Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gakpo wil dat Oranje meer doet met vrije trappen en corners

Gakpo wil dat Oranje meer doet met vrije trappen en corners

MÜNCHEN (ANP) - Cody Gakpo erkent dat het Nederlands elftal meer voordeel uit vrije trappen en hoekschoppen moet halen. "Daar trainen we op en praten we over", zei de vleugelaanvaller op een persconferentie voor het uitduel van maandag van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. "Het kan en moet nog beter, maar die laatste vrije trap van me leverde wel een doelpunt op", doelde hij op de gelijkmaker van Nederland van afgelopen vrijdagavond tegen Hongarije (1-1).

Bondscoach Ronald Koeman benadrukte afgelopen week al dat zijn ploeg meer voordelen uit hoekschoppen moet halen. Gakpo en Xavi Simons nemen de meeste corners bij Oranje. "Ook daar oefenen we steeds op", zei Gakpo, die volgens Koeman de afgelopen jaren is uitgegroeid tot de gevaarlijkste aanvaller van het Nederlands elftal. De 25-jarige Gakpo maakte afgelopen zomer drie doelpunten op het EK in Duitsland, net als Dani Olmo (Spanje), Ivan Schranz (Slowakije), Jamal Musiala (Duitsland), Harry Kane (Engeland) en Georges Mikautadze (Georgië). De aanvaller van Liverpool werd zo gedeeld topscorer van de Europese eindronde. Gakpo trof ook driemaal doel voor Oranje op het laatste WK in Qatar.

Ook Gakpo had het afgelopen vrijdag lastig tegen Hongarije, dat weinig ruimte weggaf en veel spelers rond het eigen strafschopgebied hield. "Duitsland zal meer naar voren spelen", zei de aanvaller van Liverpool. "Dan komen er voor ons misschien wat meer ruimtes. Ik vind het leuk om grote wedstrijden te spelen zoals Frankrijk en Engeland, maar dan is voor mij Duitsland denk ik toch wel het leukste."

Meer uit Voetbal

Volendam klopt NAC Breda (2-1) na rode kaarten Holtby en Jensen

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.

46 minuten geleden
Invaller Brobbey helpt Sunderland in blessuretijd naast Arsenal

SUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.

48 minuten geleden
Heracles wint ook bij Excelsior en is bijna van laatste plaats af

ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.

4 uur geleden
Doekhi bezorgt Bayern met twee treffers eerste puntenverlies

BERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.

4 uur geleden
Voetbalsters Ajax verslaan PSV in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).

6 uur geleden
Ierse voetbalbond wil dat Israël door UEFA wordt geschorst

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.

6 uur geleden
De Ligt redt in blessuretijd punt voor Manchester United

LONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).

6 uur geleden