Galapagos bezint zich na recente tegenvallers
MECHELEN (ANP) - Biotechnologiebedrijf Galapagos gaat zijn ontwikkelingspijplijn tegen het licht houden. Na teleurstellende resultaten bij een aantal recente testen met mogelijke medicijnen, is dat noodzakelijk. De onderneming kan dan ook nog niets zegen over hoeveel geld het dit jaar denkt uit te trekken voor onderzoek en ontwikkeling.
Afgelopen jaar was een "bewogen jaar", zegt topman Onno van der Stolpe. Hij wijst op de goedkeuring van reumamiddel filgotinib op de Europese en Japans markt. Het feit dat het middel in de Verenigde Staten niet wordt goedgekeurd, werpt daar echter een schaduw overheen. Dat leidde bovendien tot een herziening van een grote deal met de Amerikaanse farmaceut Gilead.
Die betaalde in 2020 wel mijlpaalbetalingen ter waarde van ruim 90 miljoen euro voor de goedkeuringen in Japan en Europa. De omzet van Galapagos bedroeg mede daardoor 530,3 miljoen euro. Dat was aanzienlijk lager dan in 2019 toen Galapagos de deal met Gilead afsloot en in één keer 667 miljoen euro ontving.
Ontwikkelingskosten
Tegenover de omzet van 2020 stond het feit dat Galapagos 523,7 miljoen euro aan ontwikkelingskosten uitgaf. Met alle overige kosten meegerekend bleef een verlies van 311 miljoen euro over. Een jaar eerder werd door de deal met Gilead nog een winst van 148,7 miljoen euro in de boeken gezet.
Sinds juli 2019 ging de koers van het aandeel Galapagos lange tijd omhoog. Door de tegenvallers met filgotinib en de herziene deal zakte de prijs per aandeel al flink. Toen eerder deze maand een test naar een middel tegen longfibrose werd stopgezet kelderde het aandeel opnieuw. Van een piek in februari vorig jaar van meer dan 252 euro ging de prijs van een aandeel Galapagos omlaag naar 69,30 bij het slot van de handel donderdag. Dat niveau is gelijk aan dat van april 2019 voordat de koers door de deal met Gilead werd opgestuwd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat gaat zijn belang in ABN AMRO verder afbouwen naar 10,5 procent, van de huidige 20,7 procent. Dat meldt NLFI, de stichting die namens de Staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse mededingingsautoriteit heeft woensdag invallen gedaan bij vier grote Japanse bierbrouwers. Onder meer Asahi Breweries, het moederbedrijf van Grolsch, wordt verdacht van onderlinge prijsafspraken.
1 uur geledenMUMBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase centrale bank heeft woensdag de rente verhoogd om de hoge inflatie tegen te gaan. Het belangrijkste rentetarief stijgt met een kwart procentpunt tot 5,5 procent. Het is voor het eerst sinds februari 2023 dat de Reserve Bank of India (RBI) met een verhoging komt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huurprijzen in de vrije sector zijn in het derde kwartaal van 2026 met zo'n 2 procent gestegen ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat melden woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius. De stijging volgt op een lichte daling in het tweede kwartaal.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De arbeidsproductiviteit in het Nederlandse bedrijfsleven is in 2025 met 2,5 procent toegenomen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Dit lijkt een opsteker, want in de twee jaar ervoor nam de arbeidsproductiviteit juist af. Veel economen maakten zich ook al langer zorgen over het uitblijven van duidelijke productiviteitsgroei.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.
12 uur geleden