Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gakpo kan woensdag met PSV meedoen tegen Galatasaray

Gakpo kan woensdag met PSV meedoen tegen Galatasaray

EINDHOVEN (ANP) - Cody Gakpo kan woensdag met PSV meedoen in de thuiswedstrijd tegen Galatasaray in de tweede voorronde van de Champions League. De international sloot na het Europees kampioenschap vorige week weer aan bij de Eindhovenaren en hij maakt een goede indruk op trainer Roger Schmidt. "Cody is een optie voor morgen, hoe lang hij kan en gaat spelen weet ik niet", aldus de Duitser. "Hij kan zowel aan de wedstrijd beginnen of als invaller in het veld komen."

"Cody doet het erg goed, hij heeft ook doorgetraind tijdens zijn vakantie", vervolgde Schmidt. "Hij maakt een scherpe indruk."

Denzel Dumfries en Donyell Malen, de twee andere Oranje-internationals van PSV, zitten niet bij de selectie. Schmidt gaat ervan uit dat beide spelers deze transferperiode vertrekken. "Toen ik hier vorig seizoen begon, was eigenlijk al duidelijk dat Denzel en Donyell zouden beginnen aan hun laatste seizoen. Ze hebben een duidelijke wens om te vertrekken."

Concurrentie

Doelman Yvon Mvogo blijft ook dit seizoen bij PSV. De Zwitser zal de concurrentie aan moeten met de van FC Twente overgekomen Joël Drommel. Mvogo was met Zwitserland lang actief op het EK en zit nog niet bij de groep. Drommel is voorlopig eerste doelman en keept woensdag tegen Galatasaray.

"Ik ben tevreden over wat ik van mijn groep in trainingen en oefenwedstrijden heb gezien", aldus Schmidt. "Maar morgen is het een nieuwe situatie, een wedstrijd waarin het er om gaat. Er een klein beetje klaar voor zijn is niet genoeg, we moeten er helemaal klaar voor zijn. We hebben er alles aan gedaan om er klaar voor te zijn. We kijken ernaar uit."

50/50-situatie

Volgens de trainer begint PSV niet als favoriet aan de tweestrijd. "Ik denk dat dit echt een 50/50-situatie is, er is geen duidelijke favoriet. Galatasaray is een ploeg met veel ervaring. Ze spelen altijd mee voor titels en zijn altijd actief in Europese toernooien. Wij hebben een korte voorbereiding gehad, maar dat geldt voor hen ook."

Vanaf dit seizoen tellen de in de uitwedstrijd gemaakte doelpunten na een gelijke stand over twee wedstrijden niet meer dubbel. "Dat is misschien goed voor ons, omdat we eerst thuis spelen", zei Schmidt. "Al is het in mijn ogen geen hele grote verandering. In onze voorbereiding op dit duel was het in ieder geval geen thema."

Schmidt botste vorig seizoen geregeld met Mohamed Ihattaren. De 19-jarige middenvelder heeft nog een contract voor één seizoen bij PSV. Schmidt: "Het was geen makkelijk jaar met hem. Hij is nu een van de 23 selectiespelers die ik tot mijn beschikking heb, dus hij is ook zeker een optie om te spelen. De voorbereiding is bij uitstek de periode om in goede conditie te komen en jezelf te laten zien. Dat heeft hij gedaan. Nu moet hij vechten voor minuten en voor wedstrijden, net als alle andere spelers."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

36 minuten geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

38 minuten geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

1 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

1 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

2 uur geleden
Heracles Almelo degradeert na drie jaar uit Eredivisie

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.

2 uur geleden
Ajax-vrouwen laten in ArenA punten liggen tegen Feyenoord: 0-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.

4 uur geleden