Gakpo reageert ingetogen als hij voor Liverpool tegen PSV scoort
EINDHOVEN (ANP) - Cody Gakpo zal woensdag niet uitbundig juichen als hij in de Champions League voor Liverpool tegen PSV scoort. "Ik heb veel te danken aan deze club, het is een speciale wedstrijd voor mij. Ik kijk ernaar uit om hier weer op het veld te staan", zei hij dinsdag in het Philips Stadion.
Trainer Arne Slot liet veel basisspelers in Engeland achter. Liverpool is al zeker van de achtste finales en het maakt hem niet uit of zijn elftal als eerste of tweede eindigt. Gakpo mocht wel mee naar Eindhoven. "Ik denk dat de trainer wel aanvoelde dat ik hier graag deel van uit wilde maken. Ik hoop op een positief onthaal. Ik heb altijd een goede band met de club en de supporters gehad."
Het zal vreemd aanvoelen als hij woensdag met de bus van Liverpool aankomt bij het stadion, vermoedt Gakpo. "Ik ben nog nooit in de kleedkamer van de gasten geweest. Dat ben ik niet gewend. Als de wedstrijd begint, zal dat gevoel wel verdwijnen", aldus de international, die nu twee jaar bij Liverpool voetbalt. "In de tussentijd ben ik volwassener geworden en heb ik meer wedstrijden in de benen. Dat is denk ik het grootste verschil."
De oud-PSV'er roemt Slot. "Ik denk dat we nu wat meer spelen op balbezit. We proberen een tegenstander kapot te spelen door de bal lang in bezit te houden. Bij balverlies zitten we er snel bovenop. Het is een tactiek die ons allemaal goed ligt. Daarnaast hebben we een hele fitte groep, in tegenstelling tot vorig seizoen toen we geregeld wat spelers misten. Elke positie is nu dubbel bezet met veel kwaliteit."
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
11 minuten geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
5 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
7 uur geleden