Gakpo reageert ingetogen als hij voor Liverpool tegen PSV scoort
EINDHOVEN (ANP) - Cody Gakpo zal woensdag niet uitbundig juichen als hij in de Champions League voor Liverpool tegen PSV scoort. "Ik heb veel te danken aan deze club, het is een speciale wedstrijd voor mij. Ik kijk ernaar uit om hier weer op het veld te staan", zei hij dinsdag in het Philips Stadion.
Trainer Arne Slot liet veel basisspelers in Engeland achter. Liverpool is al zeker van de achtste finales en het maakt hem niet uit of zijn elftal als eerste of tweede eindigt. Gakpo mocht wel mee naar Eindhoven. "Ik denk dat de trainer wel aanvoelde dat ik hier graag deel van uit wilde maken. Ik hoop op een positief onthaal. Ik heb altijd een goede band met de club en de supporters gehad."
Het zal vreemd aanvoelen als hij woensdag met de bus van Liverpool aankomt bij het stadion, vermoedt Gakpo. "Ik ben nog nooit in de kleedkamer van de gasten geweest. Dat ben ik niet gewend. Als de wedstrijd begint, zal dat gevoel wel verdwijnen", aldus de international, die nu twee jaar bij Liverpool voetbalt. "In de tussentijd ben ik volwassener geworden en heb ik meer wedstrijden in de benen. Dat is denk ik het grootste verschil."
De oud-PSV'er roemt Slot. "Ik denk dat we nu wat meer spelen op balbezit. We proberen een tegenstander kapot te spelen door de bal lang in bezit te houden. Bij balverlies zitten we er snel bovenop. Het is een tactiek die ons allemaal goed ligt. Daarnaast hebben we een hele fitte groep, in tegenstelling tot vorig seizoen toen we geregeld wat spelers misten. Elke positie is nu dubbel bezet met veel kwaliteit."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
6 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
6 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
12 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
15 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
1 dag geleden