Gakpo verkozen als beste speler EK-duel tussen Oranje en Polen
HAMBURG (ANP) - Cody Gakpo is verkozen tot beste speler van het duel tussen het Nederlands elftal en Polen (2-1) op het EK. De aanvaller schoot Oranje in de 29e minuut op gelijke hoogte en zorgde vooral voor rust voor veel dreiging.
Gakpo werd in de 81e minuut gewisseld, net als Memphis Depay. Hij zat zo'n twee minuten op de bank toen de ingevallen Wout Weghorst de winnende treffer maakte. "We hebben Wout allemaal geknuffeld", zei Gakpo vlak na de wedstrijd in de perszaal van het Volksparkstadion in Hamburg.
"We begonnen best goed, maar als je dan met 1-0 achter komt, dan gaat er van alles door je heen", zei de aanvaller van Liverpool. "We hadden veel controle, maar dat veranderde even in de tweede helft. Toen werden we best ver teruggeduwd. Alle invallers hebben het heel goed gedaan. Ze maakten ons sterker."
Gakpo reageerde teleurgesteld nadat hij in de 81e minuut werd gewisseld. "Ik weet niet waarom ik eruit moest, maar ik mankeerde in ieder geval niets", zei de buitenspeler die genoot van de vele Nederlandse fans in het Volksparkstadion. "Ze hebben ons geholpen om een zware periode te doorstaan. We hebben zeker heel veel aan ze gehad."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
34 minuten geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
18 uur geleden