Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gakpo kan woensdag met PSV meedoen tegen Galatasaray

Gakpo kan woensdag met PSV meedoen tegen Galatasaray

EINDHOVEN (ANP) - Cody Gakpo kan woensdag met PSV meedoen in de thuiswedstrijd tegen Galatasaray in de tweede voorronde van de Champions League. De international sloot na het Europees kampioenschap vorige week weer aan bij de Eindhovenaren en hij maakt een goede indruk op trainer Roger Schmidt. "Cody is een optie voor morgen, hoe lang hij kan en gaat spelen weet ik niet", aldus de Duitser. "Hij kan zowel aan de wedstrijd beginnen of als invaller in het veld komen."

"Cody doet het erg goed, hij heeft ook doorgetraind tijdens zijn vakantie", vervolgde Schmidt. "Hij maakt een scherpe indruk."

Denzel Dumfries en Donyell Malen, de twee andere Oranje-internationals van PSV, zitten niet bij de selectie. Schmidt gaat ervan uit dat beide spelers deze transferperiode vertrekken. "Toen ik hier vorig seizoen begon, was eigenlijk al duidelijk dat Denzel en Donyell zouden beginnen aan hun laatste seizoen. Ze hebben een duidelijke wens om te vertrekken."

Concurrentie

Doelman Yvon Mvogo blijft ook dit seizoen bij PSV. De Zwitser zal de concurrentie aan moeten met de van FC Twente overgekomen Joël Drommel. Mvogo was met Zwitserland lang actief op het EK en zit nog niet bij de groep. Drommel is voorlopig eerste doelman en keept woensdag tegen Galatasaray.

"Ik ben tevreden over wat ik van mijn groep in trainingen en oefenwedstrijden heb gezien", aldus Schmidt. "Maar morgen is het een nieuwe situatie, een wedstrijd waarin het er om gaat. Er een klein beetje klaar voor zijn is niet genoeg, we moeten er helemaal klaar voor zijn. We hebben er alles aan gedaan om er klaar voor te zijn. We kijken ernaar uit."

50/50-situatie

Volgens de trainer begint PSV niet als favoriet aan de tweestrijd. "Ik denk dat dit echt een 50/50-situatie is, er is geen duidelijke favoriet. Galatasaray is een ploeg met veel ervaring. Ze spelen altijd mee voor titels en zijn altijd actief in Europese toernooien. Wij hebben een korte voorbereiding gehad, maar dat geldt voor hen ook."

Vanaf dit seizoen tellen de in de uitwedstrijd gemaakte doelpunten na een gelijke stand over twee wedstrijden niet meer dubbel. "Dat is misschien goed voor ons, omdat we eerst thuis spelen", zei Schmidt. "Al is het in mijn ogen geen hele grote verandering. In onze voorbereiding op dit duel was het in ieder geval geen thema."

Schmidt botste vorig seizoen geregeld met Mohamed Ihattaren. De 19-jarige middenvelder heeft nog een contract voor één seizoen bij PSV. Schmidt: "Het was geen makkelijk jaar met hem. Hij is nu een van de 23 selectiespelers die ik tot mijn beschikking heb, dus hij is ook zeker een optie om te spelen. De voorbereiding is bij uitstek de periode om in goede conditie te komen en jezelf te laten zien. Dat heeft hij gedaan. Nu moet hij vechten voor minuten en voor wedstrijden, net als alle andere spelers."

Meer uit Voetbal

Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

55 minuten geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

57 minuten geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

2 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

3 uur geleden
Verbruggen is eerste doelman van Oranje op WK

ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.

5 uur geleden
Oranje oefent met rechtsback Wieffer tegen Algerije in De Kuip

ZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.

5 uur geleden