Gakpo schaart zich in rijtje met Neeskens, Bergkamp en Sneijder
AL KHOR (ANP) - Voor de derde groepswedstrijd op rij opende Cody Gakpo tegen Qatar de score voor het Nederlands elftal. Dit keer met zijn rechtervoet, na een rake kopbal tegen Senegal en een verwoestende uithaal met links tegen Ecuador. "Als je het zo zegt, dan lijkt het een bijzondere hattrick", lachte de aanvaller van PSV.
Gakpo is 'on fire' op het WK in Qatar. Zijn naam valt tijdens iedere persconferentie van Oranje. Vooral Engelse journalisten raken niet over hem uitgepraat. Ze willen van alle spelers en bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal weten of de geboren Eindhovenaar klaar is voor een vertrek naar Manchester United.
De gedeeld topscorer van het WK, samen met de Fransman Kylian Mbappé en Enner Valencia van Ecuador, is gestreeld door alle belangstelling. "Maar ik ben daar nu niet mee bezig", zei hij. "Echt, ik wil hier met het Nederlands elftal presteren. Daar gaat het nu om. Ik wil mezelf verbeteren, want ik ook kan beter. Wat er later komt, dat zien we eventueel later wel. Dat is nu niet belangrijk."
Vertrouwen
"Uiteindelijk ben ik een paar keer het eindstation geweest, maar we doen het als team", weet Gakpo. "Iedereen helpt elkaar. We zijn door naar de achtste finales. We waren vaster aan de bal dan in de vorige wedstrijden, we hadden iets meer controle. We hebben weer gewonnen. Ik denk dat dit vertrouwen geeft."
Natuurlijk gaat het uiteindelijk om hoe het Nederlands elftal als team presteert. Maar Gakpo schaarde zich met zijn treffer tegen Qatar in een bijzonder rijtje. Alleen Johan Neeskens (1974), Dennis Bergkamp (1994) en Wesley Sneijder (2010) scoorden ook in drie achtereenvolgende WK-duels. "Als je het zo zegt, dan is het wel bijzonder", erkende hij.
Positie Gakpo
Louis van Gaal gebruikt de PSV-linksbuiten op het WK afwisselend als aanvallende middenvelder en centrumaanvaller. "Ik moest hem even overtuigen, maar nu vindt hij me een fantastische trainer", zei de bondscoach. Gakpo vormde tegen Qatar een aanvalsduo met Memphis Depay. "De bondscoach bekijkt alles per wedstrijd. De positie die ik bij PSV heb, die bestaat niet in het systeem dat het Nederlands elftal voetbalt", weet hij.
"Als nummer 10 moet ik meer met middenvelders combineren", merkt Gakpo op. "En als spits heb ik veel ruimte, samen met Memphis." Depay is zeer te spreken over zijn nieuwe maatje voorin bij Oranje. "Hij laat steeds weer zien dat hij belangrijk voor ons is. Cody is een heel goede voetballer en steekt hier in zeer goede vorm. Zulke spelers kunnen we goed gebruiken met de beslissende fase van het toernooi op komst."
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
8 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
14 uur geleden