Gakpo wil dat Oranje meer doet met vrije trappen en corners
MÜNCHEN (ANP) - Cody Gakpo erkent dat het Nederlands elftal meer voordeel uit vrije trappen en hoekschoppen moet halen. "Daar trainen we op en praten we over", zei de vleugelaanvaller op een persconferentie voor het uitduel van maandag van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. "Het kan en moet nog beter, maar die laatste vrije trap van me leverde wel een doelpunt op", doelde hij op de gelijkmaker van Nederland van afgelopen vrijdagavond tegen Hongarije (1-1).
Bondscoach Ronald Koeman benadrukte afgelopen week al dat zijn ploeg meer voordelen uit hoekschoppen moet halen. Gakpo en Xavi Simons nemen de meeste corners bij Oranje. "Ook daar oefenen we steeds op", zei Gakpo, die volgens Koeman de afgelopen jaren is uitgegroeid tot de gevaarlijkste aanvaller van het Nederlands elftal. De 25-jarige Gakpo maakte afgelopen zomer drie doelpunten op het EK in Duitsland, net als Dani Olmo (Spanje), Ivan Schranz (Slowakije), Jamal Musiala (Duitsland), Harry Kane (Engeland) en Georges Mikautadze (Georgië). De aanvaller van Liverpool werd zo gedeeld topscorer van de Europese eindronde. Gakpo trof ook driemaal doel voor Oranje op het laatste WK in Qatar.
Ook Gakpo had het afgelopen vrijdag lastig tegen Hongarije, dat weinig ruimte weggaf en veel spelers rond het eigen strafschopgebied hield. "Duitsland zal meer naar voren spelen", zei de aanvaller van Liverpool. "Dan komen er voor ons misschien wat meer ruimtes. Ik vind het leuk om grote wedstrijden te spelen zoals Frankrijk en Engeland, maar dan is voor mij Duitsland denk ik toch wel het leukste."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
2 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
5 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
17 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
17 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
19 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
19 uur geleden