Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gakpo wil dat Oranje meer doet met vrije trappen en corners

Gakpo wil dat Oranje meer doet met vrije trappen en corners

MÜNCHEN (ANP) - Cody Gakpo erkent dat het Nederlands elftal meer voordeel uit vrije trappen en hoekschoppen moet halen. "Daar trainen we op en praten we over", zei de vleugelaanvaller op een persconferentie voor het uitduel van maandag van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. "Het kan en moet nog beter, maar die laatste vrije trap van me leverde wel een doelpunt op", doelde hij op de gelijkmaker van Nederland van afgelopen vrijdagavond tegen Hongarije (1-1).

Bondscoach Ronald Koeman benadrukte afgelopen week al dat zijn ploeg meer voordelen uit hoekschoppen moet halen. Gakpo en Xavi Simons nemen de meeste corners bij Oranje. "Ook daar oefenen we steeds op", zei Gakpo, die volgens Koeman de afgelopen jaren is uitgegroeid tot de gevaarlijkste aanvaller van het Nederlands elftal. De 25-jarige Gakpo maakte afgelopen zomer drie doelpunten op het EK in Duitsland, net als Dani Olmo (Spanje), Ivan Schranz (Slowakije), Jamal Musiala (Duitsland), Harry Kane (Engeland) en Georges Mikautadze (Georgië). De aanvaller van Liverpool werd zo gedeeld topscorer van de Europese eindronde. Gakpo trof ook driemaal doel voor Oranje op het laatste WK in Qatar.

Ook Gakpo had het afgelopen vrijdag lastig tegen Hongarije, dat weinig ruimte weggaf en veel spelers rond het eigen strafschopgebied hield. "Duitsland zal meer naar voren spelen", zei de aanvaller van Liverpool. "Dan komen er voor ons misschien wat meer ruimtes. Ik vind het leuk om grote wedstrijden te spelen zoals Frankrijk en Engeland, maar dan is voor mij Duitsland denk ik toch wel het leukste."

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

3 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

3 uur geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

3 uur geleden
Barcelona verovert Supercup na zege op Real Madrid, rood De Jong

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.

4 uur geleden
Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

6 uur geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

6 uur geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

7 uur geleden