Gakpo uit zelfkritiek na verlies: hadden het beter moeten doen
DORTMUND (ANP) - Cody Gakpo wilde na de verloren halve finale op het EK tegen Engeland scheidsrechter Felix Zwayer niet van alles de schuld geven. "Er valt veel over de arbitrage te zeggen vandaag, maar dat hoeft niet. We hadden het zelf bij momenten beter moeten doen. We moeten het niet ergens anders gaan zoeken", sprak de linksbuiten in stadion Signal Iduna Park.
Gakpo, met drie doelpunten topscorer van Oranje dit EK, had het tegen Engeland de eerste helft moeilijk en kwam weinig in het spel voor. "Zij hadden de bal veel in de eerste helft en stonden verdedigend goed. Het kan aan meerdere dingen liggen. Ik vind het moeilijk om nu te zeggen waar het door kwam", aldus de voormalig PSV'er, die de wedstrijd na rust gelijk op zag gaan. "We groeiden in de tweede helft in de wedstrijd en kregen wat mogelijkheden. Het is jammer dat het beslissende doelpunt dan zo laat valt."
Pas op een later moment kan Gakpo met een goed gevoel terugkijken, zei hij. "We stonden na twintig jaar weer in een EK-finale, dat is een goede prestatie. Maar als je vandaag op het veld hebt gestaan, voel je dat niet zo. Een toernooi speel je altijd om te winnen. We zijn trots op elkaar en op de fans, die overal waren."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Harry Maguire is door bondscoach Thomas Tuchel opgeroepen voor de komende twee oefenwedstrijden van de Engelse voetballers tegen Uruguay en Japan. De 33-jarige verdediger van Manchester United maakte twee jaar geleden voor het laatst deel uit van de nationale selectie.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Kees Smit voor het eerst voor het Nederlands elftal geselecteerd. De 20-jarige middenvelder van AZ maakt deel uit van de groep van 26 spelers voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldt voetbalbond KNVB.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
14 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
14 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
14 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
15 uur geleden