Gakpo schaart zich in rijtje met Neeskens, Bergkamp en Sneijder
AL KHOR (ANP) - Voor de derde groepswedstrijd op rij opende Cody Gakpo tegen Qatar de score voor het Nederlands elftal. Dit keer met zijn rechtervoet, na een rake kopbal tegen Senegal en een verwoestende uithaal met links tegen Ecuador. "Als je het zo zegt, dan lijkt het een bijzondere hattrick", lachte de aanvaller van PSV.
Gakpo is 'on fire' op het WK in Qatar. Zijn naam valt tijdens iedere persconferentie van Oranje. Vooral Engelse journalisten raken niet over hem uitgepraat. Ze willen van alle spelers en bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal weten of de geboren Eindhovenaar klaar is voor een vertrek naar Manchester United.
De gedeeld topscorer van het WK, samen met de Fransman Kylian Mbappé en Enner Valencia van Ecuador, is gestreeld door alle belangstelling. "Maar ik ben daar nu niet mee bezig", zei hij. "Echt, ik wil hier met het Nederlands elftal presteren. Daar gaat het nu om. Ik wil mezelf verbeteren, want ik ook kan beter. Wat er later komt, dat zien we eventueel later wel. Dat is nu niet belangrijk."
Vertrouwen
"Uiteindelijk ben ik een paar keer het eindstation geweest, maar we doen het als team", weet Gakpo. "Iedereen helpt elkaar. We zijn door naar de achtste finales. We waren vaster aan de bal dan in de vorige wedstrijden, we hadden iets meer controle. We hebben weer gewonnen. Ik denk dat dit vertrouwen geeft."
Natuurlijk gaat het uiteindelijk om hoe het Nederlands elftal als team presteert. Maar Gakpo schaarde zich met zijn treffer tegen Qatar in een bijzonder rijtje. Alleen Johan Neeskens (1974), Dennis Bergkamp (1994) en Wesley Sneijder (2010) scoorden ook in drie achtereenvolgende WK-duels. "Als je het zo zegt, dan is het wel bijzonder", erkende hij.
Positie Gakpo
Louis van Gaal gebruikt de PSV-linksbuiten op het WK afwisselend als aanvallende middenvelder en centrumaanvaller. "Ik moest hem even overtuigen, maar nu vindt hij me een fantastische trainer", zei de bondscoach. Gakpo vormde tegen Qatar een aanvalsduo met Memphis Depay. "De bondscoach bekijkt alles per wedstrijd. De positie die ik bij PSV heb, die bestaat niet in het systeem dat het Nederlands elftal voetbalt", weet hij.
"Als nummer 10 moet ik meer met middenvelders combineren", merkt Gakpo op. "En als spits heb ik veel ruimte, samen met Memphis." Depay is zeer te spreken over zijn nieuwe maatje voorin bij Oranje. "Hij laat steeds weer zien dat hij belangrijk voor ons is. Cody is een heel goede voetballer en steekt hier in zeer goede vorm. Zulke spelers kunnen we goed gebruiken met de beslissende fase van het toernooi op komst."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
5 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
6 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
7 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
17 uur geleden