft en Nvidia
De Nasdaq steeg woensdag nog ruim 1 procent, door sterke koerswinsten van de Amerikaanse tech- en chipbedrijven. Zo wonnen Microsoft en AI-chipbedrijf Nvidia een dag eerder ruim 4 procent en steeg softwareconcern Oracle bijna 7 procent, na de aankondiging van Trump om minstens 500 miljard dollar te investeren in de infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Microsoft en Nvidia verloren nu 0,6 en 1,9 procent.
Techconcerns Apple en Alphabet wonnen tot 0,6 procent. Beleggers trokken zich weinig aan van nieuw onderzoek door de Britse mededingingsautoriteit, Die wil nagaan of de iPhone-maker en de eigenaar van Google te grote machtsposities hebben met hun besturingssystemen voor smartphones, app-winkels en browsers en daarmee de markt verstoren en de concurrentie beperken.
American Airlines
American Airlines zakte bijna 8 procent. De luchtvaartmaatschappij boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Voor het huidige kwartaal rekent het concern echter op een groter verlies dan kenners hadden voorzien. Branchegenoot Alaska Air, die ook met cijfers kwam, won x procent.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
13 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
17 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 dag geleden