Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gakpo redt PSV in blessuretijd met strafschop tegen RKC

Gakpo redt PSV in blessuretijd met strafschop tegen RKC

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft een nieuwe tegenslag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij stelde in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk teleur en wist pas diep in blessuretijd afstand te nemen. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük gaf PSV in de 96e minuut een strafschop nadat invaller Hans Mulder met zijn voet het hoofd raakte van Xavi Simons, wat werd beoordeeld als gevaarlijk spel. Cody Gakpo scoorde: 1-0.

De zege kwam bijzonder gelegen voor PSV, dat vorige week verloor bij FC Twente (2-1) en donderdag in de Europa League tegen de Noorse club Bodø/Glimt (1-1) ook niet kon overtuigen. Met twee topwedstrijden in aantocht, donderdag tegen Arsenal in de Europa League en zondag tegen Feyenoord in de Eredivisie, kon PSV zich een gelijkspel tegen RKC niet permitteren. De achterstand op koploper Ajax blijft nu beperkt tot 3 punten.

Ibrahim Sangaré ontbrak bij PSV. De Ivoriaan was ziek. Érick Gutiérrez nam zijn plek op het middenveld over. Van Nistelrooij passeerde linksback Philipp Max en spits Yorbe Vertessen na het duel met Bodø/Glimt. Phillipp Mwene verhuisde achterin van de rechter naar de linkerkant, waardoor er op rechts een plek vrijkwam voor Ki-Jana Hoever. Anwar El Ghazi kreeg centraal voorin de kans en startte zo voor het eerst sinds zijn overstap van Aston Villa in de basis.

Compact

RKC verdedigde compact en had in de beginfase weinig moeite om PSV van het doel te houden. Pas na een half uur volgden de eerste serieuze kansen voor PSV, dat vaak te voorspelbaar en in een laag tempo speelde om RKC te ontregelen. Gakpo had in de 42e minuut moeten scoren. De linksbuiten schoot de bal in vrije positie tegen de paal. Even daarvoor stond de lat een treffer van Gakpo, uit een vrije trap, al in de weg. Onder een voorzichtig fluitconcert begeleidden de supporters de spelers van PSV richting de kleedkamer.

RKC stond aan het begin van de tweede helft even flink onder druk, maar bleef overeind. Guus Til, een andere invaller aan de kant van PSV, kopte de bal halverwege tegen de lat. RKC begon steeds meer in een resultaat te geloven en Pelle Clement en Michiel Kramer testten PSV-doelman Walter Benítez.

PSV trok dankzij de toegekende strafschop alsnog aan het langste eind, tot woede van met name RKC-keeper Etienne Vaessen.

Meer uit Voetbal

Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

18 minuten geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

47 minuten geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

1 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

1 uur geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

4 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

4 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

4 uur geleden