Gakpo kan woensdag met PSV meedoen tegen Galatasaray
EINDHOVEN (ANP) - Cody Gakpo kan woensdag met PSV meedoen in de thuiswedstrijd tegen Galatasaray in de tweede voorronde van de Champions League. De international sloot na het Europees kampioenschap vorige week weer aan bij de Eindhovenaren en hij maakt een goede indruk op trainer Roger Schmidt. "Cody is een optie voor morgen, hoe lang hij kan en gaat spelen weet ik niet", aldus de Duitser. "Hij kan zowel aan de wedstrijd beginnen of als invaller in het veld komen."
"Cody doet het erg goed, hij heeft ook doorgetraind tijdens zijn vakantie", vervolgde Schmidt. "Hij maakt een scherpe indruk."
Denzel Dumfries en Donyell Malen, de twee andere Oranje-internationals van PSV, zitten niet bij de selectie. Schmidt gaat ervan uit dat beide spelers deze transferperiode vertrekken. "Toen ik hier vorig seizoen begon, was eigenlijk al duidelijk dat Denzel en Donyell zouden beginnen aan hun laatste seizoen. Ze hebben een duidelijke wens om te vertrekken."
Concurrentie
Doelman Yvon Mvogo blijft ook dit seizoen bij PSV. De Zwitser zal de concurrentie aan moeten met de van FC Twente overgekomen Joël Drommel. Mvogo was met Zwitserland lang actief op het EK en zit nog niet bij de groep. Drommel is voorlopig eerste doelman en keept woensdag tegen Galatasaray.
"Ik ben tevreden over wat ik van mijn groep in trainingen en oefenwedstrijden heb gezien", aldus Schmidt. "Maar morgen is het een nieuwe situatie, een wedstrijd waarin het er om gaat. Er een klein beetje klaar voor zijn is niet genoeg, we moeten er helemaal klaar voor zijn. We hebben er alles aan gedaan om er klaar voor te zijn. We kijken ernaar uit."
50/50-situatie
Volgens de trainer begint PSV niet als favoriet aan de tweestrijd. "Ik denk dat dit echt een 50/50-situatie is, er is geen duidelijke favoriet. Galatasaray is een ploeg met veel ervaring. Ze spelen altijd mee voor titels en zijn altijd actief in Europese toernooien. Wij hebben een korte voorbereiding gehad, maar dat geldt voor hen ook."
Vanaf dit seizoen tellen de in de uitwedstrijd gemaakte doelpunten na een gelijke stand over twee wedstrijden niet meer dubbel. "Dat is misschien goed voor ons, omdat we eerst thuis spelen", zei Schmidt. "Al is het in mijn ogen geen hele grote verandering. In onze voorbereiding op dit duel was het in ieder geval geen thema."
Schmidt botste vorig seizoen geregeld met Mohamed Ihattaren. De 19-jarige middenvelder heeft nog een contract voor één seizoen bij PSV. Schmidt: "Het was geen makkelijk jaar met hem. Hij is nu een van de 23 selectiespelers die ik tot mijn beschikking heb, dus hij is ook zeker een optie om te spelen. De voorbereiding is bij uitstek de periode om in goede conditie te komen en jezelf te laten zien. Dat heeft hij gedaan. Nu moet hij vechten voor minuten en voor wedstrijden, net als alle andere spelers."
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
2 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
9 uur geleden