Gakpo verkozen als beste speler EK-duel tussen Oranje en Polen
HAMBURG (ANP) - Cody Gakpo is verkozen tot beste speler van het duel tussen het Nederlands elftal en Polen (2-1) op het EK. De aanvaller schoot Oranje in de 29e minuut op gelijke hoogte en zorgde vooral voor rust voor veel dreiging.
Gakpo werd in de 81e minuut gewisseld, net als Memphis Depay. Hij zat zo'n twee minuten op de bank toen de ingevallen Wout Weghorst de winnende treffer maakte. "We hebben Wout allemaal geknuffeld", zei Gakpo vlak na de wedstrijd in de perszaal van het Volksparkstadion in Hamburg.
"We begonnen best goed, maar als je dan met 1-0 achter komt, dan gaat er van alles door je heen", zei de aanvaller van Liverpool. "We hadden veel controle, maar dat veranderde even in de tweede helft. Toen werden we best ver teruggeduwd. Alle invallers hebben het heel goed gedaan. Ze maakten ons sterker."
Gakpo reageerde teleurgesteld nadat hij in de 81e minuut werd gewisseld. "Ik weet niet waarom ik eruit moest, maar ik mankeerde in ieder geval niets", zei de buitenspeler die genoot van de vele Nederlandse fans in het Volksparkstadion. "Ze hebben ons geholpen om een zware periode te doorstaan. We hebben zeker heel veel aan ze gehad."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
6 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
6 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
6 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
7 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
10 uur geleden