Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gakpo ziet Oranje op 'on-Nederlandse' manier overleven

Gakpo ziet Oranje op 'on-Nederlandse' manier overleven

BERLIJN (ANP) - Cody Gakpo zat er niet lang mee dat het tweede doelpunt van Nederland in de kwartfinale van het EK tegen Turkije (2-1) niet aan hem werd toegewezen, maar aan de Turkse verdediger Mert Müldür. Gakpo gaat daardoor niet in zijn eentje aan de leiding in het topscorersklassement, maar moet de eerste positie met zijn drie treffers nog altijd met drie anderen delen. De oud-PSV'er zag Oranje in de slotfase op een 'on-Nederlandse' manier overleven.

"Dat maakt mij echt niet uit, het gaat er om dat we in de halve finale staan", aldus Gakpo, die zelf niet in de gaten had hoe het winnende doelpunt in de 76e minuut over de doellijn verdween. "Toen ik in dat duel om de bal kwam, wist ik niet dat de bal er in ging. Ik wilde schieten en die verdediger blokte mij, voor mijn gevoel. Dus ik dacht dat het een penalty zou zijn. Ik lag op de grond, draaide mij om en zag ook Wout Weghorst nog naar de bal rennen. Op dat moment dacht ik dat Wout had gescoord, maar dat was ook niet zo."

De treffer zorgde voor veel opluchting, net als de gelijkmaker kort daarvoor van Stefan de Vrij. Het geduld van Oranje na rust werd met de twee doelpunten beloond. "De eerste helft begonnen we wel oké, maar verloren we na hun doelpunt de controle. Of het in de rust knetterde in de kleedkamer? Nee, en dat zou ook niet zoveel zin hebben gehad. Iedereen wist dat we oké waren begonnen. We moesten ervoor zorgen dat we klaar waren voor de tweede helft en er een tandje bij zouden doen."

Rol Verbruggen

Bondscoach Ronald Koeman wisselde halverwege Steven Bergwijn en bracht er met Weghorst een extra spits bij. "Turkije liep na die omzetting wat meer naar achteren en voor mijn gevoel kon ik wat sneller de bal krijgen en iets makkelijker in de situaties van één-tegen-één komen", aldus Gakpo, die Oranje na de 2-1 nog meerdere keren zag ontsnappen. "We zijn er nog niet klaar mee om Bart Verbruggen op zijn schouders te kloppen. Hij deed het geweldig. Ik denk dat we vandaag wel zes keepers hadden. Micky van de Ven haalde een bal van de lijn, Virgil van Dijk en De Vrij kopten alles weg, Denzel Dumfries ging nog voor een bal liggen. Het was chaotisch, we overleefden op een 'on-Nederlandse' manier. We hebben gevochten, met name in de tweede helft hebben we laten zien wat voor karakter er in deze ploeg zit."

De 25-jarige Gakpo denk dat de zwaarbevochten zege veel kan betekenen voor het vervolg van het toernooi. "Ieder land groeit in een toernooi. Dat geloof groeit mee. Alles valt nu langzaam goed. Deze wedstrijd kan ons een 'boost' geven richting de halve finale tegen Engeland."

Meer uit Voetbal

Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

2 uur geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

4 uur geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

10 uur geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

13 uur geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

14 uur geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

15 uur geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

1 dag geleden