Gakpo ziet zege Oranje als 'goede reactie op vorige wedstrijd'
MÜNCHEN (ANP) - Doelpuntenmaker Cody Gakpo zag de gewonnen wedstrijd tegen Roemenië (3-0) in achtste finale van het EK als "een goede reactie op de vorige wedstrijd". Oranje had veel kritiek gekregen na de nederlaag tegen Oostenrijk (2-3) en revancheerde zich met een prima optreden tegen de Roemenen.
"Ik denk dat het een goede wedstrijd was, met goede goals en goed voetbal", zei Gakpo na afloop in het flashinterview. "Het was een goede stap in de juiste richting. We hadden controle tegen een stugge ploeg. We hebben het goed gedaan als team."
Gakpo opende de score in de 20e minuut, waarna Donyell Malen in de slotfase voor twee treffers tekende. "Fijn als je zo een wedstrijd kan openbreken, dan valt de spanning ook een beetje weg", aldus de aanvaller.
Nederland speelt zaterdag de kwartfinale in Berlijn tegen de winnaar van Oostenrijk en Turkije later op dinsdag.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.
50 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax begint zonder Wout Weghorst en Steven Berghuis aan de tweede helft van het seizoen. Beide spelers ontbreken zondag tijdens de uitwedstrijd tegen Telstar.
2 uur geledenJEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
15 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
17 uur geleden