Gakpo ziet zege Oranje als 'goede reactie op vorige wedstrijd'
MÜNCHEN (ANP) - Doelpuntenmaker Cody Gakpo zag de gewonnen wedstrijd tegen Roemenië (3-0) in achtste finale van het EK als "een goede reactie op de vorige wedstrijd". Oranje had veel kritiek gekregen na de nederlaag tegen Oostenrijk (2-3) en revancheerde zich met een prima optreden tegen de Roemenen.
"Ik denk dat het een goede wedstrijd was, met goede goals en goed voetbal", zei Gakpo na afloop in het flashinterview. "Het was een goede stap in de juiste richting. We hadden controle tegen een stugge ploeg. We hebben het goed gedaan als team."
Gakpo opende de score in de 20e minuut, waarna Donyell Malen in de slotfase voor twee treffers tekende. "Fijn als je zo een wedstrijd kan openbreken, dan valt de spanning ook een beetje weg", aldus de aanvaller.
Nederland speelt zaterdag de kwartfinale in Berlijn tegen de winnaar van Oostenrijk en Turkije later op dinsdag.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
7 uur geleden