Gakpo maakt tegen Oostenrijk vijfde doelpunt op eindtoernooi
BERLIJN (ANP) - Cody Gakpo heeft voor het Nederlands elftal voor de vijfde keer gescoord op een eindtoernooi. De aanvaller maakte in de groepswedstrijd tegen Oostenrijk kort na rust gelijk op aangeven van Xavi Simons: 1-1.
Gakpo had ook al gescoord in de eerste wedstrijd tegen Polen. Op het WK van 2022 in Qatar was hij in de groepsfase drie keer trefzeker. Gakpo maakte in 27 interlands (de wedstrijd tegen Oostenrijk al meegerekend) elf doelpunten.
Nederland heeft nu in de groepsfases van alle EK's vijftig keer gescoord. Alleen Spanje lukte dat ook. Dat land bereikte de grens van vijftig doelpunten maandag tegen Albanië.
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
1 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
19 uur geleden