Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gamebedrijf achter Far Cry beticht van overtreden privacywetten

Gamebedrijf achter Far Cry beticht van overtreden privacywetten

WENEN (ANP) - Een actiegroep heeft bij de Oostenrijkse privacywaakhond DSB klachten ingediend over Ubisoft, het gamebedrijf achter spellenreeksen als Assassin's Creed en Far Cry. Spelers worden volgens privacyorganisatie noyb praktisch gedwongen om verbinding te maken met het internet, zelfs als ze in hun eentje en offline willen gamen. Tegelijkertijd verzamelt en verwerkt Ubisoft persoonlijke gegevens van spelers zonder uitdrukkelijke toestemming, luidt de klacht.

Volgens noyb ontdekte een speler van Ubisofts game Far Cry Primal dat het spel na tien minuten spelen 150 keer verbinding maakte met externe servers om data te verzenden. Die gegevens gingen onder andere naar Google en Amazon, stelt noyb. Maar de indiener van de privacyklacht stelt nooit toestemming te hebben gegeven voor het gebruik van die data. Volgens Europese privacywetgeving mogen bedrijven alleen zonder toestemming gegevens verwerken als het noodzakelijk is, maar dat is volgens noyb niet het geval.

Ubisoft zegt tegen persbureau AFP dat een internetverbinding alleen noodzakelijk is als de game voor het eerst wordt geopend. Maar noyb zegt dat Ubisoft de optie om offline te spelen verstopt. De mogelijkheid om zonder internetverbinding te spelen bewijst tegelijkertijd dat de verzameling en verwerking van persoonlijke gegevens niet per se nodig zijn.

"Videospellen zijn duur, maar dat weerhoudt bedrijven als Ubisoft er niet van hun klanten onnodig online te laten spelen om geld te verdienen aan het volgen van hun gedrag", zei Lisa Steinfeld, jurist bij noyb. "Het handelen van Ubisoft is duidelijk illegaal en moet worden gestopt."

Meer uit Financieel

Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

7 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

16 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

16 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

19 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

20 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

22 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

1 dag geleden