Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gakpo schaart zich in rijtje met Neeskens, Bergkamp en Sneijder

Gakpo schaart zich in rijtje met Neeskens, Bergkamp en Sneijder

AL KHOR (ANP) - Voor de derde groepswedstrijd op rij opende Cody Gakpo tegen Qatar de score voor het Nederlands elftal. Dit keer met zijn rechtervoet, na een rake kopbal tegen Senegal en een verwoestende uithaal met links tegen Ecuador. "Als je het zo zegt, dan lijkt het een bijzondere hattrick", lachte de aanvaller van PSV.

Gakpo is 'on fire' op het WK in Qatar. Zijn naam valt tijdens iedere persconferentie van Oranje. Vooral Engelse journalisten raken niet over hem uitgepraat. Ze willen van alle spelers en bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal weten of de geboren Eindhovenaar klaar is voor een vertrek naar Manchester United.

De gedeeld topscorer van het WK, samen met de Fransman Kylian Mbappé en Enner Valencia van Ecuador, is gestreeld door alle belangstelling. "Maar ik ben daar nu niet mee bezig", zei hij. "Echt, ik wil hier met het Nederlands elftal presteren. Daar gaat het nu om. Ik wil mezelf verbeteren, want ik ook kan beter. Wat er later komt, dat zien we eventueel later wel. Dat is nu niet belangrijk."

Vertrouwen

"Uiteindelijk ben ik een paar keer het eindstation geweest, maar we doen het als team", weet Gakpo. "Iedereen helpt elkaar. We zijn door naar de achtste finales. We waren vaster aan de bal dan in de vorige wedstrijden, we hadden iets meer controle. We hebben weer gewonnen. Ik denk dat dit vertrouwen geeft."

Natuurlijk gaat het uiteindelijk om hoe het Nederlands elftal als team presteert. Maar Gakpo schaarde zich met zijn treffer tegen Qatar in een bijzonder rijtje. Alleen Johan Neeskens (1974), Dennis Bergkamp (1994) en Wesley Sneijder (2010) scoorden ook in drie achtereenvolgende WK-duels. "Als je het zo zegt, dan is het wel bijzonder", erkende hij.

Positie Gakpo

Louis van Gaal gebruikt de PSV-linksbuiten op het WK afwisselend als aanvallende middenvelder en centrumaanvaller. "Ik moest hem even overtuigen, maar nu vindt hij me een fantastische trainer", zei de bondscoach. Gakpo vormde tegen Qatar een aanvalsduo met Memphis Depay. "De bondscoach bekijkt alles per wedstrijd. De positie die ik bij PSV heb, die bestaat niet in het systeem dat het Nederlands elftal voetbalt", weet hij.

"Als nummer 10 moet ik meer met middenvelders combineren", merkt Gakpo op. "En als spits heb ik veel ruimte, samen met Memphis." Depay is zeer te spreken over zijn nieuwe maatje voorin bij Oranje. "Hij laat steeds weer zien dat hij belangrijk voor ons is. Cody is een heel goede voetballer en steekt hier in zeer goede vorm. Zulke spelers kunnen we goed gebruiken met de beslissende fase van het toernooi op komst."

Meer uit Voetbal

Ekkelenkamp helpt Udinese met doelpunt langs AS Roma

UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.

12 uur geleden
Spits Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.

12 uur geleden
Feyenoord laat gehuurde aanvaller Larin terugkeren naar Mallorca

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.

14 uur geleden
Voetbalbaas Infantino wil verbanning Rusland opheffen

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."

16 uur geleden
FC Utrecht neemt afscheid van Finnsson, Van de Haar en Jenner

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.

16 uur geleden
Feyenoord accepteert schorsing van één duel voor Borges

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.

18 uur geleden
Doelman Paes tekent contract tot medio 2029 bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.

18 uur geleden