Gakpo op EK op jacht naar Van Basten, Kluivert en Van Nistelrooij
BERLIJN (ANP) - Cody Gakpo gaat zaterdag in de kwartfinale van het EK tegen Turkije op jacht naar Marco van Basten, Patrick Kluivert en Ruud van Nistelrooij. De aanvaller van Liverpool maakte op het EK in Duitsland tot dusverre drie doelpunten en is daarmee gedeeld topscorer. De andere drie aanvallers van Oranje maakten in het verleden op een EK meer doelpunten.
Van Basten trof op het EK van 1988 vijf keer doel en Kluivert deed dat op het EK van 2000. Van Nistelrooij was op het EK van 2004 vier keer trefzeker.
Xavi Simons gaf op dit EK drie assists en is daarmee voorlopig koploper. Het record op een EK is vier assists en dat wordt gedeeld door Ljubinko Drulovic (toenmalig Joegoslavië, EK 2000), Eden Hazard (België, EK 2016), Aaron Ramsey (Wales, EK 2016) en Steven Zuber (Zwitserland, EK 2021).
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
59 minuten geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
5 uur geleden