Gakpo wil dat Oranje meer doet met vrije trappen en corners
MÜNCHEN (ANP) - Cody Gakpo erkent dat het Nederlands elftal meer voordeel uit vrije trappen en hoekschoppen moet halen. "Daar trainen we op en praten we over", zei de vleugelaanvaller op een persconferentie voor het uitduel van maandag van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. "Het kan en moet nog beter, maar die laatste vrije trap van me leverde wel een doelpunt op", doelde hij op de gelijkmaker van Nederland van afgelopen vrijdagavond tegen Hongarije (1-1).
Bondscoach Ronald Koeman benadrukte afgelopen week al dat zijn ploeg meer voordelen uit hoekschoppen moet halen. Gakpo en Xavi Simons nemen de meeste corners bij Oranje. "Ook daar oefenen we steeds op", zei Gakpo, die volgens Koeman de afgelopen jaren is uitgegroeid tot de gevaarlijkste aanvaller van het Nederlands elftal. De 25-jarige Gakpo maakte afgelopen zomer drie doelpunten op het EK in Duitsland, net als Dani Olmo (Spanje), Ivan Schranz (Slowakije), Jamal Musiala (Duitsland), Harry Kane (Engeland) en Georges Mikautadze (Georgië). De aanvaller van Liverpool werd zo gedeeld topscorer van de Europese eindronde. Gakpo trof ook driemaal doel voor Oranje op het laatste WK in Qatar.
Ook Gakpo had het afgelopen vrijdag lastig tegen Hongarije, dat weinig ruimte weggaf en veel spelers rond het eigen strafschopgebied hield. "Duitsland zal meer naar voren spelen", zei de aanvaller van Liverpool. "Dan komen er voor ons misschien wat meer ruimtes. Ik vind het leuk om grote wedstrijden te spelen zoals Frankrijk en Engeland, maar dan is voor mij Duitsland denk ik toch wel het leukste."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
1 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
3 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
4 uur geleden