Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gakpo helpt Liverpool aan zege bij Newcastle United

Gakpo helpt Liverpool aan zege bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd bij Newcastle United mede dankzij een doelpunt van Cody Gakpo met 2-0 gewonnen. Liverpool kom door de zege op 35 punten. Dat zijn er zes minder dan Newcastle dat op de vierde plaats staat, een plek die recht geeft op het spelen van Champions League volgend seizoen.

Bij de ploeg van coach Jürgen Klopp maakte Virgil van Dijk zijn rentree na anderhalve maand afwezigheid. De aanvoerder van Oranje was voldoende hersteld van de hamstringblessure die hij begin januari opliep in het verloren duel bij Brentford. Klopp liet ook Gakpo beginnen en Newcastle-coach Eddie Howe had een basisplaats voor verdediger Sven Botman.

Het duel in Newcastle begon met een minuut stilte ter nagedachtenis aan Christian Atsu, oud-speler van Newcastle en ook Vitesse. Atsu's zaakwaarnemer maakte zaterdag bekend dat de Ghanese voetballer is omgekomen bij de zware aardbevingen in Turkije.

Fel

Newcastle begon daarna fel aan de wedstrijd en dat leverde enkele kleine kansen op. Met de eerste echte uitbraak aan de andere kant scoorde Liverpool. Darwin Núñez nam een lange pass van Trent Alexander-Arnold goed aan en schoot raak. Zeven minuten later maakte Gakpo de tweede. Hij rondde een voorzet van Mohamed Salah af. De VAR moest nog kijken of het geen buitenspel was, maar keurde de treffer goed. Gakpo scoort zo voor de tweede wedstrijd op rij.

Doelman Nick Pope van de thuisploeg ging daarna enorm in de fout. Hij kwam ver uit zijn doel om een lange pass van Salah te onderscheppen, maar pakte de bal met zijn handen en kreeg rood. Alisson bracht aan de andere kant nog goed redding op een schot van Allan Saint-Maximin.

Liverpool kwam in de tweede helft weinig in de problemen. Núñez moest gewisseld worden nadat hij ongelukkig op een schouder terecht was gekomen en Joelinton kon aan de andere kant niet verder. Klopp wisselde ook Gakpo. Callum Wilson kreeg nog een goede kans om het nog spannend te maken, maar Alisson redde op zijn inzet. Newcastle kon de tweede competitienederlaag daarna niet meer voorkomen.

Meer uit Voetbal

Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

5 uur geleden
FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

7 uur geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

8 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

10 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

11 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

12 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

13 uur geleden