Galatasaray bezorgt Besiktas en Van Bronckhorst eerste nederlaag
ISTANBUL (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst is in de Turkse voetbalcompetitie met Besiktas niet langer ongeslagen. Rivaal Galatasaray was voor eigen publiek met 2-1 te sterk.
Oud-Ajacied Davinson Sánchez opende in de dertiende minuut met zijn hoofd, uit een indraaiende vrije trap, de score voor Galatasaray. De 2-0 viel halverwege de tweede helft op een vrijwel identieke manier. Dit keer kopte aanvaller Victor Osimhen raak uit een vrije trap. Invaller Ernest Muçi scoorde diep in de blessuretijd van de tweede helft op fraaie wijze tegen, maar verder kwam Besiktas niet.
Galatasaray verstevigde dankzij de zege de eerste plaats en heeft na tien wedstrijden 28 punten. Besiktas is vierde met 20 punten uit negen duels. Van Bronckhorst had met Besiktas in de Europa League al wel twee keer verloren dit seizoen, van Ajax (4-0) en Eintracht Frankfurt (1-3).
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
21 uur geleden