Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gal voert dressuurequipe aan bij Olympische Spelen in Tokio

Gal voert dressuurequipe aan bij Olympische Spelen in Tokio

ERMELO (ANP) - Edward Gal is met GLOCK’s Total US als verwacht door bondscoach Alex van Silfhout aangewezen voor de Olympische Spelen van Tokio. De Nederlands kampioen dressuur voert de equipe aan, die verder bestaat uit Hans Peter Minderhoud met GLOCK’s Dream Boy en Marlies van Baalen met Go Legend.

Dinja van Liere reist met Haute Couture mee als reserve. Voor Gal gaat zijn tweede toppaard GLOCK's Toto jr. als reservepaard in quarantaine.

Er zit groei in de Nederlandse formatie, gaf Van Silfhout aan. "Ik heb er daarom alle vertrouwen in. Het zal niet simpel worden in Japan, met alle extra regels in verband met het coronavirus en alle toestanden eromheen. Maar ik heb een grandioos team. De ruiters gaan er 100 procent voor en ze gunnen elkaar alles. Daar ben ik gezegend mee."

Bij de springruiters bestaat TeamNL uit Maikel van der Vleuten met Beauville Z, Marc Houtzager met Sterrehof’s Dante en Harrie Smolders met Dolinn. Bondscoach Rob Ehrens heeft Willem Greve met Zypria S aangewezen als reserve. Voor Smolders gaat Bingo du Parc als reservepaard in quarantaine.

Afweging

"Het was een moeilijk traject", blikte Ehrens terug op de afgelopen maanden, waarin vanwege de pandemie veel minder wedstrijden werden verreden dan gebruikelijk. "Toch zijn er voor mij voldoende mogelijkheden geweest om iedereen in te zetten en een juiste afweging te maken. Ik denk dat iedereen ook zelf weet waar hij of zij staat. We gaan hoge ogen gooien in Tokio."

In de eventing komen voor TeamNL twee individueel startende combinaties aan start. Bondscoach Andrew Heffernan heeft Merel Blom met The Quizmaster en Janneke Boonzaaijer met ACSI Champ de Tailleur aangewezen.

Meer uit Sport

Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

4 uur geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

5 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

10 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

13 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

18 uur geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

1 dag geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

1 dag geleden