Gakpo meldt zich met derde treffer aan kop topscorerslijst EK
MÜNCHEN (ANP) - Cody Gakpo heeft zich aan kop gemeld van de topscorerslijst van het EK. De Oranje-international opende in de achtste finale tegen Roemenië in de twintigste minuut de score (1-0).
Gakpo scoorde eerder tegen Polen en Oostenrijk en deelt met drie treffers de eerste plaats met Georges Mikautadze (Georgië), Jamal Musiala (Duitsland) en Ivan Schranz (Slowakije), die ook drie doelpunten maakten. Naast Gakpo zit van dat viertal alleen Musiala nog in het toernooi.
Voor de 25-jarige Gakpo is het zijn zesde doelpunt op een eindtoernooi. Op het WK van 2022 in Qatar scoorde hij drie keer. Gakpo maakte in 28 interlands (de wedstrijd tegen Roemenië al meegerekend) twaalf doelpunten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
36 minuten geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
15 uur geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
15 uur geledenATLANTA (ANP) - Engeland heeft zich met veel moeite geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won met 2-1 van de Democratische Republiek Congo, dankzij twee late doelpunten van Harry Kane.
15 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.
1 dag geleden