Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gakpo redt PSV in blessuretijd met strafschop tegen RKC

Gakpo redt PSV in blessuretijd met strafschop tegen RKC

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft een nieuwe tegenslag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij stelde in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk teleur en wist pas diep in blessuretijd afstand te nemen. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük gaf PSV in de 96e minuut een strafschop nadat invaller Hans Mulder met zijn voet het hoofd raakte van Xavi Simons, wat werd beoordeeld als gevaarlijk spel. Cody Gakpo scoorde: 1-0.

De zege kwam bijzonder gelegen voor PSV, dat vorige week verloor bij FC Twente (2-1) en donderdag in de Europa League tegen de Noorse club Bodø/Glimt (1-1) ook niet kon overtuigen. Met twee topwedstrijden in aantocht, donderdag tegen Arsenal in de Europa League en zondag tegen Feyenoord in de Eredivisie, kon PSV zich een gelijkspel tegen RKC niet permitteren. De achterstand op koploper Ajax blijft nu beperkt tot 3 punten.

Ibrahim Sangaré ontbrak bij PSV. De Ivoriaan was ziek. Érick Gutiérrez nam zijn plek op het middenveld over. Van Nistelrooij passeerde linksback Philipp Max en spits Yorbe Vertessen na het duel met Bodø/Glimt. Phillipp Mwene verhuisde achterin van de rechter naar de linkerkant, waardoor er op rechts een plek vrijkwam voor Ki-Jana Hoever. Anwar El Ghazi kreeg centraal voorin de kans en startte zo voor het eerst sinds zijn overstap van Aston Villa in de basis.

Compact

RKC verdedigde compact en had in de beginfase weinig moeite om PSV van het doel te houden. Pas na een half uur volgden de eerste serieuze kansen voor PSV, dat vaak te voorspelbaar en in een laag tempo speelde om RKC te ontregelen. Gakpo had in de 42e minuut moeten scoren. De linksbuiten schoot de bal in vrije positie tegen de paal. Even daarvoor stond de lat een treffer van Gakpo, uit een vrije trap, al in de weg. Onder een voorzichtig fluitconcert begeleidden de supporters de spelers van PSV richting de kleedkamer.

RKC stond aan het begin van de tweede helft even flink onder druk, maar bleef overeind. Guus Til, een andere invaller aan de kant van PSV, kopte de bal halverwege tegen de lat. RKC begon steeds meer in een resultaat te geloven en Pelle Clement en Michiel Kramer testten PSV-doelman Walter Benítez.

PSV trok dankzij de toegekende strafschop alsnog aan het langste eind, tot woede van met name RKC-keeper Etienne Vaessen.

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

10 uur geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

15 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

15 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

15 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

18 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

18 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

19 uur geleden