Gakpo helpt Liverpool aan zege bij Newcastle United
NEWCASTLE (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd bij Newcastle United mede dankzij een doelpunt van Cody Gakpo met 2-0 gewonnen. Liverpool kom door de zege op 35 punten. Dat zijn er zes minder dan Newcastle dat op de vierde plaats staat, een plek die recht geeft op het spelen van Champions League volgend seizoen.
Bij de ploeg van coach Jürgen Klopp maakte Virgil van Dijk zijn rentree na anderhalve maand afwezigheid. De aanvoerder van Oranje was voldoende hersteld van de hamstringblessure die hij begin januari opliep in het verloren duel bij Brentford. Klopp liet ook Gakpo beginnen en Newcastle-coach Eddie Howe had een basisplaats voor verdediger Sven Botman.
Het duel in Newcastle begon met een minuut stilte ter nagedachtenis aan Christian Atsu, oud-speler van Newcastle en ook Vitesse. Atsu's zaakwaarnemer maakte zaterdag bekend dat de Ghanese voetballer is omgekomen bij de zware aardbevingen in Turkije.
Fel
Newcastle begon daarna fel aan de wedstrijd en dat leverde enkele kleine kansen op. Met de eerste echte uitbraak aan de andere kant scoorde Liverpool. Darwin Núñez nam een lange pass van Trent Alexander-Arnold goed aan en schoot raak. Zeven minuten later maakte Gakpo de tweede. Hij rondde een voorzet van Mohamed Salah af. De VAR moest nog kijken of het geen buitenspel was, maar keurde de treffer goed. Gakpo scoort zo voor de tweede wedstrijd op rij.
Doelman Nick Pope van de thuisploeg ging daarna enorm in de fout. Hij kwam ver uit zijn doel om een lange pass van Salah te onderscheppen, maar pakte de bal met zijn handen en kreeg rood. Alisson bracht aan de andere kant nog goed redding op een schot van Allan Saint-Maximin.
Liverpool kwam in de tweede helft weinig in de problemen. Núñez moest gewisseld worden nadat hij ongelukkig op een schouder terecht was gekomen en Joelinton kon aan de andere kant niet verder. Klopp wisselde ook Gakpo. Callum Wilson kreeg nog een goede kans om het nog spannend te maken, maar Alisson redde op zijn inzet. Newcastle kon de tweede competitienederlaag daarna niet meer voorkomen.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
5 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
21 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
7 uur geleden