Gakpo uit zelfkritiek na verlies: hadden het beter moeten doen
DORTMUND (ANP) - Cody Gakpo wilde na de verloren halve finale op het EK tegen Engeland scheidsrechter Felix Zwayer niet van alles de schuld geven. "Er valt veel over de arbitrage te zeggen vandaag, maar dat hoeft niet. We hadden het zelf bij momenten beter moeten doen. We moeten het niet ergens anders gaan zoeken", sprak de linksbuiten in stadion Signal Iduna Park.
Gakpo, met drie doelpunten topscorer van Oranje dit EK, had het tegen Engeland de eerste helft moeilijk en kwam weinig in het spel voor. "Zij hadden de bal veel in de eerste helft en stonden verdedigend goed. Het kan aan meerdere dingen liggen. Ik vind het moeilijk om nu te zeggen waar het door kwam", aldus de voormalig PSV'er, die de wedstrijd na rust gelijk op zag gaan. "We groeiden in de tweede helft in de wedstrijd en kregen wat mogelijkheden. Het is jammer dat het beslissende doelpunt dan zo laat valt."
Pas op een later moment kan Gakpo met een goed gevoel terugkijken, zei hij. "We stonden na twintig jaar weer in een EK-finale, dat is een goede prestatie. Maar als je vandaag op het veld hebt gestaan, voel je dat niet zo. Een toernooi speel je altijd om te winnen. We zijn trots op elkaar en op de fans, die overal waren."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
7 uur geleden