Gakpo redt PSV in blessuretijd met strafschop tegen RKC
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft een nieuwe tegenslag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij stelde in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk teleur en wist pas diep in blessuretijd afstand te nemen. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük gaf PSV in de 96e minuut een strafschop nadat invaller Hans Mulder met zijn voet het hoofd raakte van Xavi Simons, wat werd beoordeeld als gevaarlijk spel. Cody Gakpo scoorde: 1-0.
De zege kwam bijzonder gelegen voor PSV, dat vorige week verloor bij FC Twente (2-1) en donderdag in de Europa League tegen de Noorse club Bodø/Glimt (1-1) ook niet kon overtuigen. Met twee topwedstrijden in aantocht, donderdag tegen Arsenal in de Europa League en zondag tegen Feyenoord in de Eredivisie, kon PSV zich een gelijkspel tegen RKC niet permitteren. De achterstand op koploper Ajax blijft nu beperkt tot 3 punten.
Ibrahim Sangaré ontbrak bij PSV. De Ivoriaan was ziek. Érick Gutiérrez nam zijn plek op het middenveld over. Van Nistelrooij passeerde linksback Philipp Max en spits Yorbe Vertessen na het duel met Bodø/Glimt. Phillipp Mwene verhuisde achterin van de rechter naar de linkerkant, waardoor er op rechts een plek vrijkwam voor Ki-Jana Hoever. Anwar El Ghazi kreeg centraal voorin de kans en startte zo voor het eerst sinds zijn overstap van Aston Villa in de basis.
Compact
RKC verdedigde compact en had in de beginfase weinig moeite om PSV van het doel te houden. Pas na een half uur volgden de eerste serieuze kansen voor PSV, dat vaak te voorspelbaar en in een laag tempo speelde om RKC te ontregelen. Gakpo had in de 42e minuut moeten scoren. De linksbuiten schoot de bal in vrije positie tegen de paal. Even daarvoor stond de lat een treffer van Gakpo, uit een vrije trap, al in de weg. Onder een voorzichtig fluitconcert begeleidden de supporters de spelers van PSV richting de kleedkamer.
RKC stond aan het begin van de tweede helft even flink onder druk, maar bleef overeind. Guus Til, een andere invaller aan de kant van PSV, kopte de bal halverwege tegen de lat. RKC begon steeds meer in een resultaat te geloven en Pelle Clement en Michiel Kramer testten PSV-doelman Walter Benítez.
PSV trok dankzij de toegekende strafschop alsnog aan het langste eind, tot woede van met name RKC-keeper Etienne Vaessen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
5 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
8 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
9 uur geleden