Gakpo ziet Oranje op 'on-Nederlandse' manier overleven
BERLIJN (ANP) - Cody Gakpo zat er niet lang mee dat het tweede doelpunt van Nederland in de kwartfinale van het EK tegen Turkije (2-1) niet aan hem werd toegewezen, maar aan de Turkse verdediger Mert Müldür. Gakpo gaat daardoor niet in zijn eentje aan de leiding in het topscorersklassement, maar moet de eerste positie met zijn drie treffers nog altijd met drie anderen delen. De oud-PSV'er zag Oranje in de slotfase op een 'on-Nederlandse' manier overleven.
"Dat maakt mij echt niet uit, het gaat er om dat we in de halve finale staan", aldus Gakpo, die zelf niet in de gaten had hoe het winnende doelpunt in de 76e minuut over de doellijn verdween. "Toen ik in dat duel om de bal kwam, wist ik niet dat de bal er in ging. Ik wilde schieten en die verdediger blokte mij, voor mijn gevoel. Dus ik dacht dat het een penalty zou zijn. Ik lag op de grond, draaide mij om en zag ook Wout Weghorst nog naar de bal rennen. Op dat moment dacht ik dat Wout had gescoord, maar dat was ook niet zo."
De treffer zorgde voor veel opluchting, net als de gelijkmaker kort daarvoor van Stefan de Vrij. Het geduld van Oranje na rust werd met de twee doelpunten beloond. "De eerste helft begonnen we wel oké, maar verloren we na hun doelpunt de controle. Of het in de rust knetterde in de kleedkamer? Nee, en dat zou ook niet zoveel zin hebben gehad. Iedereen wist dat we oké waren begonnen. We moesten ervoor zorgen dat we klaar waren voor de tweede helft en er een tandje bij zouden doen."
Rol Verbruggen
Bondscoach Ronald Koeman wisselde halverwege Steven Bergwijn en bracht er met Weghorst een extra spits bij. "Turkije liep na die omzetting wat meer naar achteren en voor mijn gevoel kon ik wat sneller de bal krijgen en iets makkelijker in de situaties van één-tegen-één komen", aldus Gakpo, die Oranje na de 2-1 nog meerdere keren zag ontsnappen. "We zijn er nog niet klaar mee om Bart Verbruggen op zijn schouders te kloppen. Hij deed het geweldig. Ik denk dat we vandaag wel zes keepers hadden. Micky van de Ven haalde een bal van de lijn, Virgil van Dijk en De Vrij kopten alles weg, Denzel Dumfries ging nog voor een bal liggen. Het was chaotisch, we overleefden op een 'on-Nederlandse' manier. We hebben gevochten, met name in de tweede helft hebben we laten zien wat voor karakter er in deze ploeg zit."
De 25-jarige Gakpo denk dat de zwaarbevochten zege veel kan betekenen voor het vervolg van het toernooi. "Ieder land groeit in een toernooi. Dat geloof groeit mee. Alles valt nu langzaam goed. Deze wedstrijd kan ons een 'boost' geven richting de halve finale tegen Engeland."
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
25 seconden geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
2 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.
3 uur geledenZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
7 uur geleden