Gal voert dressuurequipe aan bij Olympische Spelen in Tokio
ERMELO (ANP) - Edward Gal is met GLOCK’s Total US als verwacht door bondscoach Alex van Silfhout aangewezen voor de Olympische Spelen van Tokio. De Nederlands kampioen dressuur voert de equipe aan, die verder bestaat uit Hans Peter Minderhoud met GLOCK’s Dream Boy en Marlies van Baalen met Go Legend.
Dinja van Liere reist met Haute Couture mee als reserve. Voor Gal gaat zijn tweede toppaard GLOCK's Toto jr. als reservepaard in quarantaine.
Er zit groei in de Nederlandse formatie, gaf Van Silfhout aan. "Ik heb er daarom alle vertrouwen in. Het zal niet simpel worden in Japan, met alle extra regels in verband met het coronavirus en alle toestanden eromheen. Maar ik heb een grandioos team. De ruiters gaan er 100 procent voor en ze gunnen elkaar alles. Daar ben ik gezegend mee."
Bij de springruiters bestaat TeamNL uit Maikel van der Vleuten met Beauville Z, Marc Houtzager met Sterrehof’s Dante en Harrie Smolders met Dolinn. Bondscoach Rob Ehrens heeft Willem Greve met Zypria S aangewezen als reserve. Voor Smolders gaat Bingo du Parc als reservepaard in quarantaine.
Afweging
"Het was een moeilijk traject", blikte Ehrens terug op de afgelopen maanden, waarin vanwege de pandemie veel minder wedstrijden werden verreden dan gebruikelijk. "Toch zijn er voor mij voldoende mogelijkheden geweest om iedereen in te zetten en een juiste afweging te maken. Ik denk dat iedereen ook zelf weet waar hij of zij staat. We gaan hoge ogen gooien in Tokio."
In de eventing komen voor TeamNL twee individueel startende combinaties aan start. Bondscoach Andrew Heffernan heeft Merel Blom met The Quizmaster en Janneke Boonzaaijer met ACSI Champ de Tailleur aangewezen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
6 uur geleden