Gakpo reageert ingetogen als hij voor Liverpool tegen PSV scoort
EINDHOVEN (ANP) - Cody Gakpo zal woensdag niet uitbundig juichen als hij in de Champions League voor Liverpool tegen PSV scoort. "Ik heb veel te danken aan deze club, het is een speciale wedstrijd voor mij. Ik kijk ernaar uit om hier weer op het veld te staan", zei hij dinsdag in het Philips Stadion.
Trainer Arne Slot liet veel basisspelers in Engeland achter. Liverpool is al zeker van de achtste finales en het maakt hem niet uit of zijn elftal als eerste of tweede eindigt. Gakpo mocht wel mee naar Eindhoven. "Ik denk dat de trainer wel aanvoelde dat ik hier graag deel van uit wilde maken. Ik hoop op een positief onthaal. Ik heb altijd een goede band met de club en de supporters gehad."
Het zal vreemd aanvoelen als hij woensdag met de bus van Liverpool aankomt bij het stadion, vermoedt Gakpo. "Ik ben nog nooit in de kleedkamer van de gasten geweest. Dat ben ik niet gewend. Als de wedstrijd begint, zal dat gevoel wel verdwijnen", aldus de international, die nu twee jaar bij Liverpool voetbalt. "In de tussentijd ben ik volwassener geworden en heb ik meer wedstrijden in de benen. Dat is denk ik het grootste verschil."
De oud-PSV'er roemt Slot. "Ik denk dat we nu wat meer spelen op balbezit. We proberen een tegenstander kapot te spelen door de bal lang in bezit te houden. Bij balverlies zitten we er snel bovenop. Het is een tactiek die ons allemaal goed ligt. Daarnaast hebben we een hele fitte groep, in tegenstelling tot vorig seizoen toen we geregeld wat spelers misten. Elke positie is nu dubbel bezet met veel kwaliteit."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.
21 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).
22 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.
9 uur geleden