Gakpo ziet Oranje op 'on-Nederlandse' manier overleven
BERLIJN (ANP) - Cody Gakpo zat er niet lang mee dat het tweede doelpunt van Nederland in de kwartfinale van het EK tegen Turkije (2-1) niet aan hem werd toegewezen, maar aan de Turkse verdediger Mert Müldür. Gakpo gaat daardoor niet in zijn eentje aan de leiding in het topscorersklassement, maar moet de eerste positie met zijn drie treffers nog altijd met drie anderen delen. De oud-PSV'er zag Oranje in de slotfase op een 'on-Nederlandse' manier overleven.
"Dat maakt mij echt niet uit, het gaat er om dat we in de halve finale staan", aldus Gakpo, die zelf niet in de gaten had hoe het winnende doelpunt in de 76e minuut over de doellijn verdween. "Toen ik in dat duel om de bal kwam, wist ik niet dat de bal er in ging. Ik wilde schieten en die verdediger blokte mij, voor mijn gevoel. Dus ik dacht dat het een penalty zou zijn. Ik lag op de grond, draaide mij om en zag ook Wout Weghorst nog naar de bal rennen. Op dat moment dacht ik dat Wout had gescoord, maar dat was ook niet zo."
De treffer zorgde voor veel opluchting, net als de gelijkmaker kort daarvoor van Stefan de Vrij. Het geduld van Oranje na rust werd met de twee doelpunten beloond. "De eerste helft begonnen we wel oké, maar verloren we na hun doelpunt de controle. Of het in de rust knetterde in de kleedkamer? Nee, en dat zou ook niet zoveel zin hebben gehad. Iedereen wist dat we oké waren begonnen. We moesten ervoor zorgen dat we klaar waren voor de tweede helft en er een tandje bij zouden doen."
Rol Verbruggen
Bondscoach Ronald Koeman wisselde halverwege Steven Bergwijn en bracht er met Weghorst een extra spits bij. "Turkije liep na die omzetting wat meer naar achteren en voor mijn gevoel kon ik wat sneller de bal krijgen en iets makkelijker in de situaties van één-tegen-één komen", aldus Gakpo, die Oranje na de 2-1 nog meerdere keren zag ontsnappen. "We zijn er nog niet klaar mee om Bart Verbruggen op zijn schouders te kloppen. Hij deed het geweldig. Ik denk dat we vandaag wel zes keepers hadden. Micky van de Ven haalde een bal van de lijn, Virgil van Dijk en De Vrij kopten alles weg, Denzel Dumfries ging nog voor een bal liggen. Het was chaotisch, we overleefden op een 'on-Nederlandse' manier. We hebben gevochten, met name in de tweede helft hebben we laten zien wat voor karakter er in deze ploeg zit."
De 25-jarige Gakpo denk dat de zwaarbevochten zege veel kan betekenen voor het vervolg van het toernooi. "Ieder land groeit in een toernooi. Dat geloof groeit mee. Alles valt nu langzaam goed. Deze wedstrijd kan ons een 'boost' geven richting de halve finale tegen Engeland."
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
3 uur geleden