Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gakpo kan woensdag met PSV meedoen tegen Galatasaray

Gakpo kan woensdag met PSV meedoen tegen Galatasaray

EINDHOVEN (ANP) - Cody Gakpo kan woensdag met PSV meedoen in de thuiswedstrijd tegen Galatasaray in de tweede voorronde van de Champions League. De international sloot na het Europees kampioenschap vorige week weer aan bij de Eindhovenaren en hij maakt een goede indruk op trainer Roger Schmidt. "Cody is een optie voor morgen, hoe lang hij kan en gaat spelen weet ik niet", aldus de Duitser. "Hij kan zowel aan de wedstrijd beginnen of als invaller in het veld komen."

"Cody doet het erg goed, hij heeft ook doorgetraind tijdens zijn vakantie", vervolgde Schmidt. "Hij maakt een scherpe indruk."

Denzel Dumfries en Donyell Malen, de twee andere Oranje-internationals van PSV, zitten niet bij de selectie. Schmidt gaat ervan uit dat beide spelers deze transferperiode vertrekken. "Toen ik hier vorig seizoen begon, was eigenlijk al duidelijk dat Denzel en Donyell zouden beginnen aan hun laatste seizoen. Ze hebben een duidelijke wens om te vertrekken."

Concurrentie

Doelman Yvon Mvogo blijft ook dit seizoen bij PSV. De Zwitser zal de concurrentie aan moeten met de van FC Twente overgekomen Joël Drommel. Mvogo was met Zwitserland lang actief op het EK en zit nog niet bij de groep. Drommel is voorlopig eerste doelman en keept woensdag tegen Galatasaray.

"Ik ben tevreden over wat ik van mijn groep in trainingen en oefenwedstrijden heb gezien", aldus Schmidt. "Maar morgen is het een nieuwe situatie, een wedstrijd waarin het er om gaat. Er een klein beetje klaar voor zijn is niet genoeg, we moeten er helemaal klaar voor zijn. We hebben er alles aan gedaan om er klaar voor te zijn. We kijken ernaar uit."

50/50-situatie

Volgens de trainer begint PSV niet als favoriet aan de tweestrijd. "Ik denk dat dit echt een 50/50-situatie is, er is geen duidelijke favoriet. Galatasaray is een ploeg met veel ervaring. Ze spelen altijd mee voor titels en zijn altijd actief in Europese toernooien. Wij hebben een korte voorbereiding gehad, maar dat geldt voor hen ook."

Vanaf dit seizoen tellen de in de uitwedstrijd gemaakte doelpunten na een gelijke stand over twee wedstrijden niet meer dubbel. "Dat is misschien goed voor ons, omdat we eerst thuis spelen", zei Schmidt. "Al is het in mijn ogen geen hele grote verandering. In onze voorbereiding op dit duel was het in ieder geval geen thema."

Schmidt botste vorig seizoen geregeld met Mohamed Ihattaren. De 19-jarige middenvelder heeft nog een contract voor één seizoen bij PSV. Schmidt: "Het was geen makkelijk jaar met hem. Hij is nu een van de 23 selectiespelers die ik tot mijn beschikking heb, dus hij is ook zeker een optie om te spelen. De voorbereiding is bij uitstek de periode om in goede conditie te komen en jezelf te laten zien. Dat heeft hij gedaan. Nu moet hij vechten voor minuten en voor wedstrijden, net als alle andere spelers."

Meer uit Voetbal

Atalanta vindt in trainer Palladino opvolger van ontslagen Juric

BERGAMO (ANP/BELGA) - De Italiaanse voetbalclub Atalanta heeft in Raffaele Palladino al snel een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De Italiaanse oud-coach van Fiorentina heeft als opvolger van de maandag ontslagen Kroaat Ivan Juric een contract tot halverwege 2027 getekend. Bij de nummer 13 van de Serie A staan Marten de Roon en Mitchel Bakker onder contract.

11 uur geleden
Ronaldo denkt binnen een of twee jaar te stoppen

RIYADH (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo verwacht zijn voetbalcarrière binnen een of twee jaar te beëindigen. Dat zei de 40-jarige Portugees dinsdag tijdens een videogesprek in het kader van een conferentie over toerisme en investeringen in Saudi-Arabië. De vedette van het Saudische Al-Nassr kondigde vorige week al aan "snel" na het WK van volgende zomer te stoppen, maar gaf daarbij geen termijn.

20 uur geleden
Spits Emegha traint mee bij Oranje, Weghorst ontbreekt op veld

ZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.

21 uur geleden
Polen kampt met blessures en schorsingen voor treffen met Oranje

WARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.

21 uur geleden
Koeman roept spits Emegha voor het eerst op om fitheid Weghorst

ZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.

1 dag geleden
Argentinië mist drietal tegen Angola om gelekoortsvaccin

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Atlético Madrid-spelers Julián Álvarez, Nahuel Molina en Giuliano Simeone kunnen niet met Argentinië meedoen in het uitduel met Angola, omdat ze niet op tijd zijn gevaccineerd. De voetballers hebben een inenting nodig tegen gele koorts om mee te kunnen doen in het oefenduel van vrijdag in Luanda.

1 dag geleden
Atalanta ontslaat coach Juric na slechte reeks in Serie A

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.

1 dag geleden