Gakpo redt PSV in blessuretijd met strafschop tegen RKC
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft een nieuwe tegenslag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij stelde in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk teleur en wist pas diep in blessuretijd afstand te nemen. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük gaf PSV in de 96e minuut een strafschop nadat invaller Hans Mulder met zijn voet het hoofd raakte van Xavi Simons, wat werd beoordeeld als gevaarlijk spel. Cody Gakpo scoorde: 1-0.
De zege kwam bijzonder gelegen voor PSV, dat vorige week verloor bij FC Twente (2-1) en donderdag in de Europa League tegen de Noorse club Bodø/Glimt (1-1) ook niet kon overtuigen. Met twee topwedstrijden in aantocht, donderdag tegen Arsenal in de Europa League en zondag tegen Feyenoord in de Eredivisie, kon PSV zich een gelijkspel tegen RKC niet permitteren. De achterstand op koploper Ajax blijft nu beperkt tot 3 punten.
Ibrahim Sangaré ontbrak bij PSV. De Ivoriaan was ziek. Érick Gutiérrez nam zijn plek op het middenveld over. Van Nistelrooij passeerde linksback Philipp Max en spits Yorbe Vertessen na het duel met Bodø/Glimt. Phillipp Mwene verhuisde achterin van de rechter naar de linkerkant, waardoor er op rechts een plek vrijkwam voor Ki-Jana Hoever. Anwar El Ghazi kreeg centraal voorin de kans en startte zo voor het eerst sinds zijn overstap van Aston Villa in de basis.
Compact
RKC verdedigde compact en had in de beginfase weinig moeite om PSV van het doel te houden. Pas na een half uur volgden de eerste serieuze kansen voor PSV, dat vaak te voorspelbaar en in een laag tempo speelde om RKC te ontregelen. Gakpo had in de 42e minuut moeten scoren. De linksbuiten schoot de bal in vrije positie tegen de paal. Even daarvoor stond de lat een treffer van Gakpo, uit een vrije trap, al in de weg. Onder een voorzichtig fluitconcert begeleidden de supporters de spelers van PSV richting de kleedkamer.
RKC stond aan het begin van de tweede helft even flink onder druk, maar bleef overeind. Guus Til, een andere invaller aan de kant van PSV, kopte de bal halverwege tegen de lat. RKC begon steeds meer in een resultaat te geloven en Pelle Clement en Michiel Kramer testten PSV-doelman Walter Benítez.
PSV trok dankzij de toegekende strafschop alsnog aan het langste eind, tot woede van met name RKC-keeper Etienne Vaessen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
14 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden