Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gakpo ziet Oranje op 'on-Nederlandse' manier overleven

Gakpo ziet Oranje op 'on-Nederlandse' manier overleven

BERLIJN (ANP) - Cody Gakpo zat er niet lang mee dat het tweede doelpunt van Nederland in de kwartfinale van het EK tegen Turkije (2-1) niet aan hem werd toegewezen, maar aan de Turkse verdediger Mert Müldür. Gakpo gaat daardoor niet in zijn eentje aan de leiding in het topscorersklassement, maar moet de eerste positie met zijn drie treffers nog altijd met drie anderen delen. De oud-PSV'er zag Oranje in de slotfase op een 'on-Nederlandse' manier overleven.

"Dat maakt mij echt niet uit, het gaat er om dat we in de halve finale staan", aldus Gakpo, die zelf niet in de gaten had hoe het winnende doelpunt in de 76e minuut over de doellijn verdween. "Toen ik in dat duel om de bal kwam, wist ik niet dat de bal er in ging. Ik wilde schieten en die verdediger blokte mij, voor mijn gevoel. Dus ik dacht dat het een penalty zou zijn. Ik lag op de grond, draaide mij om en zag ook Wout Weghorst nog naar de bal rennen. Op dat moment dacht ik dat Wout had gescoord, maar dat was ook niet zo."

De treffer zorgde voor veel opluchting, net als de gelijkmaker kort daarvoor van Stefan de Vrij. Het geduld van Oranje na rust werd met de twee doelpunten beloond. "De eerste helft begonnen we wel oké, maar verloren we na hun doelpunt de controle. Of het in de rust knetterde in de kleedkamer? Nee, en dat zou ook niet zoveel zin hebben gehad. Iedereen wist dat we oké waren begonnen. We moesten ervoor zorgen dat we klaar waren voor de tweede helft en er een tandje bij zouden doen."

Rol Verbruggen

Bondscoach Ronald Koeman wisselde halverwege Steven Bergwijn en bracht er met Weghorst een extra spits bij. "Turkije liep na die omzetting wat meer naar achteren en voor mijn gevoel kon ik wat sneller de bal krijgen en iets makkelijker in de situaties van één-tegen-één komen", aldus Gakpo, die Oranje na de 2-1 nog meerdere keren zag ontsnappen. "We zijn er nog niet klaar mee om Bart Verbruggen op zijn schouders te kloppen. Hij deed het geweldig. Ik denk dat we vandaag wel zes keepers hadden. Micky van de Ven haalde een bal van de lijn, Virgil van Dijk en De Vrij kopten alles weg, Denzel Dumfries ging nog voor een bal liggen. Het was chaotisch, we overleefden op een 'on-Nederlandse' manier. We hebben gevochten, met name in de tweede helft hebben we laten zien wat voor karakter er in deze ploeg zit."

De 25-jarige Gakpo denk dat de zwaarbevochten zege veel kan betekenen voor het vervolg van het toernooi. "Ieder land groeit in een toernooi. Dat geloof groeit mee. Alles valt nu langzaam goed. Deze wedstrijd kan ons een 'boost' geven richting de halve finale tegen Engeland."

Meer uit Voetbal

Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

26 minuten geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

2 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

5 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

5 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

7 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

7 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

8 uur geleden