Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gakpo redt PSV in blessuretijd met strafschop tegen RKC

Gakpo redt PSV in blessuretijd met strafschop tegen RKC

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft een nieuwe tegenslag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij stelde in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk teleur en wist pas diep in blessuretijd afstand te nemen. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük gaf PSV in de 96e minuut een strafschop nadat invaller Hans Mulder met zijn voet het hoofd raakte van Xavi Simons, wat werd beoordeeld als gevaarlijk spel. Cody Gakpo scoorde: 1-0.

De zege kwam bijzonder gelegen voor PSV, dat vorige week verloor bij FC Twente (2-1) en donderdag in de Europa League tegen de Noorse club Bodø/Glimt (1-1) ook niet kon overtuigen. Met twee topwedstrijden in aantocht, donderdag tegen Arsenal in de Europa League en zondag tegen Feyenoord in de Eredivisie, kon PSV zich een gelijkspel tegen RKC niet permitteren. De achterstand op koploper Ajax blijft nu beperkt tot 3 punten.

Ibrahim Sangaré ontbrak bij PSV. De Ivoriaan was ziek. Érick Gutiérrez nam zijn plek op het middenveld over. Van Nistelrooij passeerde linksback Philipp Max en spits Yorbe Vertessen na het duel met Bodø/Glimt. Phillipp Mwene verhuisde achterin van de rechter naar de linkerkant, waardoor er op rechts een plek vrijkwam voor Ki-Jana Hoever. Anwar El Ghazi kreeg centraal voorin de kans en startte zo voor het eerst sinds zijn overstap van Aston Villa in de basis.

Compact

RKC verdedigde compact en had in de beginfase weinig moeite om PSV van het doel te houden. Pas na een half uur volgden de eerste serieuze kansen voor PSV, dat vaak te voorspelbaar en in een laag tempo speelde om RKC te ontregelen. Gakpo had in de 42e minuut moeten scoren. De linksbuiten schoot de bal in vrije positie tegen de paal. Even daarvoor stond de lat een treffer van Gakpo, uit een vrije trap, al in de weg. Onder een voorzichtig fluitconcert begeleidden de supporters de spelers van PSV richting de kleedkamer.

RKC stond aan het begin van de tweede helft even flink onder druk, maar bleef overeind. Guus Til, een andere invaller aan de kant van PSV, kopte de bal halverwege tegen de lat. RKC begon steeds meer in een resultaat te geloven en Pelle Clement en Michiel Kramer testten PSV-doelman Walter Benítez.

PSV trok dankzij de toegekende strafschop alsnog aan het langste eind, tot woede van met name RKC-keeper Etienne Vaessen.

Meer uit Voetbal

Vitesse mist ticket voor play-offs, Den Bosch profiteert

LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.

5 uur geleden
Duel tussen Cambuur en Vitesse definitief gestaakt door vuurwerk

LEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.

5 uur geleden
Hoge Raad buigt zich na seizoen over zaak van KNVB tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.

7 uur geleden
Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

11 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

16 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

1 dag geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

1 dag geleden